Taką, jaka jesteś, Klaudia Bianek - RECENZJA

 Nie miałam okazji czytać powieści napisanych przez panią Klaudię Białek, aż do tej pory. Na instagramie rzuciła mi się jej najnowsza książka z pięknymi kwiatami na okładce. Jak się okazało, jest go trzecia część serii pastelowej, w której główną rolę odkrywa Eliza.

Bardzo zaintrygowała mnie ta książka, tym bardziej, że spotkałam się z samymi pozytywnymi opiniami na jej temat. Postanowiłam  więc ją poznać.


Taką jaka jesteś


Powieść obyczajową "Taką jaka jesteś" bez problemu odnalazłam i zamówiłam w księgarni internetowej Tania Książka. Zamówiłam też inną powieść obyczajową, ale na nią przyjdzie czas. 🙂 Paczka dotarła do mnie bardzo szybko, dlatego zabrałam się z nią w wolnej chwili.

Mimo, iż nie znam początku historii głównej bohaterki, nie przeszkadzało mi to w połapaniu się w fabule. Książkę czytało mi się niezwykle szybko. Cała historia wydała się na tyle realna, iż miałam wrażenie, że znam ludzi, których poznałam na stronach powieści. Główna bohaterka, Eliza, niezwykle mi zaimponowała. To kobieta o cechach charakteru, które bardzo wysoko cenię. Jest dobra, szczera, mądra. Wie, czego chce, a jeśli kocha, to całym sercem. To wspaniała matka, córka i siostra. Nigdy nikomu nie odmawia pomocny, jednak potrafi być asertywna i bronić swoich racji. To kobieta odważna, odpowiedzialna, twardo stąpająca po ziemi. Taka, która nie przejmuje się błahostkami. Przeszła wszak naprawdę wiele.

Eliza kilka lat wcześniej straciła ukochanego męża. Sama wychowuje dziewięcioletnia córkę, Emilkę oraz niepełnosprawnego synka z zespołem Downa, Jasia. Kobieta sprzedała dom, w którym mieszkała z ukochanym i przeprowadziła się do rodziców.

W tej części jest już w związku z mężczyzną, który jest naprawdę wartościowym człowiekiem. Filip jest weterynarzem, bardzo kocha Elizę oraz jej dzieci. Okazało się, że jest starszym przyrodnim bratem jej zmarłego męża. Nie miał szczęśliwego życia, ponieważ jego matka porzuciła go i (co wydaje się naprawdę smutne), nigdy nie szukała z nim kontaktu, nie żałowała swojej decyzji. Rozwiódł też się z żoną, która nie chciała stworzyć z nim rodziny.

Teraz Eliza i Filip próbują zbudować swoje wspólne szczęście. Jednak los bywa przekorny i stawia ich relację w zupełnie nowym świetle. W rodzinie Elizy również nie dzieje się najlepiej. Kuba, brat kobiety, przechodzi kryzys w małżeństwie, opuszcza go ukochana żona. Natomiast młodsza siostra zachodzi w ciążę z przypadkowym mężczyzną. Ojciec nie może jej tego wybaczyć. Także Filip będzie musiał podjąć poważną decyzję, która może wiele zmienić w jego życiu. Jakby tego było mało, na horyzoncie pojawia się była żona, która za wszelką cenę chce go odzyskać. Jak potoczą się losy bohaterów? Czy będą szczęśliwi, a rodzina znowu będzie razem?

Powieść "Taką, jaka jesteś" wciągnęła mnie od pierwszej strony. Nie mogłam się od niej oderwać i nie przeżywałam lektury, jeśli nie musiałam. 🙂 Przeczytałam ją więc w jeden dzień i... było mi mało. Fabuła była naprawdę wspaniała, ciekawa. Wciąż działo się coś interesującego. Bohaterowie byli świetnie wykreowani, a dialogi nie były przegadane. Wypowiedzi postaci były sensowne, nieraz dawały do myślenia. W powieści aż kipi od emocji, które udzielają się czytelnikowi. Książka wzrusza, ale wywołuje również uśmiech i daje nadzieję. To powieść o różnych obliczach miłości. To historia o życiu po wielkiej stracie, składaniu go na nowo u boku drugiego człowieka. To opowieść o rodzinie i o tym, że w kochającej się rodzinie, zawsze można liczyć na wsparcie najbliższych.

Jestem oczarowana piórem autorki i wiem, że na pewno przeczytam inne napisane przez nią książki. Z pewnością zacznę od pierwszego tomu serii pastelowej "Życie po tobie", aby następnie płynnie przejść do drugiego tomu pt. "Zawsze i na zawsze". Szczerze polubiłam bohaterów i bardzo chcę poznać ich wcześniejsze losy. To taka seria, do której chętnie wraca się po pewnym czasie i ja na pewno to zrobię.

 

Książkę pt. "Taką, jaka jesteś" zamówicie na stronie księgarni internetowej Tania Książka. W zakładce nowości z pewnością znajdziecie więcej książek tego gatunku.

 Tytuł: "Taką, jaka jesteś"
Seria: Pastelowe
Autor: Klaudia Bianek
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Strony: 334

 

 

Za egzemplarz dziękuję

 Księgarni Tania Książka

Komentarze

  1. Mogłabym się skusić i wciągnąc w tą książkę :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Siostra bardzo lubi twórczość tej autorki, więc polecę jej tę lekturę.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz