BING - KSIĄŻECZKI DLA MALUSZKÓW Z OTWIERANYMI OKIENKAMI

 Bing to jeden z ulubionych bohaterów książeczek naszego Nikodema. Jeśli miałabym polecić maluchom książeczki, które bawią, ale też w prosty sposób uczą poznawać otaczający świat, to z pewności byłby to Bing.Bing to mamy króliczek z czarnym futerkiem, który mieszka w domku, tuż za zakretem. Jego najlepszym przyjacielem jest Flop, który chętnie mu pomaga i dobrze radzi. Jednak nie jest to jedyny przyjaciel króliczka.  Mamy jeszcze Sulę, Pando, czy Charliego.


Króliczek Bing ma 3 latka i jest przedszkolakiem. Bohater jest lubiamy przez dzieci, ponieważ jest trochę do nich podobny. Ma podobne pomysły na zabawę i czas wolny, ale też zbliżone do maluszków smuteczki i problemy.

Nikodem cieszy się z każdej bajeczki o Bingu, dlatego w jego biblioteczce nie mogłam pominąć dwóch najnowszych tytułów.

To tekturowe książeczki, z zaokrąglonymi rogami i okienkami, które wzbudzają zainteresowanie dzieci, a każde otwieranie wprawia je w zachwyt.  Ilustracje są duże, a tekstu nie wiele, w sam raz do przeczytania maluszków, który bardziej skupia się na obrazkach. 🙂

Odkrywanie okienek to dla maluchów wspaniała zabawa. Dziecko może oglądać takie książki i oglądać, ale nadal lubi sprawdzać, czy pod klapką jest to samo. Książki nie są dużego formatu, co w przypadku małych dzieci jest dobre. Mieszczą się one w małych rączkach, nie są ciężkie.


Jestem spokojna bo wiem, ze bajka Bing jest odpowiednią i "bezpieczną" bajką animowaną dla dzieci. Nie ma w niej bowiem żadnych negatywnych i niepokojących mnie treści. Bohaterowie przeżywają różne przygody, udzielają im się różne emocje. Każda sytuacja jest na końcu bajki  omówiona w prosty sposób.  Dzięki temu, dziecko jeszcze lepiej i szybciej rozumie, dlaczego coś się stało i że emocje, które odczuwamy, nie są złe. Dlatego też ucieszyłam się, że na rynku wydawniczym dostępne są książeczki z przygodami króliczka.


Oba prezentowane dziś tytuły to wspaniałe propozycje do wspólnego czytania i oglądania z maluchem.


"Bing w ogrodzie. Książka z otwieranymi okienkami"


Króliczek Bing i jego przyjaciółka Sula, szukają w ogrodzie biedronek. Jednak oprócz czerwonych owadów w kropeczki, nasi bohaterowie znajdą jeszcze wiele innych rzeczy. A wszystkie one kryją się za okienkami o różnych formach. Trzeba tylko dobrze wytężonej wzrok, ponieważ w obu książeczkach okienka są "wtopione" w tło. Wycięte w nich fragmenty pomagają w otwieraniu klapek. Dzieci wraz z sympatycznymi bohaterami, będą odkrywać cudowny świat przyrody, ale nie tylko.


Króciutka historyjka przeplata się z prostymi pytaniami,  które pomogą dziecku odgadnąć zagadkę. 


"Bing. Pada deszcz". Książka z otwieranymi okienkami


Kiedy na dworze pada deszcz, bywa, że w domu wieje nudą. Jednak nie u Binga. Króliczek wraz z Flopem wymyślają zabawę, w której to szukają ukrytych w domu skarbów. Wraz z bohaterami, nasze maluchy będą odkrywać ciekawe, kolorowe przedmioty. Jakie przedmioty znajdziemy za klapkami?
Zaprezentowane dziś tytuły, to bardzo ładnie wydane książeczki, które zawsze zawierają w sobie cenny morał. To książeczki które bawią i uczą malucha, idealnie spełniają też swoją rolę, jako czytanka przed snem, czy książka, która umili czas w podróży.


Książeczki dostarczają dziecku wiele radości. Pomagają też ćwiczyć wiele cennych umiejętności, tj. skupienie i spostrzegawczość, koordynacja wzrokowo-ruchowa, ćwiczenia manipulacji dłoni, rozwój mowy i poszerzanie słownictwa.Tego typu książeczki, zbliżają dziecko do książek i zachęcają, aby częściej po nie sięgać i wrqz z nimi miło spędzać czas. Polecamy więc z Nikosiem oba tytuły do lektury. 🙂

 


 Za egzemplarze dziękujemy Wydawnictwu HarperKids.

Komentarze

 1. mój Kajtuś ma teraz fazę na Bing! :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Coś dla mojej córci! Jest zakochana w Bingu! Muszę jej kupić te książeczki na Mikołaja :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jako dziecko kochałam książeczki z ruchomymi elementami, wciąz się nimi bawiłam. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Te książeczki, podobnie jak i inne z Bingiem, są naprawdę cudowne.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz