"PLASTYCZNY ŚWIAT DLA MAŁYCH I DUŻYCH PRZEDSZKOLAKÓW", Igor Buszkowski - RECENZJA

 Obecnie coraz częściej decyduję się na zakupy przez Internet. W dobie koronawirusa to chyba dość powszechne rozwiązanie, no i oczywiście bezpieczniejsze. Zresztą, ostatnio i tak nie mam czasu na to, aby chodzić do księgarni stacjonarnej czy sklepów. Natomiast przez Internet mogę złożyć zamówienie na konkretne produkty w każdej wolnej chwili. Mogę też je częściej przeglądać. W taki sposób szukałam kilku produktów pod choinkę dla siebie i moich bliskich. 


Tak też odkryłam Księgarnię internetową Inverso. Nie słyszałam wcześniej o tej księgarni, nie robiłam więc tam zakupów. Jednak z racji tego, że znalazłam tam wszystkie interesujące mnie produkty, nie zastanawiając się długo, złożyłam zamówienie,  które otrzymałam naprawdę szybko.

Większość rzeczy zamówiłam dla siebie. 😉 No bo kto powiedział, że sama dla siebie nie mogę być Św. Mikołajem? A pewnie, że mogę! 😉🎅🎄🎁

Wśród moich zamówień, znalazły się powieści do czytania oraz książki, które z pewnością wykorzystam w pracy zawodowej, ale także podczas zabaw z moimi dziećmi. W paczce znalazła się też gra zręcznościowa dla chłopców. Wszak musicie wiedzieć, że Księgarnia Inverso oferuje nie tylko książki. Na stronie znajdziecie propozycje gier planszowych, karcianych i komputerowych, puzzli, zestawów biurowych, kreatywnych, a także ebooki i audiobooki. Możecie więc kupić różne produkty w jednym miejscu. 😉


Dziś pokażę książkę, z której chciałam skorzystać od razu. Resztę zapakowałam jako gwiazdkowy prezent. 😊 Z każdej publikacji naprawdę się cieszę. Lekturę jednej powieści mam już za sobą i od razu chwytam za kolejne, aby raczyć się dobrą lekturą. W kolejnym wpisie przedstawię moje zamówienie i o każdej pozycji napiszę kilka słów. Tymczasem przedstawię kolorową książeczkę, która zawiera w sobie wiele kreatywnych pomysłów do wspólnej zabawy z dziećmi.


"Plastyczny świat dla małych i dużych przedszkolaków"

(Zobacz)


Autor: Igor Buszkowski 

Wydawnictwo: Harmonia

Oprawa: miękka

Strony: 132


To książka znakomita, jeśli macie w domu przedszkolaka, lub jeśli pracujecie z dziećmi w wieku przedszkolnym. Publikacja jest bardzo kolorowa. Zawiera aż 60 zabaw plastycznych, podzielonych na trzy stopnie trudności:


- zabawy plastyczne o niskim stopniu trudności,
- zabawy plastyczne o średnim stopniu trudności,
- zabawy plastyczne o wysokim stopniu trudności.


Możemy więc inspirować się książką proponując zabawę 2,5 letnim maluchom i trzylatkom.Materiały, które wykorzystano do zaproponowanych przez autora prac plastycznych, są ogólnodostępne i na pewno każdy z Was posiada potrzebne przedmioty w domu.Do każdej zabawy dołączono trzy dodatkowe zadania, głównie w formie pytań.


Na każdą propozycję plastyczną, przeznaczono jedną rozkładówkę. Po lewej stronie mamy podaną nazwę pracy plastycznej, którą będziemy wykonywać. Dalej wypunktowano materiały oraz sposób wykonania. Etapom pracy, towarzyszą zdjęcia. Pokazano również zdjęcia gotowych już prac. Na końcu zamieszczono wspomniane wcześniej zadania.Możemy wykonać z maluszkami identyczne rzeczy. Możemy także się nimi zainspirować i stworzyć zupełnie nowe prace, które będą efektem naszej kreatywności.


Książka bardzo mi się spodobała. Jest bardzo czytelna, a instrukcje bardzo pomocne i przystępne małym artystom. Plusem publikacji jest również to, że sklasyfikowano pomysły na stopnie trudności. Dzięki nim, maluch może spróbować wykonać to, z czym sobie poradzi. Kolejny kciuk w górę dla książki za to, że wszystkie rzeczy możemy zrobić z przedmiotów, które są łatwo dostępne. Praca na takich materiałach oraz tych, które wykorzystujemy po raz kolejny, to dobra okazja, aby poruszyć z maluchami tematykę recyklingu. Moje zamówienie:


Uwielbiam tego typu książki kreatywne, a ta z pewnością zasługuje na uwagę. Jest kolorowa, ciekawa, bardzo pomysłowa i inspirująca. Zawiera całą masę przykładowych prac, które możemy wykonać o każdej porze roku. Dzięki niej, dzieci spędzą miło czas, a także poćwiczą pamięć, skupienie, koordynację wzrokowo-ruchową oraz umiejętności manualne. 


Serdecznie polecam ten tytuł rodzicom, opiekunom, nauczycielom, pedagogom oraz wszystkim osobom, które pracują z dziećmi.


Książkę znajdziecie w Księgarni.Komentarze

 1. Dla osób pracujących z dziećmi książeczka z pewnością bardzo się przyda, czasem brakuje ciekawych pomysłów na zabawę. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gdybym natrafiła na taką książkę, kiedy moje dzieci były małe, pewnie wszystkie prace byśmy wykonali, w ramach doskonalenia różnych umiejętności. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspaniale. Sama z chęcią zaopatrzę się w tę pozycję, by wykorzystać coś na zbiórkach harcerskich.

  OdpowiedzUsuń
 4. Po takiej recenzji idę zamawiać! Brakuje mi czegoś takiego,żeby wykonywać w domu z moim smykiem :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Chyba bardzo nam się ta książka może przydać :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wspaniała książka, jak widzę. Zdaje się,.że jest bardzo praktyczna, bo zawiera pomysły na nietuzinkowe projekty.
  Mam słabość do takich publikacji.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz