Strach. Moc uczuć, Katarzyna Miller - RECENZJA

 Rozmowa z dziećmi o emocjach nie zawsze jest prosta, jednak z pomocą rodzicom i nauczycielom jak zawsze przychodzą nieocenione książki. 
Na stronie Taniej Książki zamówiłam pozycję "Strach. Moc uczuć", wchodzącą w skład wyjątkowej serii, "Moc uczuć". Jej autorką jest Katarzyna Miller - psycholog, psychoterapeutka, felietonistka, pisarka oraz autorka książek dla dzieci. Publikacje z serii ukazały się dzięki wydawnictwu Dwukropek.


W serii ukazały się jeszcze tytuły: "Radość" oraz "Wstyd", o które z pewnością uzupełnimy biblioteczkę naszych chłopców.Bohaterką książki jest rudowłosa Kasia, która chodzi do przedszkola. Pewnej nocy dziewczynka nie może zasnąć. Wtedy też przez przypadek słyszy rozmowę rodziców. Kasia wywnioskowuje z niej, że jej ukochana babcia jest ciężko chora. Odczuwa strach, dlatego następnego dnia postanawia porozmawiać z rodzicami, co dolega babci.

 Mama Kasi również odczuwała strach, ponieważ czeka na egzamin na prawo jazdy...

Strach ma różne oblicza i pełni różne funkcje. Czasami ostrzega nas przed czymś niebezpiecznym i powstrzymuje przed zrobieniem czegoś nieodpowiedniego. Może też działać na człowieka motywująco, jest też reakcją obronną.
Autorka w bardzo lekki i przystępny sposób tłumaczy dzieciom emocje, które odczuwają, a które być może nie do końca potrafią nazwać. Wszystko za sprawą bohaterki, kilkuletniej dziewczynki, z którą przedszkolaki bez problemu mogą się utożsamiać, a tym samym w podobny sposób radzić sobie z problemami i emocjami. Dzięki perypetii Kasi, dzieci poznają różne emocje oraz sytuacje, w których mogą się one pojawić.
Bardzo spodobała mi się ta książka. Zarówno treść, jak i śliczne, ciepłe i przyjemna dla oka ilustracje Katarzyny Nowowiejskiej, które je obrazują. Jest to taka publikacja, którą bez wahania polecam i którą podarowałabym w prezencie.


 
Książkę pt. "Strach. Moc uczuć" odnajdziecie na stronie księgarni internetowej Tania Książka. Po więcej wartościowych i pięknie wydanych książek przeznaczonych dla najmłodszych czytelników, odsyłam do zakładki nowości.


Znacie już tę serię? Koniecznie dajcie znać, co o niej myślicie. Za egzemplarz dziękuję Księgarni internetowej Tania Książka


Komentarze

  1. Bardzo dobrze, że jest tyle interesujących pozycji o emocjach. To spory plus.

    OdpowiedzUsuń
  2. Każdego roku cieszę się, że na rynku wydawniczym jest coraz więcej książek o emocjach, które pomagają rodzicom rozmawiać o nich z dziećmi

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz