"Wielka Księga Kwiatów", Yuval Zommer - RECENZJA

 Bardzo lubię książki dla dzieci, których tematyka dotyczy zagadnień przyrody. W biblioteczce chłopców jest już spora kolekcja takich książek i sukcesywnie ich liczba rośnie (a miejsce na regałach się kończy ). Jednak kiedy zauważę interesujący tytuł w połączeniu z piękną okładką, już wiem, że taka publikacja musi znaleźć się u nas.Wydawnictwo Wilga słynie z książek przyrodniczych. W swoich zbiorach chłopcy mają ich naprawdę sporo. Cieszy mnie ich zainteresowanie nimi. Wierzę, że będą im one pomocne w nauce, poszerzą ich wiedzę o otaczającym świecie.

Na blogu tego typu książek pokazałam już wiele. A, że wielkimi krokami zbliża się wiosna, to i ich wysyp jest spory i nie ma co się dziwić. Dziś chciałabym zaprezentować Wam cudowną pozycję książkową, wchodzącą w skład jednej z dobrze znanych serii Wielka Księga. Są to imponujące, pięknie wydane atlasy, zamknięte w twardej oprawie. Do tej pory ukazały się:

- Wielka Księga Robali,

- Wielka Księga Morskich Zwierząt,

- Wielka Księga Ssaków,

- Wielka Księga Ptaków,

- Wielka Księga Małego Patrioty.


Niestety, jeszcze nie poznaliśmy tych części, natomiast ku naszej uciesze, jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami najnowszego tomu pt. "Wielka Księga Kwiatów". Tylko spójrzcie na tę okładkę. Czyż nie jest zachwycająca? W środku jest tylko lepiej...Wielka Księga KwiatówTekst i ilustracje: Yuval Zommer

Tłumaczenie: Michał Brodacki

Oprawa: twarda

Strony: 64

Data premiery: 10-03-2021Ten atlas to prawdziwe dzieło sztuki. Nad pięknem ilustracji można się zachwycać i zachwycać, a patrzenie na nie w ogóle się nie nudzi.
Szata graficzna, jej rozplanowanie na stronach, aż wreszcie tekst, są tak skomponowane, że od księgi tej nie można się oderwać! Książka ta jest naprawdę spora. Jej format to 23,5cmx34,5cm. Prezentuje się bardzo elegancko, dlatego świetnie sprawdzi się na prezent.
Na pierwszej rozkładówce, w pionowym układzie, przybliżono nam rodziny kwiatów. Krótkim i ciekawym opisom towarzyszy zachwycająca, niezwykle pomysłowa ilustracja.
Na malowniczych rozkładówkach, ukrytych zostało 15 złocistych cebulek. Musimy wyostrzyć wzrok i uważać, aby nie pomylić ich z czymś innym.
 Do czego służą kwiaty? Jak są zbudowane? Co robią zapylacze? Dlaczego róże są czerwone, a fiołki fioletowe? Do czego przydają się kwiaty? Co je muchówka? Po co róży kolce? Ile lat żyje wiśnia japońska? Po co dzbanecznikowi dzbanek? Które kwiaty rosną dziko? Ile słońca potrzebuje słonecznik?


Na te, jak i wiele innych pytań dotyczących kwiatów, odpowie ten wyjątkowy atlas, który polecamy z całego serca! 💓👍😊


Za egzemplarz dziękujemy 

Wydawnictwu
Komentarze

 1. Jak przecudownie wydana książka <3 chyba pokuszę się o całą serię :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny pomysł na wartościowy prezent :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Prześliczna publikacja! Mam taką nieco starszą z Zakamarków i dzieciaki bardzo chętnie do niej zaglądają.

  OdpowiedzUsuń
 4. To bardzo dobra seria. Mamy dwie książki z nich. Polecamy.

  OdpowiedzUsuń
 5. ale cudowne ilustracje, sama bym się zatopiła w tej lekturze i może w końcu odkryła miłość do botaniki :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Przepiękna książka! Mamy inne tytuły z tej serii i ten pewnie niedługo również do nich dołączy:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Pełna uroku książka, jakże ja jestem stęskniona wiosny w pełnym rozkwicie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Pięknie wydana książka, mamy już kilka tytułów z tej serii i z chęcią sięgniemy i po najnowszą pozycję

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz