"Bing kocha Flopa" i "Bing. Czekoladowe jajka" - Nowe książeczki z ulubionym bohaterem naszego młodszego synka

 "Bing" to uroczy mały czarny króliczek, bohater bajek, ale i książeczek dla dzieci. Nasz najmłodszy syn uwielbia go! Od czasu do czasu razem oglądamy filmy animowane, jednak częściej sięgamy po książeczki. Nikoś ma już naprawdę wiele tytułów z przygodami Binga, wydanymi przez Harper Kids


Dwa najnowsze tytuły są idealne dla maluchów. Mają twardą, kartonową oprawę oraz ciekawe kształty: serduszka oraz jajka. Ich wielkość jest odpowiednia dla małych rączek. Ilustracje są kolorowe i bardzo odzwierciedlają szatę graficzną z bajki.

 

Bing kocha Flopa 


 (Tutaj)


Ta książeczka ma kształt serduszka i opowiada o wielkiej przyjaźni Binga i Flopa. Mały króliczek wie, że w każdej sytuacji może liczyć na swojego przyjaciela, który jest bardzo pomocny i cierpliwy. 

 
Potrafi znaleźć wyjście z każdej sytuacji, pocieszyć i wytłumaczyć to, czego mały króliczek nie rozumie...Bardzo ciepła i pogodna książeczka o przyjaźni.


Bing. Czekoladowe jajka


(Tutaj)


Kartonówka ma kształt jajka. Bing, Sula i Flop idą na plac zabaw. Flop ukrył tam dla każdego z nich po czekoladowym jajeczku. Bing i Sula znaleźli swoje słodkości, niestety, jajeczko Suli upada na ziemię i nie nadaje się do jedzenia. Czy Bing podzieli się z nią swoim czekoladowym jajeczkiem?
Urocza opowieść o tym, że warto dzielić się z innymi. Dla małego dziecka jest to trudne, a ta książeczka pomaga mu zrozumieć, dlaczego warto się dzielić z innymi tym, co się ma. 


"Bing" to jedna z nielicznych bajek, jakie bez wyrzutów sumienia pozwalam oglądać mojemu dziecku. Każdy odcinek porusza ważny temat, tłumacząc go w jasny i zrozumiały sposób dla kilkulatka. Podobnie jest z książeczkami. Wiem, że każdy tytuł będzie ciekawą przygodą i wspaniałą zabawą. Bing to bohater, który pomaga maluchom oswoić się z wieloma problemami, zrozumieć to, co jest dla nich trudne i obce.


Dodatkowo pokazuje, że otaczający je świat jest naprawdę piękny i ciekawy. Nikoś uwielbia oglądać obrazki i słuchać historyjek. To krótkie teksty, dlatego nie znudzą malucha. Zróżnicowana czcionka pomaga uporać się z tekstem dziecku, które stawia pierwsze kroki w samodzielnym czytaniu. Może dziecko przeczyta te książeczki młodszemu rodzeństwu? 😉 Serdecznie polecam oba tytuły, jak również inne, które pojawiły się na naszym blogu.
Za egzemplarze

dziękujemy

Wydawnictwu 


Komentarze

  1. Jak widzę to świetne książeczki, bo zawierają piękne ilustracje i same w sobie mają piękny kształt

    OdpowiedzUsuń
  2. Bing i jego przyjaciele są przeslodcy. Kiedyś mieliśmy książki z tymi bohaterami, ale cieszą już inne dzieci.

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie załapaliśmy się na fascynację Bingiem, bo kiedy się pojawił córki nie interesowały już takie bajki. Wiem jednak, że wśród dzieci znajomych Bing ma spore grono fanów;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz