"Natka i magiczna gąsienica", Ruth Quayle - RECENZJA

Po przeczytaniu pierwszego tomu serii "Natka" od Wydawnictwa Wilga (recenzja), od razu wiedziałam, że będzie to jedna z moich ulubionych serii książek literatury dziecięcej.

 

Natka i magiczna gąsienica

 


(Klik


W książkach z tej serii znajdziemy to, czego ja osobiście szukam w książkach dla dzieci: wspaniałe przygody, mądre treści, a także humor, który sprawia, że lektura jest przyjemna w odbiorze. Jesli nie mieliście okazji poznać pierwszej części, nie martwcie się. Każdą książkę można czytać oddzielnie, bowiem ich fabuła nie jest ze sobą powiązana.


Natka Goniłło to rezolutna dziewczynka, której nie brakuje zwariowanych pomysłów oraz bujnej wyobraźni. Nierzadko jej pomysły zadziwiają jej najbliższych, jednak ona wie swoje. 😉


Na tę książeczkę składają się 3 opowiadania. W pierwszym przeczytamy o tym, jak Natka chciała zaopiekować się klasową gąsienicą, Stefką. Każdego dnia jeden uczeń zabierał ją do domu, aby się nią opiekować. W końcu, ku uciesze dziewczyski, przychodzi jej kolej. Niestety, szybko okazuje się, że Stefka...zniknela! Natka jest przekonana, że gąsienica jest magiczna, ale czy na pewno?


Drugie opowiadanie przedstawia starszą siostrę Natki, Ninę, która w każdy piątek ma do odrobienia pracę domową. Czasami towarzyszy jej w tym jej kolega, Maks Rudzik i wtedy razem odrabiają lekcje. Natka uważa, że chłopiec jest przemądrzały i dlatego spróbuje mu utrzeć nosa. Z pomocą przyjdzie jej... Marcelina. A kto to taki? Przekonajcie się sami! 😉


Ostatnia historia ma związek z okularami, a raczej z klikającym futerałem. Natka strasznie pragnie taki mieć. Niestety, rodzice uważają, że dziewczynka nie ma problemów ze wzrokiem i okulary nie są jej potrzebne. A co na to wszystko okulista, do którego Natka wybierze się razem z mamą
i siostrą? Czy dziewczynka zdobędzie wymarzone etui?


Serię przygód Natki polecam każdemu dziecku, które uwielbia przygody. To także książki idealne do samodzielnego czytania. A wszystko za sprawą sporej czcionki. Język jest prosty i przystępny. Narracja jest tu pierwszoosobowa, a wszystkie sytuacje czytelnik poznaje z perspektywy głównej bohaterki, Natki.


Czarno-białe ilustracje są idealnym uzupełnieniem tekstu. Nie brakuje w nich humoru i naprawdę przyjemnie się na nie patrzy. 🙂"Natka i magiczna gąsienica" to idealna książka do wspólnej lektury z dzieckiem. Na pewno nie będziecie żałowali, bo tutaj nie ma miejsca na nudę. Serdecznie polecam ten, jak i poprzedni tytuł. Już nie mogę doczekać się kolejnych przygód Natki. Ciekawe, co następnym razem wpadnie jej do głowy i czym zaskoczy czytelników? 

 

Tytuł: "Natka i magiczna gąsienica"

Seria: Natka

Autor: Ruth Quayle

Ilustracje: Julia Christiana

Tłumaczenie: Anna Błasiak 

Wydawnictwo: Wilga

Oprawa: miękka

Strony: 128 

Data wydania: 2021

 

 

Za egzemplarz dziękuję 

Wydawnictwu Wilga


Komentarze

  1. zastanowie zie nad zakupem dla mojej siostrzenicy :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Jestem przekonana, że ta historia spodoba się młodym czytelnikom, moja córka z pewnością by w nią wskoczyła, gdyby była młodsza. :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz