KSIĄŻKA NA ŚWIĘTA: "PREZENT GWIAZDKOWY DLA KORNELIUSZA KLOPSA", John Burningham - RECENZJA

 Dzisiaj Mikołajki, u kogo był już Mikołaj i zostawił prezenty? My byliśmy grzeczni, więc nas nie pominął. 😉 

W dzisiejszym wpisie prezentuję Wam kolejną świąteczną propozycję książki. Jak wiecie, co roku, grudzień rozpoczynamy od prezentacji książek dla dzieci i dorosłych (KSIĄŻKA NA ŚWIĘTA) które proponujemy jako świąteczne prezenty pod choinką, ale też takie, które warto przeczytać, aby przygotować się do Bożego Narodzenia, nastroić się pozytywnie, świątecznie. 


"Prezent gwiazdkowy  dla Korneliusza Klopsa"


Autor: John Burningham

Tłumaczenie: Dominika Cieśla-Szymańska

Wydawnictwo: Dwie Siostry

Oprawa: twarda

Strony: 40

Rok wydania: 2020


Książeczka "Prezent gwiazdkowy dla Korneliusza Klopsa" zamówiłam w księgarni internetowej Tania Książka. Polecam Wam tę księgarnię, ponieważ zamówione produkty zawsze docierają do nas szybko. Nie musimy więc długo czekać na wybrane książki.


Niniejsza publikacja prezentuje niezwykłą historię. Jest Wigilia. Święty Mikołaj i renifery wracają zmęczeni do domu. Kiedy szykował się już do snu, zauważył, że na jego łóżku leży jeszcze jeden prezent, który przeznaczony był dla Korneliusza Klopsa. Mikołaj znał chłopca i wiedział, że jego rodzice nie mają pieniędzy, aby mu coś kupić. Rodzina mieszka bardzo daleko, na szczycie Marmoladowej Góry. Co robić? 


Renifery śpią, ponieważ są zmęczone, a jeden z nich nawet jest chory. Mikołaj też chciałby odpocząć, no ale przecież jest Wigilia i żadne dziecko nie może zostać bez prezentu. Święty Mikołaj postanawia więc wyruszyć w drogę sam, aby do końca wypełnić swoją misję. Czy Święty zdąży na czas i dziecko otrzyma swój podarek? Kogo spotka po drodze i kto mu pomoże? No i jak uda mu się dostać z powrotem do domu?


Książka pt. "Prezent gwiazdkowy dla Korneliusza Klopsa" to przepięknie wydana publikacja dla dzieci. Idealna do wspólnej lektury, jednak dzięki sporej czcionce, dziecko, które czyta już samodzielnie, bez problemu poradzi sobie z czytanką. Na stronach nie ma zbyt dużo tekstu. Tutaj przeważają piękne i pogodne ilustracje. 


Muszę przyznać, że jest to książka, którą warto przeczytać w Święta. Wzbudza ciekawość czytelnika, ponieważ nie wiadomo, czy Mikołaj zdąży na czas. Każda kolejna strona buduje napięcie, a my nie możemy się już doczekać, jaki będzie finał też niezwykłej podróży.


Tośkowi bardzo spodobały się sposoby przemieszczania się Świętego Mikołaja. Tym razem, nie były to sanie, które ciągnęły renifery. Zwierzęta odpoczywały, więc Mikołaj musiał wziąć sprawy w swoje ręce. Swoją postawą i determinacją pokazał, iż nie chce zawieść żadnego dziecka, ponieważ każde dziecko jest ważne i zasługuje na prezent.


"Prezent gwiazdkowy dla Korneliusza Klopsa" to przepiękna, pełna ciepła opowieść dla dzieci, którą warto przeczytać. Tytuł ten znajdziecie w Księgarni Tania Książka. Polecam również inne świąteczne (i nie tylko) nowości dostępne w Księgarni.


Za egzemplarz

pragniemy podziękowaćKomentarze

 1. Świateczne książeczki zawsze robią na mnie ogromne wrażenie pod względem graficznym <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka wydaję się być ciekawa, a grafiki są prześliczne. Myślę, że pod choinkę będzie jak znalazł, dla mojej małej .

  OdpowiedzUsuń
 3. O tak! To książka idealna na gwiadkowy prezent. Muszę się za nią rozejrzeć.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo lubię tę księgarnię! Piękna opowieść, chętnie dokupie i dołączę ją do naszej kolekcji świątecznych historii!

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam takie emocjonujące książki czytać mojemu wrażliwemu sześciolatkowi.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie znałam, ale widzę, że warto nadrobić to niedopatrzenie.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz