Muminki. Bardzo ważne sprawy. Moja pierwsza biblioteczka

Uwielbiam "Muminki", dlatego bardzo ucieszyłam się, kiedy od Harper Kids otrzymaliśmy przesyłkę, w której znajdował się pakiet czterech kieszonkowych książeczek.


"Muminki. Bardzo ważne sprawy. Moja pierwsza biblioteczka"


Jak wspomniałam, pakiet zawiera cztery malutkie i bardzo poręczne, kartonowe książeczki, schowane w tekturowym pudełeczku. Każda ma zaokrąglone rogi. Zabawa z nimi będzie więc bezpieczna. Książeczki możemy czytać dzieciom, razem z nimi je oglądać.  Co ciekawe, tyły okładek, połączone razem, tworzą uroczą scenkę.


Każda książeczka to zupełnie inna tematyka. To idealne kartonówki dla dzieci, które dopiero poznają otaczający je świat, który chcą zrozumieć.


Muminki i Mała Mi. Pory rokuWiosna, lato, jesień i zima, to cztery pory roku. Co takiego dzieje się w tym czasie w Dolinie Muminków? Co ciekawego robią wtedy jej mieszkańcy? Czy rodzinka Muminka zapada w zimowy sen? W zielonej książeczce maluchy znajdą odpowiedź.

Muminki i Mała Mi. Emocje


To niebieska książeczka, a w niej dzieci mają poznać emocje. Kto jest smutny, kto szczęśliwy, a kto odważny? Który z mieszkańców Doliny jest najbardziej strachliwy? Przy tym tytule mam zagwozdkę, ponieważ emocje nie zostały jasno nazwane (przykład: bohater nie odczuwa strachu, tylko jest strachliwy [jaki] zamiast [co] strach. Mam nadzieję, że wiecie, o co mi chodzi. 😉

Muminki i Mała Mi. Kolory

 


W żółtej książeczce dzieci poznają nazwy kolorów. W Dolinie Muminków jest mnóstwo pięknych kolorów. 

Muminki i Mała Mi. Rodzina i przyjaciele

 


Ten tytuł pokazuje relacje łączące naszych bohaterów. Kim dla Małej Mi jest Mimbla? Czy Panna Migotka jest siostrą Muminka? Znacie wszystkich bohaterów z Doliny Muminków?Muminki. Bardzo ważne sprawy. Moja pierwsza biblioteczka to świetny zestaw książeczek dla najmłodszych. Myślę, że z powodzeniem można je pokazać dzieciom w wieku 2+. Razem z bohaterami z Doliny dzieci odkryją ważne sprawy, przyjrzą się im bliżej. Karkonoski są bardzo ładnie wydane, mają estetyczny wygląd i śliskie strony.Uważam, że zainteresują dziecko, które chętnie będzie je przeglądał i słuchał krótkiego tekstu czytanego przez rodzice lub rodzeństwo. Razem można je oglądać, szukać i nazywać poszczególnych elementów. To świetna zabawa.


Pakiet tych książeczek będzie też wspaniałym prezentem. Polecam.

 

 Za pakiet dziękujemy Wydawnictwu Harper Kids.

Komentarze

 1. ta seria sprawiła, że moje dzieci pokochały Muminki, wcześniej bardzo sceptycznie do nich podchodziły, odkąd ta seria jest w naszym domu czytamy codziennie

  OdpowiedzUsuń
 2. Największą zaletą tej serii jest to, że jest poręczna, a Muminki to dodatkowy atut.

  OdpowiedzUsuń
 3. Muminki się cieszą radością i życiem..MUUUMINKIII:) Uwielbiam ich , bardzo się ciesze ,że powrócono do nich i mamy możliwość pokazania naszym dzieciom te cudowne stworki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne publikacje. Kto by nie lubił Muminków.
  Ja choć nie jestem już dzieckiem od ,,niepamiętnych" czasów, to lubię te postcie.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz