Puzzle w walizce od Janod to wspaniała zabawa! Miasto 36 elementów

 O pozytywnym wpływie układania puzzli na wszechstronny rozwój dzieci, chyba nie trzeba nikogo przekonywać? Na blogu pojawił się nawet wpis o tym, dlaczego warto układać puzzle. Dobrze więc zachęcać dzieci do ich układania już od najmłodszych lat. Oczywiście dobór puzzli jest bardzo ważny. Dla maluszków nie mogą być one zbyt skomplikowane, obrazki nie mogą ich rozpraszać, a elementy nie mogą być zbyt małe. 


Z czasem wybieramy puzzle z większą ilością elementów, z urozmaiconą szatą graficzną. 

Z racji tego, że sama od dziecka uwielbiałam puzzle, miałam ich naprawdę imponującą kolekcję, czerpałam też radość z ich układania. Bardzo chciałam, aby moje dzieci również chętnie sięgały po puzzle. Mogę powiedzieć, że osiągnęłam ten cel. Udało mi się zainteresować chłopców układankami, szczególnie starszy lubi po nie sięgać.

Do niczego ich nie zmuszałam w tej kwestii, bo wiem, że nie każde dziecko je lubi. Natomiast wiedząc, jak układanie puzzli rozwija dzieci, jak pozytywnie wpływa na ich koncentrację, koordynację wzrokowo-ruchową, motorykę małą, chciałam im pokazać, że układanie elementów w całość daje sporo frajdy. No i ćwiczy spostrzegawczość, cierpliwość oraz wytrwałość, a to bardzo ważne cechy. 🙂


 Niedawno świętowaliśmy urodziny naszego starszego synka. Antoś dostał wiele prezentów, ale dziś chcę pokazać Wam wyjątkowe puzzle, które mu sprezentowałam. Są to Puzzle w walizce. Miasto. 36 elementów od Janod Polska


Już samo opakowanie zasługuje na szczególne uwagę. Jest nim solidna i sztywna walizeczka z wygodnym uchwytem oraz zatrzaskiem. Dzięki takiemu zamknięciu, wieczko tego pudełka nie otwiera się, a puzzle nie wysypują ze środka.W pudełku znajdziemy 36 dużych puzzli oraz obrazek z ilustracją miasta, które dziecko ma ułożyć z danych elementów. Szata graficzna zestawu jest bardzo atrakcyjna wizualnie, kolorowa, ale nie rozpraszają uwagi dziecka. Dzieciom na pewno spodobają się różne pojazdy, które może wyszukiwać i nazywać.


 Puzzle przeznaczone są dla dzieci w wieku 4+. Starsze również będą miały frajdę z układania. Wtedy nie muszą wspomagać się obrazkiem, za to na jego podstawie mogą tworzyć wymyślone przez siebie historie.


Prezent bardzo spodobał się Antosiowi, a same Puzzle w walizce. Miasto. 36 elementów, układaliśmy już kilkakrotnie. Chłopcy uwielbiają pojazdy i środki transportu, dlatego nie dziwie się, że walizka im się spodobała. Szczególnie starszy z synów miał radość z ich układania. Z czasem młodszy będzie się nimi bawił. Dzięki uchwytowi, walizeczka jest bardzo poręczna i wygodna w przenoszeniu puzzli.

Teraz zabawki od Janod Polska można nabyć w sklepie bee.pl W ofercie znalazły się również nasze puzzle, jak i wiele innych puzzli w walizce. Myślę, że kupimy dla chłopców jeszcze inne układanki z tej serii, albo sprezentujemy dzieciom naszych bliskich i znajomych.W ofercie sklepu znajdziemy też wiele innych wspaniałych zabawek marki Janod Polska. Warto na nie zwrócić uwagę, ponieważ są to w głównej mierze zabawki z drewna, a jakość ich wykonania jest naprawdę wysoka. Polecam, z pewnością znajdziecie coś, co zainteresuje Wasze dzieci. 🙂


 

Komentarze

  1. Wspaniałe puzzelki i do tego ta walizka... Dzieci na pewno nie trzeba namawiać na zabawę. :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz