"Kosmiczne wyzwania. Jak budować statki kosmiczne, dogonić kometę i rozwiązywać galaktyczne problemy" - Artur B.Chmielewski

 Kosmos to wyjątkowa i pasjonująca dziedzina, która chyba nigdy nie zostanie do końca odkryta. Jako dziecko uwielbiałam patrzeć w letnie gwieździstego niebo. Wtedy najlepiej było wszystko widać. Zastanawiałam się, jak wyglądają planety, jak w ogóle wygląda Wszechświat. Lubiłam czytać o kosmosie, fascynowały mnie programy telewizyjne na ten temat. Moi chłopcy w swojej biblioteczce mają kilka publikacji o tematyce kosmosu. Za sprawą Wydawnictwa Znak Emotikon, trafiła do nas wyjątkowa książka. 

 

"Kosmiczne wyzwania.  Jak budować statki kosmiczne, dogonić kometę i rozwiązywać galaktyczne problemy" 

 


(Tutaj)


Autorem tej pozycji książkowej jest Artur B. Chmielewski, inżynier NASA (syn autora komiksów o przygodach Tytusa, Tomka i A'Tomka).

 


 Opowiada on o swoim wielkim marzeniu, które udało mu się zrealizować, czyli o konstruowaniu sondy i budowaniu statków kosmicznych. Poprzez swoją książę, autor pragnie pokazać młodym czytelnikom, że warto być kreatywnym i, że wszystko łączy się z nauką, dzięki której dokonujemy wciąż nowych, fascynujących odkryć. Dzięki tej publikacji poznamy drogę do realizacji marzeń, które przerodziły się w ogromną pasję. Jednak to nie wszystko.
W środku publikacji znajdziemy mnóstwo ciekawostek związanych z kosmosem. Nie zabraknie pojęć, zdjęć i ilustracji, które są dopełnieniem treści,  a także ciekawych zadań do wykonania. Na końcu publikacji znajdziemy słownik. Do publikacji wpleciono także ilustracje z wspomnianego wcześniej komiksu. To fascynująca lektura dla wszystkich, który interesują się kosmosem. 


 


Autor posługuje się przystępnym językiem, zwracając się bezpośrednio do czytelników. To sprawia, że treść jest lekka i przyjemnie się ja czyta. Nie ma tu ciężkich ani nudnych treści. Lektura ta to czysta przyjemność i zachęta do odkrywania tego, co nowe. Nauka może byc naprawdę ciekawa, czego dowodem jest niniejsza publikacja. Gorąco polecam! 

 


 

Tytuł: "Kosmiczne wyzwania. Jak budować statki kosmiczne, dogonić kometę i rozwiązywać galaktyczne problemy"

Autor: Artur B. Chmielewski,

Ilustracje: Dagmara Jagodzińska

Wydawnictwo: Znak Emotikon

Oprawa: twarda

Strony: 192

Rok wydania: 2021

 


 

Za egzemplarz dziękujemy Wydawnictwu Znak Emotikon

Komentarze

 1. Miałam okazję się z nią zapoznać i jest naprawdę bardzo ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 2. Już wcześniej zainteresowałam się tą książką, teraz utwierdzam się w przekonaniu, że możemy ją rodzinnie czytać. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Moja córka ostatnio bardzo była zafascynowana tematyką kosmosu. Ta książka na pewno by się jej spodobała.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo interesująca tematyka i jak ciekawie zrealizowana!

  OdpowiedzUsuń
 5. Już wcześniej zwróciłam na nią uwagę, dobrze, że jest warta przeczytania.

  OdpowiedzUsuń
 6. Motywująca książka jeśli jest o spełnionych marzeniach, bo motywuje do działania innych

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz