Zgadnij kto to? Seria książek detektywistycznych dla dzieci, opartych na popularnej grze

 Dziś pokażę Wam dwa tytuły bardzo ciekawych książek dla dzieci w wieku szkolnym z serii "Zgadnij kto to?" od Wydawnictwa Harper Kids. Powstały one na podstawie popularnej gry planszowej.


Oba tytuły mają charakter książek detektywistycznych, bowiem bohaterowie będą mieli do rozwikłania różne zagadki. Kolorowe ilustracje są świetnym uzupełnieniem tekstu, wydrukowanego w dużej czcionce. Dzięki temu, dzieci, które czytają już samodzielnie, będą miały przyjemniejszą lekturę. Ważne słowa lub zdania (wskazowki), są w tekście pogrubione, po to, aby zwrócić na nie uwagę podczas czytania i typowania podejrzanych.

W naszej biblioteczce pojawiły się dwa tytuły: "Zgadnij kto to? Tajemnicze zniknięcie" oraz "Zgadnij kto to? Śledztwo w Nowym Jorku". W każdej książeczce śledztwo prowadzi inny bohater lub bohaterowie.


"Zgadnij kto to? Tajemnicze zniknięcie"


W tej części śledztwo prowadzi chłopiec o imieniu Olek oraz jego siostra, Julka. Podczas lektury, młody czytelnik będzie wykreślał kolejnych podejrzanych, których zdjęcia prezentowane są na pierwszej rozkładówce. Tu jest ich naprawdę sporo, a więc przed rodzeństwem nielada wyzwanie.
Olek, z siostrą Julką i rodzicami wybierają się na wycieczkę nad jezioro Loch Ness. Jednak ich głównym celem jest muzeum, w którym znajduje się jedyny dowód na istnienie potwora z Loch Ness. 

 

Szybko jednak okazuje się, że odcisk Nessie, czyli potwora, zniknął. Kto stoi za jego kradzieżą? Olek i Julka spróbują się tego dowiedzieć, prowadząc śledztwo za pomocą gry "Zgadnij, kto to?"


"Zgadnij kto to? Śledztwo w Nowym Jorku"


Tomek wyrusza z klasą na wycieczkę do Nowego Jorku. Lot samolotem bardzo go fascynuje, przez co jest bardzo rozkojarzony. Następnie, już na miejscu, szkolnym busem, wycieczka zwiedza Nowy Jork. W dzielnicy jubilerskiej, w jednym ze sklepów, dochodzi do kradzieży oraz tajemniczych włamań. 

 
Ktoś ukradł najcenniejszy klejnot: jadeitową broszkę cesarzowej Eulalii. Tomek wraz z Anią, koleżanką z wymiany, spróbuj rozwiązać tę zagadkę. Mają kilku podejrzanych, który z nich jest złodziejem?


Dołączcie do bohaterów, wcielił się w detektywów, szukajcie poszlak, typujcie podejrzanych, wykreślajcie z listy tych, którzy będą niewinni. Gwarantuję, że lektura wciągnie zarówno Wasze dzieci, jak i Was. Będzie ciekawie, emocjonująco i intrygująco. Kierując się wskazówkami, dokładnie czytając tekst, młody czytelnik ćwiczy swoją pamięć i koncentrację oraz logiczne myślenie. Jako dziecko uwielbiałam tego typu książki. 🙂

Choć odbiorcami serii "Zgadnij kto to?" są starsze dzieci, niż mój syna, (przeznaczona dla dzieci w wieku 8+), to muszę napisać, że Antoś był bardzo zainteresowany lmtekstem, który czytałam. Sam zastanawiał się, kto za wszystkim stoi. 

 


Książki są warte uwagi, dlatego jeśli Wasze pociechy lubią sięgać po książki z wątkiem detektywistycznym, serdecznie polecamy tę wyjątkową serię opartą na grze "Zgadnij kto to?".

 


Linki do książek macie poniżej:


- "Zgadnij kto? Tajemnicze zniknięcie"

- "Zgadnij kto? Śledztwo w Nowym Jorku"

 

 

 

Za egzemplarze dziękujemy Wydawnictwu Harper Kids
Komentarze

  1. ale super :D jak moja siostrzenic podrośnie to wiem co bede jej kupować

    OdpowiedzUsuń
  2. Ekstra. Tylko moje dziecko jakoś mało słucha i nie wiem czy by się sprawdziły u nas. Na pewno spróbuję

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz