Szukasz mądrych książek dla swojego dziecka? "Nie bój się, dziadku!" od Wydawnictwa Wilga może Wam się spodobać.

 Uzupełniając bibliotekę chłopców, szukam przede wszystkim mądrych i wartościowych publikacji. Takich, które czegoś moje dzieci nauczą, pomogą w przystępny sposób przekazać bliskie nam wartości i przekonania.  Tytuł: "Nie bój się, dziadku!"

Autor: Paweł Pawlak

Wydawnictwo: Wilga

Oprawa: twarda

Strony: 56

Premiera: 14.10.2020


Jedno z naszych ulubionych Wydawnictw - Wilga, wydało niedawno właśnie taką wartościową książkę. Jej tytuł to: "Nie bój się, dziadku!".


Jeszcze żadna książka, która ukazała się nakładem tego wydawnictwa nas nie zawiodła. Wiedziałam więc, że sięgając po ten tytuł, czeka nas wyjątkowa lektura z ciekawą treścią. Tak też było, a oprócz tekstu, ucieszyły nas niezwykle ilustracje, które w połączeniu treścią, tworzą naprawdę wyjątkowy klimat... 


Mała Stefcia jest zajączkiem. Opowieść o niej rozpoczyna się w chwili, gdy wraz z mamą podróżuje pociągiem do dziadków. Mama musi wyjechać w podróż służbową i zostawić córeczkę pod opieką dziadków na trzy dni.


 Stefcia nocuje w pokoju myśliwskim dziadka, ponieważ babci pokój jest zagracony jego rzeczami. Ten jest dość ponury, ale dziewczynka nie chce narzekać. 

 

Nastepnego dnia okazuje się, że w okolicy grasuje Złodziej Kwiatów. Dziadek Stefci postanawia zastawić na niego pułapkę. Wnuczka bardzo chce mu pomóc, jednak on uważa, że Stefcia się do tego nie nadaje, wszak jego zdaniem "małe dziewczynki boją się nawet własnego cienia i powinny siedzieć w kuchni." Czy dziadek zmieni swoje nastawienie? Kto jest złodziejem kwiatów?

 

 
"Nie bój się, dziadku!" to bardzo ciekawa książeczka. Niezwykle barwna. Poprzez historie zajaczków przedstawiono bardzo ważne zagadnienia, jakimi są stereotypy. Tutaj jest to przekonanie, że dziewczynki są słabe, bojaźliwi i powinny robić tylko to, co dziewczynkom przystoi...

 

Ponadto, w tekście występują wyrazy dźwiękonaśladowcze onomatopeje (pa-pa!; cmok-cmok; szuu-szuu! ; uch-uch! itp.), które małe dzieci uwielbiają. Powtarzanie ich po rodzicach, może być wspaniałą zabawą, która wywoła uśmiech na twarzy dziecka.

Książka o łamaniu stereotypów, dodająca wiary w siebie, szczególnie dziewczynkom. To nie prawda, że dziewczynki są słabe, lękliwe i wiele nie potrafią. Potrafią i to bardzo wiele. Mogą osiągnąć wiele i mierzyć wysoko. Bardzo mądra, bardzo wartościowa. Z przesłaniem. Takie książki warto podsuwać swoim dzieciom. Polecam bardzo serdecznie! Za egzemplarz dziękujemy Wydawnictwu Wilga.

Komentarze

 1. Podoba mi się ta przestrzenna grafika! Moi synowie zobaczyli i pytają: mama, prawda, że to 3D? :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mamy, bardzo fajna książeczka faktycznie inteligentna

  OdpowiedzUsuń
 3. Książeczka bardzo nam przypadła do gustu! Ilustracje są niesamowite,a przesłanie bardzo ważne. Pięknie wydana i mądra - czyli wszystkie warunki spełnione :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytalam o tych ksiazkach, wydaja sie naprawde wartosciowe. To bardzo wazne, zeby dzieci nie podazaly za schematami. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. A ja właśnie szukam książeczek dla synka ��

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak o zajączkach, sięgam w ciemno.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz