Traktor Stasia, czyli nauka liczenia z książeczką z okienkami

 Mój młodszy synek, Nikoś, uwielbia bawić się zabawkowymi pojazdami. Z wszystkich najbardziej lubi traktory.🚜😉

 Kiedy więc na stronie Księgarni internetowej Tania Książka zobaczyłam tytuł "Traktor Stasia", wiedziałam, że zamówię tę książkę młodemu. 😉


Jest to kartonowa publikacja z zaokrąglonymi rogami. Tekst napisała pani Izabela Mikrut, natomiast pogodne, pełne kolorów ilustracje, wykonała pani Monika Filipina. Wydawcą książki jest Nasza Księgarnia."Traktor Stasia" to pięknie wydana książka dla dzieci. Oprócz uroczej szaty graficznej, uwagę naszej pociechy z pewnością zwrócą okienka, za którymi kryją się różne zwierzątka: jeden bóbr, dwie krowy, trzy świnki, cztery niedźwiedzie, itd.


Na rozkładówkach namalowano pojedyncze scenki. Na każdej stronie mamy okienko, czyli dziecko może otworzyć na raz dwa okienka. 

Książeczka uczy liczenia, bowiem za okienkami kryją się zwierzątka (w liczbie od 1 do 10).


Rozpoczynamy przygodę ze Stasiem i jego młodsza siostrą. Rodzeństwo wyrusza na wycieczkę traktorem, do którego przyczepione są wyjątkowe przyczepy. W każdej kryją się jakieś zwierzaki.


Czytamy krótki, rymowany, pogodny tekst, by za chwilę otworzyć okienka i policzyć zwierzątka, które się za nimi schowały. 

 


Na każdej klapce od wewnątrz dodatkowo zapisano wyrazy dźwiękonaśladowcze, za którymi przepada każde dziecko i chętnie je powtarza. Na samym końcu, kiedy już otworzymy ostatnie okienko, musimy od nowa przejrzeć książeczkę po to, aby odnaleźć ukryte na rozkładówkach żabki oraz je policzyć."Traktor Stasia" to wspaniała książka interaktywna dla młodszych dzieci. Będą nią z pewnością zachwycone. Okienka wzbudzają ich ciekawość oraz ekscytację (Co też się za nimi kryje?). Ta kartonowa propozycja pobudza wyobraźnię, usprawnia małe paluszki, pomaga w nauce liczenia. 

 


Jest idealnym pomysłem na prezent. Zajmie też dziecko w podróży. Ja z pewnością zapakuję ją do plecaka, kiedy będziemy wyruszać autem na rodzinne wakacje. 🙂

 


"Traktor Stasia" zamówicie na stronie Księgarni Tania Książka. Inne, równie ciekawe książki dla dzieci (jak również dla Was), które umilą  Wasze wspólne wakacje, znajdziecie w zakładce nowości

 

Polecamy serdecznie!  

 

 

Za egzemplarz dziękujemy Księgarni Tania Książka

 

Komentarze

  1. Uwielbiam takie interaktywne książki, tę chętnie kupię dla młodszej kuzynki.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz