365 wierszy i rymowanek na każdy dzień - RECENZJA

 "Paweł i Gaweł" Aleksandra Fredry, "Mysz i kot" Ignacego Krasickiego, "Co dwie głowy, to nie jedna" Urszuli Kozłowskiej, "Tańcowała igła z nitką" Jana Brzechwy, czy "Lokomotywa" Juliana Tuwima, to na pewno dobrze Wam znane utwory. A czy Wasze pociechy już zdążyły je poznać? Jeśli nie, to, te, jak i inne wspaniałe wierszyki, znajdziecie w pięknie wydanym, opasłym tomie pt. "365 wierszy i rymowanek na każdy dzień". Wydawcą tej publikacji jest Wydawnictwo Wilga.


365 wierszy i rymowanek na każdy dzień


Już sama okładka zwraca uwagę. Tak naprawdę, pierwsze, co rzuciło mi się w oczy, to uroczy lisek. A ja mam do tych zwierząt słabość. Książka zamknięta jest w twardej oprawie, z piękną szatą graficzną i złotymi zdobieniami. Oprócz bajek i opowiadań, warto przybliżać dzieciom klasyczne utwory literatury dziecięcej. 
Dla mnie są one ponadczasowe i osobiście uwielbiam do nich wracać. Z przyjemnością czytam zebrane w tomie wiersze moim chłopcom. Myślę, że "365 wierszy i rymowanek" będą także pomocne w prowadzonych przeze mnie zajęciach dydaktycznych, Tym bardziej, ze w przedszkolu, w każdym miesiącu obchodzimy święta nietypowe.
Piszę o tym, ponieważ utwory zostały bardzo dokładnie sklasyfikowane. Do każdej pory roku mamy dobrane popularne, ale też mniej znane wiersze. Zaczynając od stycznia, na grudniu kończąc.

  W każdym miesiącu obchodzi się święta nietypowe, o których wspomniano również w niniejszej publikacji. Przypisano do nich wiersze, które idealnie do nich pasują. I tak, jeśli w pracujecie w przedszkolu lub w szkole i obchodzicie dni nietypowe, tj. Dzień Kota, Dzień Dinozaura, Dzień Bociana, Dzień Strażaka, Światowy Dzień Zdrowia, Ogólnopolski Dzień Koni, Dzień Dobrych Uczynków itp. to tutaj znajdziecie całe mnóstwo inspiracji. Może część wierszy wykorzystacie do przedstawień lub inscenizacji? Ja znalazłam tu ich naprawdę wiele.
Publikacja jest niezwykle przejrzysta. Ilustracje nie są tutaj dominujące i są to raczej pojedyncze obrazki, które pasują do danego wiersza. Jednak to, co bardzo mi się spodobało, do zdobne ramki na rozkładówkach. 
Książka prezentuje się naprawdę elegancko. Idealnie sprawdzi się jako książkowy podarunek, ale będzie także pięknie prezentować się na półce. Sama jestem tą księgą zachwycona i cieszę się ogromnie, że mamy ją na swojej półce. To książka, do której często będziemy zaglądać. Serdecznie polecam pomyśleć o jej zakupie do Waszej biblioteczki, lub jako prezent dla dziecka kogoś Wam bliskiego. Tytuł: "365 wierszy i rymowanek na każdy dzień"

Praca zbiorowa

Ilustracje: Natalia Berlik

Wydawnictwo: Wilga

Oprawa: twarda

Strony: 400

Data premiery: 14-04-2021Za egzemplarz dziękujemy 

Wydawnictwu WilgaKomentarze

 1. Okładka jest przecudna i zdecydowanie skradła moje serce. Do tego widze, że to zbiór pięknych bajek

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubiliśmy z dziećmi czytać wieczorem fragmenty takich książek, w rutynie wyciszania sprawdzały się wyśmienicie. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam takie zbiory, wspaniałe jest to wyczekiwanie na nowy dzień i poznanie kolejnego utworu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pięknie wydany tomik.
  Dzieci bardzo lubią wiersze. My w swoim archiwum mamy mnóstwo książek z wierszykami. Ta jest równie piękna i warta uwagi, co inne - wczesniwjsze wydania Wilgi.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz