Jestem eko. Ja też mogę uratować Ziemię, Sylwia Majcher - RECENZJA

 W naszym domu pojawia się coraz więcej książek przyrodniczych oraz tych, których głównym tematem jest ekologia.

Choć nie jesteśmy w stu procentach ekorodziną, to jednak staramy się wprowadzać w naszym domu dobre nawyki, które pomogą dbać o otaczającą nas przyrodę. W rozmowach z chłopcami (głównie z Antosiem - on więcej rozumie 😉), bardzo pomocne okazują się książki. 


Jestem eko. Ja też mogę uratować Ziemię

 


"Jestem eko. Ja też mogę uratować świat" to kolejny wspaniały tytuł wydany przez Wydawnictwo Wilga. Jego autorką jest Sylwia Majcher. Ilustracje, które pomagają w zrozumieniu treści i świetnie ją uzupełniają, wykonała Katarzyna Urbaniak.


Po tej wyjątkowej publikacji oprowadzi nas nasza planeta, Ziemia. Pokazuje nam ona swoje piękno, ale też rzeczy, które mają na nią zły wpływ. Na nią i na jej mieszkańców. Nie tylko ludzi, ale też zwierzęta i roślinność. 

 


Ziema to przepiękna, zielona planeta, jednak obecna sytuacja powoduje, iż staje się ona coraz cieplejsza. To bardzo zasmucające, ponieważ może to spowodować wiele negatywnych skutków, tj. topnienie lodowców, a więc powodzie, silniejsze huragany, susze. Co za tym idzie, wody będzie coraz mniej, roślinność będzie obumierać, a znalezienie pożywienia może okazać się naprawdę trudne. Niestety, pojawić się może też coraz więcej chorób...Razem z Ziemią oraz innymi bohaterami: Nadią, Pawłem oraz ich rodzicami, czytelnicy wyruszą na ratunek naszej planecie. Dowiemy się wielu ważnych faktów i ciekawostek. Dzieci będą mogły rozwiązać zadania, podejmować ekologiczne wyzwania, a nawet przeprowadzać eksperymenty. Książka jest bardzo ciekawą propozycją, z którą dzieci nie tylko miło spędzą czas, ale też wiele się nauczą.


Czym są gazy cieplarniane? Co to jest dług ekologiczny? Co to jest recykling?  Co można zrobić ze śmieci? Jak wygląda "cykl życia" reklamówki? Jaki zrobić własną woskowijkę? Czego nie wolno wrzucać do toalety? Jak wybrać ekologiczny papier? Ile wynosi dzienne zużycie wody w Polsce? Co to jest givebox i co może się w nim znaleźć? Na te i wiele innych nurtujących pytań, odpowie niniejsza książka.W publikacji jest dużo tekstu, ale zapewniam, że jest on niezwykle interesujący i wciągający. A co najważniejsze, uczy dobrych nawyków i przyzwyczajeń, które pomogą całej rodzinie dbać o naszą przepiękną planetę. To dobry początek, aby wprowadzić zmiany, które ulepszą naszą codzienność. Można rzec, że jedna osoba, jedna rodzina niewiele zdziala w tym kierunku...

 


Przecież nie znikną wszystkie śmieci oraz inne zagrożenia dla naszej planety. Jednak uważam, że jeśli każdy wykona jeden nawet malutki krok ku lepszemu (segregacja śmieci, recykling, oszczędność wody, pradu, itp.), Ziemia z pewnością odetchnie i wszyscy będziemy mogli cieszyć się jej pięknem przez długie lata. My i wszyscy ci, którzy przyjdą na ten świat... Serdecznie polecamy tę pozycję. Koniecznie musicie ją przeczytać z dziećmi. Myślę, że będzie to również świetna lektura na wakacyjny czas.

 


 Za egzemplarz dziękujemy Wydawnictwu Wilga


Komentarze

  1. Teraz książek o ekologii jest mnóstwo, więc jest w czym wybierać. Dziękuję za polecenie tego tytułu.

    OdpowiedzUsuń
  2. Chętnie sięgamy po takie książki, temat ekologii jest nam bliski. Ale edukacji nigdy dość. :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz