Jesteśmy rodziną - RECENZJA KSIĄŻKI DLA DZIECI

 "Jesteśmy rodziną" to przepięknie wydana książka dla dzieci, którą zamówiłam na stronie internetowej księgarni Tania Książka.

 

Jesteśmy rodziną


Publikacja jest zachwycająca. Przystrojona w prześliczne, przykuwające wzrok ilustracje, przybrana w twardą oprawę. Autorem książki jest Sandro Natalini. Ukazała się ona nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia.


Zaglądając do książki od razu naszą uwagę zwracają piękne i malownicze ilustracje zwierząt. A dokładniej ich rodzin,  bo to właśnie o rodzinach jest niniejsza publikacja. Na przykładzie zwierząt, mali czytelnicy przekonają się, że rodziny mogą się różnic między sobą. Każda może wyglądać inaczej. Nie znaczy to jednak, że jest ona przez to gorsza, a więzi łączące ich członków, są słabsze.

 


 Każda jest inna, ale przez to wyjątkowa.  Są rodziny wielodzietne oraz takie, w których jest tylko jedno dziecko lub jeden rodzic. Są rodziny, w których rodzice mają różne pochodzenie lub inny kolor skóry. Mieszkają razem lub na odległość. Są takie rodziny, w których dzieci zostały adoptowane. Są też takie, które żyją ciągle na walizkach.


Dzieci przekonają się, że nie trzeba być ze sobą spokrewnionym, aby należeć do rodziny. To właśnie miłość i wzajemny szacunek sprawiają, że stajemy się dla siebie bliscy, najważniejsi i silniejsi. Wspólnie z rodziną możemy robić wiele wspaniałych rzeczy.


Ogromnie zachwyciła mnie ta książka. Dzieci uwielbiają zwierzęta, dlatego uważam, że za ich pośrednictwem, przekaz jest trafniejszy, aco za tym idzie - przystępny. Choć tekstu jest niewiele, to jego sens jest naprawdę bogaty. Czytając tę książeczkę, uczymy dzieci akceptacji, tolerancji, empatii, ale też szacunku. To jedna z piękniejszych i wartościowych książek, jaką posiadają moi chłopcy.


Bardzo spodobał mi się następujący fragment z książeczki:


"Nie ma nic złego w rodzinie do góry nogami, bo w rodzinie wszyscy są górą."


Nie muszę już chyba nic więcej dodawać. No może tylko tyle, że na końcu publikacji znalazło się miejsce (ramka), w którym dzieci mogą podziałać kreatywnie i narysować własną rodzinę.

 


Cieszę się, że tytuł "Jesteśmy rodziną", udało mi się ją zamówić z Księgarni Tania Książka. Więcej książek dla dzieci, na które naprawdę warto zwrócić uwagę, znajdziecie na stronie Księgarni w zakładce nowości. Polecam serdecznie ten tytuł, jak i inne, których na stronie jest pod dostatkiem. 🙂 

 


Za egzemplarz dziękuję Księgarni internetowej Tania Książka.

Komentarze

  1. Ilustracje już na pierwszy rzut oka przyciągają wzrok. Dobrze, że książka pokazuje, że rodziny mogą być różne.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz