"Dobre Miastko. Najlepsze ciasto na świecie", Justyna Bednarek, Wydawnictwo Zielona Sowa

 Pani Justyna Bednarek jest jedną z moich ulubionych autorek książek dla dzieci. Pokochałam jej opowieści o skarpetkach, a każdą kolejną nową książkę przyjmuję z ogromnym entuzjazmem.


 Tytuł: "Dobre Miastko. Najlepsze ciasto na świecie"

Autor: Justyna Bednarek

Ilustracje: Agata Dobkowska

Wydawnictwo: Zielona Sowa

Oprawa: twarda

Strony: 64

Data premiery: 12.11.2020

Wiek: 5+


Nie było inaczej w przypadku publikacji zatytułowanej "Dobre Miastko. Najlepsze ciasto na świecie", która ukazała się nakładem Wydawnictwa Zielona Sowa.


Jest to niewielka książka w twardej oprawie. Piękne ilustracje do tego tytułu przygotowała pani Agata Dobkowska.


Do starej kamienicy przy ulicy Jana Szczepanika w Dobrym Miastku wprowadzają się Madzia i Krzyś Wiśniewscy z rodzicami i swoimi pupilami: królikiem Godzillą oraz psem Berliozą.


Bardzo szybko zparzyjaźniają się z sympatycznym piekarzem, panem Alfredem Pączkiem, który jest właścicielem piekarni. Bułeczki maślane w jego wykonaniu są najlepsze w całym mieście!


Burmistrz miasta ogłasza konkurs na najlepszy wypiek. Nagrodą główną jest m.in. lot balonem. Kto wygra konkurs? I czy starsza sąsiadka nie pokrzyżuje bohaterom planów?


"Dobre Miastko" to pełna ciepła i mądrego przesłania książka dla dzieci. Dziś poznaliśmy się z publikacją i jesteśmy z lektury bardzo zadowoleni.


Rodzinka przeprowadza się do nowego miejsca. Dzieci w piekarni znajdują przyjaciela. W tej samej kamienicy mieszka pani Weronika. Staruszka oprócz pieska wabiącego się Muszka, nie ma nikogo. Jej ukochany mąż zmarł i od tamtej pory czuje się bardzo samotna. Może właśnie to jest powodem tego, że bywa taka marudna i niezadowolona? Czy nowi sąsiedzi zmienią jej nastawienie? Co takiego się wydarzy?


Pani Justyna Bednarek po raz kolejny udowodniła, że potrafi pisać wspaniałe, pełne ciepła i mądrości historie dla dzieci. Książeczka uwrażliwa też na sytuację ludzi starszych, którzy być może żyją obok nas, ich zachowanie może się czasem wydawać nam dziwne, jednak tak naprawdę, są oni bardzo samotni, być może nieszczęśliwi i potrzebują kogoś, kto z nimi porozmawia, udzieli pomocy, okaże im zainteresowanie i troskę. Wątek pani Weroniki zapadł mi w sercu i pobudził do refleksji.


Oprócz tego wyjątkowego opowiadania, na końcu zamieszczono historię pieczenia chleba. Czy wiecie, że pierwszy bochenek upieczony 12 tysięcy lat przed naszej erą? A Egipcjanie zbudowali pierwszy chlebowy piec?


Podsumowując, książka "Dobre Miastko. Najlepsze ciasto na świecie" to piękna i mądra opowieść, którą koniecznie trzeba poznać. Serdecznie polecam!

 

 Za egzemplarz dziękujemy Wydawnictwu Zielona Sowa

Komentarze

 1. Lubię takie książki, z prostymi ilustracjami dla dzieci do tego porusza ważne tematy, często przez nas dorosłych pomijane.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze, że ta publikacja dla dzieci ma wiele ważnych przesłań.

  OdpowiedzUsuń
 3. Śliczne ilustracje,ciekawa fabuła i cenne przesłanie - czyli wszystko to,co powinna zawierać książka dla dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 4. My również przepadami za takimi książeczkami, gdzie mamy piękne ilustracje i nie jest zbyt skomplikowana historia głównego bohatera. Taka do poczytania do poduszki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam czytać razem z synkiem. Lubimy tak spędzać wolny czas. W ub tyg zamawiałam kilka książek z nowości dla dzieci. Tej jednak nie zamowilam. Bardzo podobają mi się ilustracje.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz