Przepiękne encyklopedie obrazkowe dla dzieci: Przyroda oraz Zwierzęta - RECENZJA

 Chyba w każdym domu znajdzie się jakaś encyklopedia? My mamy nich kilka, a niedawno trafiły do nas dwa cudowne wydania Encyklopedii Obrazkowych od Wydawnictwa Wilga.Obie propozycje są w dużym formacie. Charakteryzują się twardą oprawą i estetyczną szatą graficzną na okładce.


Kiedy zabraliśmy się za przeglądanie obu tytułów, już wiedzieliśmy, że nie są to zwyczajne encyklopedie. Główną rolę odkrywają tu ilustracje z podpisami nazw. Już sam spis treści prezentuje się interesująco każda dość nietypowo:"Encyklopedia obrazkowa przyroda"Autor: praca zbiorowa

Ilustracje: Mar Ferrero

Wydawnictwo: Wilga

Oprawa: twarda

Strony: 32

Data premiery: 14.10.2020


Ta wspaniała książka zabiera czytelnika w niezwykłą podróż przez łąki, ogrody, dżungle, bory i lasy, góry, sawanny i stepy, pustynie, śniegi oraz morza. Pokaże nam niezwykle rośliny, zwierzęta, owady, drzewa, ale też skamieniałości, skały i minerały.

Ilustracje Mar Ferrero zachwycają swoim pięknem i realizmem. Nie można od nich oderwać oczu. Przedstawiają one obiekty w różnej skali. Każda ilustracja jest podpisana, a na końcu publikacji zamieszczono alfabetyczny skorowidz nazw własnych.


"Encyklopedia obrazkowa zwierzęta"


 Autor: praca zbiorowa

Ilustracje: Nikki Dyson

Wydawnictwo: Wilga

Oprawa: twarda

Strony: 32Ta publikacja skupia się wyłącznie na świecie zwierząt. Przedstawiono tu 1000 gatunków zwierząt, zamieszkujących kontynenty Ziemi. Nie zabraknie tu zwierząt wiejskich, domowych, kolorowego ptactwa, zwierząt leśnych. Zwierzęta są ciekawie sklasyfikowane: zwierzęta w czerni i bieli, w cętki i pręgi, pokazano tu gatunki węży, ryb morskich, zwierząt, które żyją pod ziemią oraz tych, które żerują nocą.
Do tej publikacji imponujące ilustracje wykonał Nikki Dyson. Tutaj także ilustracje przedstawiają zwierzęta w różnej skali. Na końcu znajdziemy skorowidz nazw gatunkowych.
Każda publikacja to aż 1000 haseł. Książki można wciąż przeglądać i się nimi zachwycać. Tak można spędzić naprawdę sporo czasu i poznawać przepiękny świat przyrody. Po obejrzeniu każdej strony w książkach, przegląd rozpoczynamy od nowa. Od tych publikacji nie można się oderwać. Przyciągają do siebie jak magnes. My jesteśmy książkami zafascynowani. Tosiek sięga po te książki od razu, kiedy wróci z przedszkola. Jest zainteresowany, ponieważ nie zna aż tylu zwierząt, roślin czy nazw skał, a zauważyłam, że zależało mu na tym, aby je poznać. Książki go zauroczyła. Wiem już, że tak szybko się nimi nie znudzi. No i super, bo o to chodzi, aby książka wzbudzała zainteresowanie i zachwyt, prawda?Podsumowując, obie encyklopedie są zdecydowanie warte uwagi. To pięknie zaprojektowane publikacje, które cieszą oko i wzbudzają zainteresowanie w młodym czytelniku. Zróżnicowany świat roślin i zwierząt fascynuje i zaprasza do tego, aby lepiej go poznać. Zachęcam więc, aby sięgnąć po oba tytuły. Sprawdzą się one również idealnie jako propozycja prezentu książkowego. Obie części będą się prezentowały na regale fantastycznie! Polecam!  

 

Za egzemplarz dziękujemy Wydawnictwu Wilga. 


Komentarze

 1. Jako dziecko mogłam tego typu książki kartkować godzinami. Zamiłowanie do nich przekazałam mojej córce, teraz oglądamy je razem:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam encyklopedie i atlasy! Bardziej chyba podoba mi się ten o przyrodzie. Świetnie sklasyfikowane kategorie, obejmuje rozległe dziedziny wiedzy. Piątka z plusem!

  OdpowiedzUsuń
 3. To my mamy w domu, trochę inne wydanie tej encyklopedii. I jest trochę grubsza, niż ta która pokazujesz.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ładnie wydane książki,też je u siebie mamy. Ilustracje są wspaniałym pretekstem i bodzcem do dalszego zgłębiania przyrodniczej wiedzy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Cudowna. Czuję, że znalazłyby miejsce w moim sercu i domowej biblioteczce.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz