NA TROPE. SZUKAJ I ZNAJDŹ - SMERFY I KOT-O-CIAKI

 Na tropie. Szukaj i znajdź to świetna seria z bohaterami popularnych bajek w roli głównej. Jej wydawcą jest Harper Kids.


Dziś chcemy pokazać Wam dwa najnowsze tytuły wchodzące w skład serii. Są to: "Smerfy. Na tropie. Szukaj i znajdź" oraz "Kot-o-ciaki. Na tropie. Szukaj i znajdź".  "Smerfy. Na tropie. Szukaj i znajdź"


(Tu)


W książeczce o Smerfach, dzieci zawitają do wioski, ale poznają też wiele ciekawych miejsc oraz smerfnych aktywności.

 


 Zadaniem dzieci jest znalezienie na obrazkach wszystkich elementów pokazanych w ramkach. Książka ma format A4 i jest pięknie ilustrowana. Do poszukiwań, małych czytelników wprowadza króciutki tekst. 

 

"Kot-o-ciaki. Na tropie. Szukaj i znajdź"


(Klik)


"Kot-o-ciaki" to jedna z najchętniej oglądanych bajek Nikodema. Telewizor włączamy rzadko, jednak kilka odcinków bajki nasi chłopcy obejrzeli. To właśnie dzięki nim, pojawiło się w naszym domu kilka tytułów książek z "Kot-o-ciakami". Dlatego więc, kiedy zobaczyłam urocze kotki w książce aktywizujacej,  wiedziałam, że muszę ją zamówić.
Ilustracje na stronach są identyczne, jak w bajce animowanej. Wraz z bohaterami, nasze dzieci będą szukać różnych przedmiotów. Tutaj również zamieszczono krótki tekst przy każdej scence (rozkładówce). Zadaniem dzieci jest znalezienie poszczególnych rzeczy na obrazkach. W tej książeczce małe kotki mają niesamowite przygody i odwiedzają różne miejsca, w których nie brakuje rzeczy do odkrycia.


Książki dostarczają doskonałej zabawy, ale ćwiczą też wiele umiejętności: spostrzegawczość, koordynację wzrokowo-ruchową, liczenia, nazywanie kolorów, kształtów, itp.  Są pięknie ilustrowane, kolorowe. Sprawdzą się idealnie  podczas wspólnej zabawy, wypełnią wolny czas, ale będą też atrakcyjnym prezentem. Polecamy serdecznie! 🙂

 

 

Za egzemplarze dziękujemy Wydawnictwu Harper Kids.

Komentarze

  1. Z tych dwóch wybrałabym Smerfy, bo mam wielki sentyment dotych postaci. Obie książki wyglądają pięknie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Już widziałam, gdzie te są tytuły. I w sumie, cieszę się że ich syn nie widzi, bo by zaraz mi dziurę wiercił żeby kupić. Zrobił się fanem Smerfów 🙈🙈🙈

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz