Psy, pieski, psiaki, Marcin Przewoźniak -RECENZJA

Psy to wspaniałe zwierzęta i najlepsi przyjaciele człowieka. Miałam kiedyś psa, którego uwielbiałam. Sunia była moją ukochaną rudą psinką. Chodziła za mną wszędzie. Kiedy było mi smutno, kładła się obok mnie i lizala po policzku. Uwielbiałam spędzać z nią czas.  Bardzo mi jej brakuje. Może kiedyś znów zdecyduję się na psa, kto wie?

Bardzo lubię sięgać po książki, których bohaterami są właśnie psy. Przeczytałam już kilka propozycji czytelniczych dla dorosłych, jak i dla dzieci. Więcej oczywiście było tych książek dla młodszych odbiorców. 🙂 Dziś pokażę kolejny, bardzo ciekawy tytuł, który moim zdaniem naprawdę warto poznać.

 

Psy, pieski, psiaki


"Psy, pieski, psiaki" to przepiękna książka autorstwa pana Marcina Przewoźniaka. Jej wydawcą jest Wilga. Publikacja ma kwadratowy format, twardą oprawę. Charakteryzuje się prześlicznymi ilustracjami. Już po okładce wiadomo, że na czytelnika czekają niesamowite historie ubrane w śliczne, kolorowe obrazki stworzone przez Maję Barską.Na książkę składa się osiem opowiadań, których bohaterami są pieski różnych ras. Są to wyjątkowe zwierzaki. Na początku opisano, jak to się stało, że pies stał się najlepszym przyjacielem człowieka. Dalsze rozdziały poświęcono różnym pieskom. Wśród nich są takie, które dokonały bohaterskich czynów, jak np. Sirus, który zginął ratując ludzi z jednego z płonących wieżowców WTC, czy Barry, górski pies ratownik. Będzie kilka zabawnych historii, ale też takie, które poruszą czytelnika do łez, tak jak opowieść o psie, który wabił sięTaxi.


Wszystkie opowiadania są napisane pięknym, jednak przystępnym dla dzieci językiem, dlatego bez problemu zrozumieją ich treść. Czcionka jest na tyle duża, że mali czytelnicy nie będą mieli kłopotu z samodzielną lekturą. Każda historia wzbogacona jest o przyjemne dla oka ilustracje. Można na nie patrzeć i patrzeć. Bardzo nam się podobają.


Książkę przeczytałam starszemu synkowi. Lektura była bardzo przyjemna. Antek przyznał, że najbardziej spodobały mu się przygody Kosmopsiaków oraz psa, Uszetego, który odnalazł koronę królowej. To ostatnie opowiadanie bardzo go rozśmieszyło.


Podsumowując, publikacja "Psy, pieski, psiaki" to wyjątkowa lektura dla wszystkich miłośników tychże czworonogów. Wciągający tekst i piękne ilustracje sprawiają, że książkę czyta się szybko i przyjemnie. Publikacja będzie piekną pozycją w domowej biblioteczce, ale ucieszy też dziecko, które dostanie ją w prezencie. Piękna i wyjątkowa książka. Serdecznie polecamy! 

 Tytuł: "Psy, pieski, psiaki" 

Autor: Marcin Przewoźniak

Ilustracje: Maja Barska 

Wydawnictwo: WILGA

Oprawa: twarda 

Strony: 56  

Data premiery: 19.05.2021

 

 

 

Za egzemplarz dziękujemy 

Wydawnictwu Wilga

 


Komentarze

  1. Coraz więcej tych dziecięcych książek widzę. Mali czytelnicy zdecydowanie mają w czym wybierać.

    OdpowiedzUsuń
  2. Książki o psach są naprawdę świetne, chętnie skuszę się na tę lekturę.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz