Magazyn Przyrodniczy dla dzieci: "Świerszczyk Reporter" (01/2021) - Wydanie specjalne

 Na pewno wielu z Was kojarzy czasopismo dla dzieci zatytułowane "Świerszczyk"? To moim zdaniem bardzo wartościowe czasopismo, z którego dzieci dowiedzą wielu ciekawostek. Bajetan, czyli Świerszczyk, to bohater, który towarzyszy małym czytelnikom w lekturze. 


Tym razem, na fanów "Świerszczyka" czeka wyjątkowa niespodzianka w postaci specjalnego wydania magazynu przyrodniczego dla dzieci, pt. "Świerszczyk Reporter", którego wydawcą jest Nowa Era. Powstał on z myślą o dzieciach w wieku 6-9 lat, a swoją premierę miał 11 marca. Jednym z autorów, a tym samym ambasadorem czasopisma, jest znany przyrodnik, pan Marcin Kostrzyński.


Świerszczyk Reporter


(1/2021)


Pierwszy numer to istna gratka i przyjemna lektura nie tylko dla dzieci, ale też rodziców. W tym magazynie (1/2021) znajdziemy ciekawostki z życia małp. To aż 58 stron ciekawych, zabawnych quizów, labiryntów i wielu innych zadań. Numer wzbogacony został o przyjemną dla oka szatę graficzną oraz piękne, rzeczywiste zdjęcia. Kolejne numery pojawią się w lipcu i październiku.Magazyn jest bardzo czytelny i zaprojektowany tak, aby treść była jasna i zrozumiała dla dziecka.  Jak wspomniałam, niniejszy numer poświęcono małpom i wiedzy na ich temat. Jak wygląda rozkład treści magazynu? Jest bardzo jasny i panuje w nim porządek. Gazetkę podzielono na dwie główne części, z których wyodrębniono inne rozdziały.W części pierwszej CZYTAM I WIEM! znajdziemy przeróżne ciekawostki dotyczące życia i przyzwyczajeń małp różnych gatunków, ich podobieństwa do człowieka. Natomiast w części AKTYWNOŚCI dzieci mają do dyspozycji wiele zadań do rozwiązania. Są to: zadania na spostrzegawczość, krzyżówki, zadania matematyczne, labirynty, rozpoznawanie zwierząt, łączenie ich zdjęć z nazwami, quiz na wesoło, itp.  Zachęcam, aby do lektury zasiąść wspólnie z pociechą.

Bardzo ciekawym dodatkiem jest również gra planszowa. Tutaj, w czasie świetnej zabawy, dzieci mogą utrwalić zdobytą wiedzę o małpkach lub wzbogacić ją o nowe informacje. My z numerem Reportera bawiliśmy się świetnie. Tosiek był bardzo zainteresowany gazetką i uważnie słuchał czytanej przeze mnie treści. Już nie możemy doczekać się kolejnego numeru. Wam również polecamy prenumeratę.😊Pierwszy numer "Świerszczyka Reportera" do nabycia TUTAJ.


Za egzemplarz

serdecznie dziękujemy:Komentarze

  1. "Świerszczyk. Reporter" to bardzo ciekawe czasopismo, ja sama przeczytałam je od deski do deski :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nowa Ere kojarzę z książek edukacyjnych. I ten magazyn, także znam i pamiętam. Aktualnie, kupujemy inny bo tego nie mogę nigdy znaleźć, jak szukam czegoś dla syna.

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo interesująca propozycja choć sama nie przepadam za kupowaniem dziecięcych gazet i czasopism tak na ten numer mogłabym się skusić. Gra z pewnością przypadkach Łucji do gustu.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz