AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA. MÓJ PIERWSZY ZEGAR

 Pamiętacie swoją naukę posługiwania się zegarem? Ja pamiętam doskonale.  Odczytywania godzin uczył mnie mój wujek, brat mojej mamy. Dobrze pamiętam, jak wykonał z bloku tarczę zegarową, a wskazówki przymocował do nakrętki po paście do zębów. Przyczepił ją z tyłu papierowego koła i kręcąc nakrętką, obracał wskazówki. 🙂


"Akademia Mądrego Dziecka. Mój pierwszy zegar"


Autor: Nataly Munday, Rhea Gaughan, Mara van der Meer, Kylie Hamley

Ilustracje: Becky Cloonan

Tłumaczenie: Katarzyna Grzyb

Wydawnictwo: HarperKids

Oprawa: książeczka kartonowa

Strony: 10

Data premiery: 11.11. 2020

Wiek czytelnika: 3-7 lat


 

Tosiek jeszcze nie potrafi posługiwać się zegarkiem. Natomiast pojawiła się u nas świetna książeczka, która pomoże nam w nauce. To "Mój pierwszy zegar" popularnej serii Akademia Mądrego Dziecka Wydawnictwa HarperKids


Książeczka jest bardzo przejrzysta. Dzięki temu, że występuje w niej białe tło, reszta kolorowych ilustracji i akcentów naprawdę dobrze się komponuje. Dziecko wie, na czym ma skupić swoją uwagę. Ilustracje zdobiące publikację są urocze. Bohaterami są sympatyczne zwierzątka. To czwórka przyjaciół: krokodyl Karol, żyrafa Żaneta, tygrys Tomek oraz słoniczka, Sylwia. Mali czytelnicy zobaczą, jak wyglądają ich typowe codzienne zajęcia w domu i przedszkolu. Ich zadaniem będzie dopasowanie godzin na zegarku. Książeczka na okładce (która jest rozkładówką) ma wycięty otwór z tarczą zegarową z ruchomymi wskazówkami na każdej stronie. Druga tarcza zegarowa mieści się również od wewnętrznej strony. Oprócz zegara, na maluchy czeka też wiele zagadek i zadań, które pomogą poćwiczyć dziecięcą spostrzegawczość.Książeczka jest pięknie wydana, a do tego naprawdę solidna. Dziecko będzie ją przeglądać z radością i wielkim zainteresowaniem. Poruszając wskazówkami, ćwiczy paluszki, a piękne obrazki cieszą oczy. Kartonówkę można czytać, bawić się nią i zabrać w podróż.
Książeczka ta będzie cudownym wstępem do rozmów o czasie, zapoznaniem dziecka z funkcjonowaniem zegara. Myślę, że jest to także fajny pomysł na prezent dla maluszka czy przedszkolaka. Serdecznie polecamy!


Za egzemplarz

serdeczne podziękowania
Komentarze

  1. Książeczka jest tak kolorowa i piękna, że dzieci z pewnością chętnie po nią sięgają

    OdpowiedzUsuń
  2. Super! Wiem z własnego doświadczenia, że w dobie zegarków cyfrowych znajomość zegara ze wskazówkami przychodzi dzieciom trochę trudniej niż kiedyś ;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz