I znowu cię zobaczę, Agata Przybyłek - RECENZJA

 Z twórczością pani Agaty Przybyłek spotykam się po raz pierwszy. Książka, którą chcę dzisiaj Wam pokazać, jest pierwszą jej autorstwa, którą przeczytałam. Nie jest to jednak jedyna książka autorki, jaką posiadam w swojej domowej biblioteczce. Mam jeszcze kilka innych tytułów, które otrzymałam w prezencie, jednak do tej pory nie miałam okazji po nie sięgnąć. Wiem już, że koniecznie muszę nadrobić swoje zaległości w lekturze tych książek. Jeśli są tak wspaniałe, jak najnowszy tytuł, to nie ma na co czekać...


Powieść pt. "I znowu cię zobaczę" to już dziewiąty tom serii z domkami. Nie miałam pojęcia, że jest to książka wchodząca w skład serii. Moją uwagę po prostu zwróciła piękna okładka. Powieść liczy ponad czterysta stron, a autorka połączyła tutaj kilka gatunków, co bardzo mi się spodobało.

Tom zatytułowany "I znowu cię zobaczę" zamówiłam w księgarni internetowej Tania Książka. Jest to pełna wzruszeń opowieść, choć nie brakuje w niej słodko-gorzkich chwil, a nawet dreszczyku grozy.

Trzydziestoletnia Tamara od dwóch lat jest wdową i samotną matką dwójki dzieci. Kobieta mieszka w domu na wsi, a  pracuje jako bibliotekarka w szkole podstawowej, do której uczęszczają jej dzieci. Bohaterka zawsze może liczyć na pomoc swojej mamy, która mieszka niedaleko. Niedawno Tamara postanowiła otworzyć się na miłość. Umawia się na randkę z przystojnym i szarmanckim Wiktorem, jednak ku wielkiemu rozczarowaniu, szybko stwierdza, że oboje pochodzą z różnych światów i nie pasują do siebie. Kobieta nie widzi szansy na zbudowanie z nim związku, dlatego zrywa relacje z mężczyzną.

 W życiu Tamary pojawia się jednak Paweł. Mężczyzna, niegdyś pracoholik, teraz przeprowadza się na wieś. Po ciężkiej chorobie, która skutkowała przeszczepem serca, mocno przewartościował on swoje życie. Paweł mieszka niedaleko Tamary, u której ma wykonać drobne prace remontowe. Tak się poznają. Syn kobiety, Staś jest oczarowany sąsiadem, widzi w nim idola, natomiast jego starsza siostra, Majka, próbuje trzymać dystans. Między Tamarą a Pawłem nawiązuje się przyjaźń, która przeradza się w coś głębszego. Paweł poznaje jednak nowe, szokujące fakty, przez które czuje się zobowiązany chronić Tamarę i jej dzieci. Czy wyzna jej prawdę? 

Niestety, w pobliżu Tamary nadal kręci się Wiktor. Jednak to nie kobieta jest na celowniku mężczyzny. Niedoszły partner bohaterki skrywa makabryczną tajemnicę i ma okrutne zamiary względem najdroższej jej osoby. Czy uda się ją uratować, a Tamara i jej bliscy raz na zawsze uwolnią się od niebezpiecznego natręta?

Nie pamiętam, czy już o tym wspominałam w swoich recenzjach, jednak bardzo lubię sięgać po powieści, w których pojawia się wątek życia na wsi. Sama pochodzę z niewielkiej miejscowości położonej wśród lasu i pól. Marzę też, aby kiedyś zamieszkać w takim domku otoczonego pięknym ogrodem, dlatego takie książki przyciągają mnie do siebie. Czuje ich urok, napawają mnie one wewnętrznym spokojem. Czy niniejsza powieść spotęgowała te uczucia? Zdecydowanie tak!

Nie znam poprzednich tomów serii z domkami, jednak ta książka bez reszty wciągnęła mnie to swojego świata. 

Fabuła świetnie poprowadzona, dialogi "nieprzegadane", a sami bohaterowie doskonale wykreowani. Bardzo podoba mi się postać Tamary, jej charakter oraz wartości, którymi się kieruje. To silna kobieta, która przeszła naprawdę wiele. 

Książkę czyta się bardzo płynnie. Każdy rozdział zatytułowany jest imieniem bohatera (Tamara, Paweł, Wiktor), a narracja jest trzecioosobowa. Dzięki temu autorka przedstawia nam ich przeszłość, uczucia, myśli oraz ich wybory. W powieści dzieje się naprawdę wiele, a pani Agata Przybyłek potrafi wzruszyć, ale także sprawić, że czujemy dreszczyk niepewności i strachu. W książce negatywne uczucia bez wątpienia wzbudza Wiktor. To czarny charakter, który w przeszłości popełnił straszną zbrodnię. Skrywa też porażającą tajemnicę. Planuję popełnić też jeszcze gorszy czyn. O tym, co się ma wydarzyć, dowiadujemy się pod koniec lektury. 

I tutaj poczułam pewien niedosyt, ponieważ, gdy już moje emocje sięgały zenitu, skończyła się powieść i pojawił Epilog. Bardzo intrygowało mnie, co wydarzyło się pomiędzy tym wszystkim. To, co opisano w Epilogu, zupełnie mi nie wystarczyło. Niemniej, jestem oczarowana piórem autorki i w wolnej chwili łapię za książki z mojej półki. Później przyjdzie kolej na poprzednie tomy serii z domkami. Bardzo ciekawią mnie poprzednie historie oraz bohaterowie. To także takie książki, do których można wrócić, nawet znając już ich fabułę. Wspaniale przeżywać je na nowo.


Jeśli lubicie powieści obyczajowe z wątkiem romansu i thrillera, to serdecznie polecam Wam "I znowu cię zobaczę". Tytuł dostępny jest na stronie internetowej księgarni Tania Książka. Emocji i ciekawych wątków z pewnością nie zabraknie. Koniecznie zajrzyjcie też do zakładki nowości, gdzie czeka na Was wiele fascynujących książek, z którymi miło spędzicie niejedno wolne popołudnie lub wieczór.


Tytuł: "I znowu cię zobaczę"

Autor: Agata Przybyłek

Seria:  Z domkami

Wydawnictwo: Czwarta Strona

Strony: 432

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

 

 

 

 

Za egzemplarz

dziękuję 

księgarni Internetowej

Tania Książka

Komentarze

  1. Czytałam już prawie wszystkie książki autorki, jestem ciekawa tej publikacji, bo z nią się jeszcze nie zapoznałam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Te przygody czytelnicze jeszcze przede mną, przyjemnie byłoby zagłębić się w taką ciepłą serię, zwłaszcza, że ostatnio lubię długie cykle, przedłużać przygody z bohaterami z tomu na tom. :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Seria z domkami jest ciekawa dlatego, że każdy tom opowiada o kimś innym i bardzo mi się to podoba.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz