Muminek. Opowiadania z Doliny Muminków: 3 najnowsze tytuły, które zagościły w naszej bibliotece

 Muminki darzę ogromnym sentymentem, dlatego cieszę się z każdej publikacji, z tymi trollami w roli głównej, która trafia do naszego domu. Bohaterów stworzyła Tove Jonsson. Niniejsze książeczki powstały na podstawie jej opowiadań.


Wydawnictwo Harper Kids wydało kilka ciekawych publikacji o przygodach mieszkańców Doliny Muminków. Dzisiaj chcę pokazać Wam trzy najnowsze tytuły, które zawitały w nasze skromne progi. 🙂


Wszystkie książki są przepięknie ilustrowane, w mocno nasyconych barwach. Obrazują zmieniające się pory roku.

 

"Muminek i wiosenna niespodzianka"


Dolinę Muminków przykrył biały śnieżny puch. Mieszkańcy pogrążeni są w zimowym śnie do czasu, aż przyjdzie wiosna i nie obudzi ich katarynka Too-tiki. 


Jednak Muminek wybudza się ze snu, ponieważ usłyszał skrzywienie. Jak się okaże, Mała Mi również się obudziła i wyszła z domu. Dokąd poszła? Muminek postanawia jej poszukać.


"Muminek i złoty liść"


Wieczorową porą mieszkańcy Doliny Muminków szykują się na Bal Jesienny.

 
Muminek i Ryjek przypadkowo znajdują piękny złoty liść. Od razu rozpoczynają poszukiwania złotego drzewa, aby podarować po jednym z jego liści mieszkańcom Doliny. Czy uda im się odnaleźć to drzewo?

 

"Muminek i Święto Lodu"


Kiedy Muminki przygotowują się do zimowego snu, w Dolinie zaczyna sypać śnieg. Panna Migotka wraca do domu Muminków z zaproszeniem na zabawę z okazji święta lodu.
Bardzo zależy jej na uczestnictwie w zabawie i nie chce jeszcze kłaść się spać. Czy Muminki wybiorą się z nią na imprezę podczas zimy?


Piękne wydane książeczki o Muminkach z pewnością zasługują na uwagę. Są bardzo kolorowe, ciekawie napisane. Czcionka tekstu jest naprawdę spora. Dzięki temu, dzieci, które uczą się czytać, nie będą męczyły swoich oczu.


Ja dzięki tym książkom powracam do czasów dzieciństwa i przed oczami malują mi się obrazy animacji z dawnych lat. Liczę na to, że zbierzemy wszystkie części. Sama od dłuższego czasu myślę, nad stworzeniem półki tematycznej w biblioteczce chłopców, na której będą stały wyłącznie publikacje o Muminkach. 🙂

 


 

A czy Wy lubicie Muminki? I czy Wasze pociechy je znają? Moi chłopcy tak (szczególnie Tosiek, on więcej rozumie). I chętnie słuchają każdych kolejnych przygód bohaterów z Doliny Muminków. 🙂 Polecamy serdecznie całą serię! 🙂

 

 

Za egzemplarz dziękujemy Wydawnictwu Harper Kids


Komentarze

 1. Ja ja nie cierpiałam Muminków. Naprawdę nic nie było w stanie mnie do nich przekonać. Za to uwielbiałam Tabalugę, Gumisie, Listonosza Pata, Braci Koala i wiele innych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, a ja nie znosiłam Tabalugi. W ogóle nie przekonywała mnie TS bajka, ani jej bohaterowie. Gumisie natomiast uwielbiałam. Listonosz Pat też był ok. :)

   Usuń
 2. Lubię Muminki, to czas mojego dzieciństwa. Z przyjemnością zapoznaję się z opowieściami o nich.

  OdpowiedzUsuń
 3. jak byłam młodsza to bardzo lubiłam muminki :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Te opowieści są bardzo fajne.
  Dobrze, że seria jest rozwijana.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz