Bing. Nowa Kolekcja Bajek - Kolejna nowość w biblioteczce Nikosia

 Bing to jeden z ulubionych bohaterów animowanych, ale i książkowych naszego Nikosia. Młodszy syn ma już sporą kolekcję książeczek z przygodami czarnego króliczka. W tym miesiącu jego kolekcja powiększyła się o najnowszy tytuł. Tym razem pochodzi on z serii "Nowa kolekcja bajek".


Książka "Bing. Nowa kolekcja bajek" ukazała się nakładem Wydawnictwa Harper Kids.


Dla tych, którzy nie znając Binga, jest to mały czarny króliczek, mieszkający w domku tuż za zakrętem. Zawsze towarzyszy mu jego najlepszy przyjaciel, Flop, który zawsze jest gotowy mu pomóc, wszystko cierpliwie wytłumaczyć i służyć dobrą radą. Oprócz Flopa, Bing przyjaźni się z Sulą, Ammą, Pando, Koko i Charliem.


Na tytuł "Bing. Nowa kolekcja bajek" składają się cztery ciekawe opowiadania. Tekstu jest niewiele, natomiast jest on bardzo przystępny, dlatego trzylatki bez problemu zrozumieją treść. Obrazują ją niezwykle kolorowe ilustracje, które stanowią tło dla opowieści.


Historie wzbudzają zainteresowanie dzieci, ale są również mądre i wartościowe. Mogą wiele dzieci nauczyć. Szata graficzna skupia na sobie uwagę dziecka i może stanowić temat do rozmów oraz odpowiedzi na pytania, co dzieci widzą na obrazkach. Sprzyja to poszerzaniu słownictwa i rozwijaniu dziecięcej mowy. Tekst ma dużą czcionkę, co sprzyja samodzielnemu czytaniu.


Przygody, ale i emocje, w tym smuteczki bohaterów są bardzo podobne do tych, które przeżywają małe dzieci. Dzięki temu, rozumieją więcej, ale też w podobny sposób mogą rozwiązać problem lub zaradzić swoim smutkom.


Moim chłopcom czytam codziennie. Taki mamy rytuał, że przed snem czytam im wybraną krótką bajkę, lub codziennie po jednej bajeczce ze zbioru z jednej publikacji. Tak było również z tym tytułem. Każda przygoda była poznawana przez każdy kolejny wieczór (było ich cztery, czyli tyle, ile opowieści). Nawet Tosiek chętnie ich słuchał, wszak sam bardzo lubił Binga, kiedy był w wieku młodszego brata. 😊


W pierwszym opowiadaniu Bing i jego przyjaciele zobaczą wóz strażacki i dowiedzą się, na czym polega praca strażaka.


W drugiej historii rozpoczęła się zima. Flop i Amma pomagają maluchom ciepło się ubrać, aby się nie przeziębiły. Jakie zabawy na śniegu wymyślą bohaterowie?


Przedostatnie opowiadanie dotyczy przyjęcia urodzinowego Binga. 

Książeczkę kończy historia o domku do zabawy, który urządza Bing wraz z przyjaciółmi. Z tego opowiadania maluchy dowiedzą się, co to jest recykling i dlaczego nie wolno dotykać ptasiego gniazda, ani złożonych w nim jaj.


Przygody Binga są naprawdę ciekawe. Bardzo podoba mi się to, że tłumaczą dzieciom różne emocje, pomagają je rozpoznać. Każda historia uczy czegoś ważnego i jest bardzo ładnie ilustrowana.Jeśli więc znacie dziecko, któremu możecie podarować te książkę, to serdecznie polecamy. To taka lektura, którą warto mieć, ponieważ jest bardzo pomocna. Książkę tę można spersonalizować,  bowiem  na początku jest miejsce do wpisania imienia dziecka, do którego publikacja należy.

 

Książkę pt. "Bing. Nowa kolekcja bajek" znajdziecie na stronie internetowej TUTAJ.


 

 

Za egzemplarz dziękujemy Wydawnictwu Harper Kids

Komentarze

Prześlij komentarz