"Co budują zwierzęta?", Emilia Dziubak

 Wspaniała książka w formacie XL. Przepięknie ilustrowany atlas, zachwycający pod względem treści. Czy znacie już publikację od Naszej Księgarni pt. "Co budują zwierzęta?" Jeśli nie, nic nie szkodzi, bo właśnie dzisiaj ją Wam zaprezentuję. Jest tak wyjątkowa, że z powodzeniem możecie ją potraktować jako prezent. Spodoba się każdemu obdarowanemu dziecku. 😉 Jestem jednak pewna, że dorośli również sięgną po tę pozycję z zainteresowaniem. A ich zachwyt będzie rósł z każdą przewróconą stroną.


"Co budują zwierzęta?"

 


Tekst/Ilustracje: Emilia Dziubak

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Oprawa: twarda

Strony: 64

Data premiery: 2020

Wiek: 6+


Ilustracje pani Emilii Dziubak robią tu całą robotę. Są piękne, nie można wręcz oderwać od nich oczu.


Obok tej książki nie można przejść obojętnie. To taka książka, która pozostaje w pamięci i do której chętnie się wraca."Co budują zwierzęta?" to wyjątkowa publikacja, która przedstawia  cudowny świat zwierząt. Czytelnicy przeczytają i zobaczą, co budują zwierzęta. To niesamowite, że nawet małe stworzenia potrafią stworzyć tak niesamowite i solidne gniazda, norki oraz wszystko, co może im służyć za schronienie, ale też pułapkę, w którą łapią swoje ofiary.Co ciekawe, wiele z tych budowli stało się inspiracją dla człowieka. Budowle stawiane przez ludzi są bardzo podobne do tych, które stworzyły pracowite zwierzęta.Każda ilustracja jest opisana w przystępny i ciekawy sposób. Teksty zamieszczono w ramach, dzięki czemu całość prezentuje się bardzo estetycznie.
Atlas "Co budują zwierzęta?" prezentuje te niesamowite budowle naziemne i podziemne, domy na wodzie i pod wodą, domy przenośne i tymczasowe, jednorodzinne gniazda oraz wielkie rozbudowane osiedla. Pojawiła się też rozkładówka prezentująca materiały używane przez zwierzęta do budowy. Każdy typ takiego "domu" został oznaczony symbolem, który wyjaśnia, o jakim typie domu jest mowa w książce.
Przykładów w publikacji znalazło się bardzo dużo: otwarte, zamknięte, gniazda ptaków, gniazda ukryte, ptasie osiedla wikłaczy złotogłowych, budowle owadów (domy pszczół czy mrówek), potężne termitiery, pajęcze sieci, muszle, domy - kamuflaże, (gąsienice motyli podziemne domki, czy budowle dla zwierząt stworzone przez człowieka. Przedstawiono całe budowle, jak i ich przekroje.


"Co budują zwierzęta?" to wspaniała książka, która zachwyca od pierwszych stron. Jest cudowna i bardzo interesująca. A jeśli nawet nie chcemy za każdym razem czytać tekstu, to wracamy do książki tylko po to, aby nacieszyć oczy kunsztownymi ilustracjami. Jest po prostu wyjątkowa.


Jestem książką oczarowana i cieszę się, że Tośka również zaciekawiła ta publikacja. Polecamy ten tytuł, ponieważ jest wart uwagi! Weźcie go pod uwagę, wybierając prezent książkowy dla dziecka. 😉

 

 Za egzemplarz dziękujemy Wydawnictwu Nasza Księgarnia.Komentarze

  1. Kolejna publikacja, o której nie miałam pojęcia. Dziękuję za polecenie.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz