"Łapa w łapę. Sekretne życie leśnych zwierząt", Ewa Zgrabczyńska - RECENZJA

 Jak wiecie, uwielbiam książki dla dzieci. Szczególnie upodobała sobie te, których bohaterami są zwierzęta. A jeśli są to opowieści pełne mądrości i ciepła, to z miejsca taka książka jest na wygranej pozycji. 

 

"Łapa w łapę. Sekretne życie leśnych zwierząt" to przepięknie wydana publikacja autorstwa pani Ewy Zgrabczyńskiej. Ewa Zgrabczyńska jest doktorem zoologii, "panią od tygrysów" i dyrektorką poznańskiego ogrodu zoologicznego. Od lat walczy o prawa zwierząt. Uratowała ona tygrysy przemycane przez polsko-białoruskiej granicę. Tak wyjątkowa osoba, z pewnością pisze wspaniałe książki. Książka "Łapa w łapę" jest tego najlepszym dowodem. 
W książce poznamy małe łajki, rodzeństwo piesków, Norda i Łajmę. Szczenięta są spragnione przygód i dobrej zabawy. Ich Mama, duża Ładna, nierzadko ma przy nich sporo pracy, bowiem pieski potrafią nieźle napsocić. 

 Pewnego dnia Nord i Łajma trafiają do nowej Pani. Podróżują samolotem do Ciepłego Lasu. Ich nowa pani jest bardzo serdeczną osobą, która już ma starsze psy. Maniek i Rosja to dorosłe psy, które będą opiekunami szczeniąt, ale też nauczycielami. Małe łajki czeka mnóstwo niezwykłych przygód. "Łapa w łapę. Sekretne życie leśne zwierząt" to pełna ciepła i niezwykłych przygód książka, którą czyta się ekspresowo. W fascynujacą opowieść w umiejętny sposób wpleciono przyrodnicze ciekawostki. 

 Lektura z pewnością spodoba się nie tylko dzieciom. Zachwyci również dorosłych, dlatego wspaniałe jest przeczytać ją wspólnie z pociechami.

To książka naprawdę wyjątkowa, przepięknie wydana. Przyjemnie się ją czyta, a dzięki ciepłym ilustracjom, chętnie ogląda. Serdecznie polecamy! 

 


Za egzemplarz dziękujemy Wydawnictwu Znak Emotikon

Komentarze

 1. Książki o leśnych zwierzętach zawsze mają swój urok! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna książka. Czytałyśmy i bardzo nam się podobała:)

  OdpowiedzUsuń
 3. To wydawnictwo cieszy się wielkim uznaniem i moich córek. Widzę że kolejna fajna propozycja

  OdpowiedzUsuń
 4. To wydawnictwo cieszy się wielkim uznaniem i moich córek. Widzę że kolejna fajna propozycja

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękna książka.
  Dzieciaki mogą się z niej sporo nauczyć.

  OdpowiedzUsuń
 6. Książka jest pięknie wydana i z mądrą treścią. Moim synom bardzo się spodobała

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz