"Zagadka purpurowej orchidei": tom 1, Agnieszka Stelmaszyk - RECENZJA

 Agnieszka Stelmaszyk przygotowała dla swoich fanów wspaniałą niespodziankę. Jest nią kolejna świetna seria książek dla młodzieży.

 

Zagadka purpurowej orchidei

 tom 1


(Tutaj)


"Zagadka purpurowej orchidei" to pierwszy tom kryminalnej serii. Jej autorka znana jest z książek "Mazurskich w podróży". Dla miłośników kryminalnych zagadek i piętrzących się tajemnic, niniejszy tytuł to propozycja idealna.


Siostry Julia i Zuzanna, Tomek i Dominik to członkowie Klubu Przyrodnika. Na pomysł założenia klubu dla młodych ludzi oraz ich rodziców, wpadli rodzice dziewcząt, państwo Gajewscy. Klub szybko zyskał popularność na skalę międzynarodową. Julia wraz z siostrą, dla członków klubu "Biuletyn Przyrodniczy", w którym zamieszczały ciekawe informacje oraz zdjęcia fajny i flory.


Pewnego dnia przyjaciele z klubu dowiadują się o tajemniczym zniknięciu sympatycznego sąsiada, pana Wiktoria. W szybkim czasie dochodzi do wielu innych niespodziewanych zaginięć osób. Wydawać by się mogło, że to przypadkowi ludzie z różnych miejsc na świecie. Jednak szybko okazuje się, że zaginięcia mają związek z purpurową orchideą, niezwykle rzadką rośliną. 

Kto stoi za zniknięciem tych osób? Co tak naprawdę się z nimi stało? Przyjaciele z Klubu Przyrodniczego spróbują rozwikłać te zagadki. Czy jednak mieszając się w tę zawiłą sprawę, nie ściągają niebezpieczeństwa na siebie samych?


Za każdym razem, gdy trzymam w dłoniach książkę autorstwa pani Agnieszki Stelmaszyk, jestem absolutnie pewna, że czeka mnie niesamowita czytelnicze gratka. W przypadku tej pozycji książkowej nie było inaczej. Uwielbiam to napięcie, dreszczyk ekscytacji i tajemnicę. Znikają kolejne osoby, które w jakiś sposób łączy kwiat purpurowej orchidei. Grupka przyjaciół za wszelką cenę będzie starała się rozwiązać zagadki i odnaleźć zaginionych. Co takiego się stało? Musiałam się tego dowiedzieć. Nie mogłam więc przerwać lektury. Książkę czyta się bardzo szybko. Towarzyszy jej ogromne napięcie, wielkie zainteresowanie.


Lektura jest niezwykle satysfakcjonująca. Wszystko za sprawą wartkiej akcji, świetnych dialogów i ciekawych opisów. Czarno-białe ilustracje są bardzo dobrym uzupełnieniem. Na uwagę z pewnością zasługują występujące na stronach przyrodnicze biuletyny - tu w wersji kolorowej. Opisujące ciekawostki z życia roślin i zwierząt.

Książka będzie doskonałą lekturą dla miłośników przygód, którzy kochają detektywistyczne zagadki. Serdecznie polecam. 🙂👍


 Tytuł: "Zagadka purpurowej orchidei",  tom 1

Autor: Agnieszka Stelmaszyk

Ilustracje: Magdalena Babińska 

Wydawnictwo: Wilga

Oprawa: miękka

Strony: 288 

Premiera: 24-03-2021

 

 


Za egzemplarz dziękuję 

Wydawnictwu Wilga

Komentarze

  1. Książka faktycznie nieźle się prezentuje, a ja akurat szukam czegoś dla bratanicy.

    OdpowiedzUsuń
  2. Super! Książki Agnieszki Stelmaszyk są zawsze porywająco napisane. A tu jeszcze cudowna wisienka - Magda Babińska to jedna z moich ulubionych rysowniczek :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Muszę kupić tę książkę dla mojej córki. Myślę, że może jej się spodobać :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz