"BING" - Magazyn dla najmłodszych (Nr 04/2021)

 Znacie Binga? To przesympatyczny króliczek, którego przygody można oglądać na szklanym ekranie, lub o których można przeczytać w książeczkach lub magazynie dla dzieci o takim samym tytule.


"Bing" (04/2021)


Właśnie pojawił się najnowszy numer czasopisma od Wydawnictwa Egmont. Gazetka przeznaczona jest dla dzieci w wieku powyżej 2 roku życia. 

 


 Nasz Nikoś jest fanem tego czarnego króliczka oraz jego przyjaciół, dlatego nie mogło zabraknąć tej gazetki w naszym domu. Aczkolwiek jeśli chodzi o zadania, to rozwiązuje je nasz przedszkolak, czyli Antoś. 😉


W każdym numerze na fanów bohatera czeka wiele atrakcji. Są krótkie historyjki, jednak najwięcej uwagi poświęcono na zadania aktywizujące, które pomogą rozwijać wiele ważnych umiejętności dziecka. 


 

Będzie tu dużo zadań z ołówkiem lub kredkami (malowanie, rysowanie po śladzie, łączenie elementów, labirynty), a co za tym idzie, maluchy poćwiczą swoje sprawności manualne. Na pewno spodoba im się zadanie, w którym będą mogły odbić namoczone w farbie dłonie i zrobić z nich rybki. Doskonała zabawa i świetne doznania sensoryczne.

 


 Oprócz tego typu zadań będą jeszcze zadania na spostrzegawczość,  liczenie oraz poznawanie liter. Dzieci poćwiczą skupienie, precyzję, czy doprowadzenie zadania do końca (jak np. wykonanie kwiatka z odbicia paluszków oraz przyklejanie listków z makaron owych kokardek).


Niezaprzeczalnym atutem w tego typu gazetach, z pewnością są dodatki. W tym numerze prezentem jest "Wesoły plac zabaw Binga". Mamy tu kilka elementów tj. Huśtawka, karuzela, zjeżdżalnia, figura Binga oraz Pando. wstawiam ten nasz maluch może zabrać wszędzie i bawić się do woli! 😊Rodzice znajdą tutaj także coś dla siebie. Pod oznaczeniem "To wielka rzecz", zamieszczono cenne porady dla Bingusiów oraz ich rodziców. 🙂


Uwielbiam patrzeć na radość mojego młodszego synka, kiedy widzi swojego ulubionego bohatera. Tu nie było inaczej. Gazetkę i zabawki już młody pakuje do plecaczka. Na pewno zestaw urozmaici mu czas podróży autem oraz chwile na plaży. Musimy tylko pilnować zabawek, aby nie zgubiły się w piasku. 😉Bardzo polecamy i już czekamy na kolejny numer. 🙂


Za egzemplarz dziękujemy Wydawnictwu Egmont.


Komentarze

Prześlij komentarz