"Pod wodą" i "Ślady zwierząt", czyli nowe tytuły serii Młodzi Przyrodnicy

 "Młodzi Przyrodnicy" to wyjątkowa seria książek przyrodniczych dla dzieci od Wydawnictwa Wilga. Każda książeczka to mnóstwo ciekawostek przyrodniczych. Dzieci mają okazję wzbogacić swoją wiedzę o nowe informacje dotyczące roślin i zwierząt. 


Wszystko zostało przedstawione w jasny i przystępny sposób, wzbudzając dziecięcą ciekawość otaczającym je światem. Tekst został wydrukowany dużą czcionką, dlatego nawet dzieci, które dopiero uczą się czytać, nie będą miały większych problemów z lekturą.


Na uwagę z pewnością zasługują przepiękne ilustracje w wyraźnych i mocno nasyconych barwach. Stanowią one piękne tło dla treści, a razem z nią tworzą wyjątkową całość. 


Tosiek ma już kilka tomików z tej serii. Brakuje mu czterech pierwszych, ale myślę, że nadrobimy te braki i kupimy tytuły, których nie mamy. Seria jest naprawdę godna uwagi, ponieważ dzięki niej, dzieci mają okazję dowiedzieć się wielu faktów z życia zwierząt i roślin, poznać różne ich gatunki. Do tej pory na rynku wydawniczym, ukazało się 13 tomów wchodzącym w skład serii.


Nowe dwa tomy miały swoją premierę 10 marca br. Ich tytuły to: "Pod wodą" oraz "Ślady zwierząt".


Pod wodą


(Tutaj)


Autor: Patrycja Zarawska

Ilustracje: Marta Kitka

Wydawnictwo: Wilga

Oprawa: miękka z zakładkami

Strony: 48


W tej części mali czytelnicy przeczytają o życiu i zwyczajach bobrów, które szczęśliwie przetrwały zimę, ale i o niebezpieczeństwach, które na nie czekają. Książkę będziemy przemierzać z rodzeństwem małych bobrów: Borkiem i Berką.

Razem z nimi dzieci dowiedzą się też wielu innych ciekawostek, poznają inne zwierzęta, sposób ich odżywiania, polowania, ich zwyczaje (żaby, wydrę, zaskrońca, pająka zwanego topikiem, raki, zimorodki, ptaki wodne oraz ryby, tj. okoń czy ciernik).


Ślady zwierząt


(Tutaj)


Autor: Patrycja Zarawska

Ilustracje: Piotr Brydak

Wydawnictwo: Wilga

Oprawa: miękka z zakładkami

Strony: 48


Książka, która osobiście mnie zauroczyła. A wszystko dlatego, że występują w niej zwierzęta leśne, a te jakoś tak szczególnie uwielbiam. 😊 Są tu wiewiórki, lisy, sarny, zające, dzięcioły, dziki, itd. 

 

 


Tym razem po książce oprowadzi nas wiewiórka, zwana Skwirką. To w jej towarzystwie, przez cztery pory roku, będziemy odkrywać ślady i dopasowywać je do zwierząt. Nie zabraknie też wspaniałych ciekawostek o zwierzętach i o tym, w jaki sposób szykują swoje zimowe zapasy, jak budują swoje domy, dlaczego jeleń zrzuca poroże na wiosnę, itp."Młodzi Przyrodnicy" to wyjątkowa seria książeczek przyrodniczych dla dzieci. Bardzo pouczająca, z pewnością przyda się w szkolnej nauce, zainteresuje otaczającym światem przyrody. Być może dzięki niej, mali czytelnicy odkryją w sobie nową pasję. Język jest lekki i przyjemny, a treści bardzo łatwo zapamiętać. Przepiękne, kolorowe i bardzo realistyczne ilustracje, zachwycą każdego, kto sięgnie po tę serię. Ilustratorzy popisali się wielkim talentem, a autorka pomysłem na pokazanie dzieciom piękna przyrody. 


Osobiście jestem tymi książeczkami zauroczona. Uważam, że seria ta zasługuje na uwagę. Jest niezwykle ciekawa, przecudnie wydana. Aj, po prostu sztosik!😉 Od razu przeczytałam dwa najnowsze tytuły Tośkowi, który był bardzo zainteresowany treścią, ale i szatą graficzną. Zadawał mi pytania, wiele też sam zapamiętał. Nie ma opcji, muszę zebrać dla niego całą serię. Już nie mogę doczekać się kolejnych wydań! 😊


Za egzemplarz dziękujemy 

Wydawnictwu Wilga

Komentarze

  1. Obie są ciekawe, ale tematycznie Ślady zwierząt bardziej do mnie trafia.

    OdpowiedzUsuń
  2. Widzę, że sporo ciekawych publikacji jest wartych przeczytania. Idealne na prezent.

    OdpowiedzUsuń
  3. Patrzę na te książeczki i autentycznie się cieszę, że tak piękne, mądre i cudownie ilustrowane książki dla dzieci są nadal wydawane. Sama chciałabym je mieć!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz