"Pizzeria. Jedz i graj", czyli przesmaczna gra od Wydawnictwa Nasza KsięgarniaDla wszystkich miłośników pizzy (ale nie tylko) Wydawnictwo Nasza Księgarnia przygotowało nie pada gratkę. Na rynku gier planszowych pojawiła się propozycja "Pizzeria. Jedz i graj". Autorem gry jest Jeffrey D. Allers, natomiast za szarą graficzną stoi Maciej Szymanowicz.


W niewielkim pudełku, kryją się kawałki równiutko pokrojonych pizzę o różnych smakach.


W kwadratowym, sztywnym pudełku z niesamowicie apetyczną grafiką, znajdziemy:


- 69 kawałków pizzy (65 pojedynczych umiem 4 mieszane)
- nóż do pizzy
- 12 kart ofert specjalnych (wariant zaawansowany)
- instrukcja do gry

 


O co chodzi w grze? 

 

Otóż, wybieramy się ze znajomymi do pizzeri. Co rundę inny gracz dzieli pizzę ja kilka porcji. Sama pizza składa się z kawałków różnego rodzaju. Porcje nie muszą być równe, jednak pizza powinna być podzielona w przemyślany sposób. Każda osoba wybiera swoją porcję. Musimy zebrać jak najwięcej takich kawałków pizzy, na jakich nam zależy.


Jeśli będziemy mieli ich więcej od innych graczy, zdobędziemy punkty. Dodatkowe punkty zdobywamy dzięki listkom bazylii na zjedzony chce przez nas kawałkach pizzy. Ten, kto zdobędzie najwięcej punktów - wygrywa! 

 

Przebieg rozgrywki:


Grę rozpoczyna osoba trzymająca nóż do pizzy. W pierwszej rundzie dzieli ona pizzę na porcje. Każda runda składa się z dwóch części: 

- "Podano do stołu!"

- "Smacznego!"

Gracze przyglądając się swoim kawałkom decydują, czy je "zjedzą", czy zostawią na później. Odłożone kawałki gracz kładzie przed sobą obrazkiem do góry, dzieląc je według rodzajów pizzy. Gracz może zjeść tylko kawałki z listkami bazylii. Kawałki " zjedzone", odkłada przed sobą w stosie obrazkiem do dołu. Możemy zjeść tylko wybrane w bieżącej rundzie kawałki. Innych nie możemy ruszać. 😉 


Podczas rozgrywki dwuosobowej, w każdej rundzie gracze wybierają po 2 porcje. Najpierw gracz bez noza wybiera 1 porcję, potem gracz z nożem do pizzy wybiera 1 porcję. Dalej gracz bez noża bierze 1, no i ostatnią porcję zabiera gracz z nożem. 

W grze mamy 2 specjalne rodzaje pizzy: kawałki mieszane i pizza pomodoro. Te nie mają listów bazylii, należy je więc odłożyć na później, nie jemy ich. Na koniec gry kawałek mieszany liczony jest jako 1/2 kawałka każdego z przedstawionym na nich kawalku pizzy.

 

 Gra kończy się, gdy kawałki pizzy ostatniego stosunku zostaną podzielone między graczy. Później liczymy punkty za kawałki odłożone na później i zjedzone. Sprawdzamy, kto ma więcej kawałków danych rodzajów pizzy. Ten, kto ma przewagę w danym rodzaju pizzy, zdobywa tyle punktów, ile wynosi wartość na tych kawałkach.

 

W wariancie zaawansowanym, wykorzystujemy czarne kafelki, czyli oferty specjalne. My graliśmy tylko w wersję podstawową, ale z czasem spróbujemy i rozszerzonego wariantu. 


Gra jest świetna! Nie dość, że ma bardzo ciekawe elementy z bardzo padną szarą graficzną, to naprawdę można bawić się przy niej dobrze i miło spędzić czas. Trochę od tej gry zgłodnieliśmy, więc zamówiliśmy prawdziwą pyszną pizzę! 😄 To było dopełnienie naszej gry. Nie będziemy jednak tego robić za każdym razem, kiedy siądzie my do rozgrywki. To byłoby takie niezdrowe.... 😆😆😆


A wracając do naszej propozycji na wieczorne granie, polecam serdecznie grę "Pizzeria. Jedz i graj" od Naszej Księgarni. Jejzsady są proste i zrozumiałe, a cała rozgrywka bardzo przyjemna. Przy okazji gry, po ćwiczymy logiczne myślenie (zjeść czy nie zjeść?), koncentrację, spostrzegawczość. Młodsi gracze poćwiczą liczenie.

 


 Gra przeznaczone jest dla dzieci w wieku 8+, jednak w prostszy wariant można spróbować zagrać z młodszymi dziećmi. Można też lekko zmodyfikować zasady gry, aby zachęcić dziecko do tego typu gier. W grę może zagrać nawet 6 osób. Myślę, że to dużo. 😊Czas trwania gry to 25 minut, a więc jest szybko i emocjonująco. Zero kalorii, 100% emocji!!!

 

Serdecznie polecamy, szczególnie teraz, kiedy wieczory są dłuższe... 

 

Za egzemplarz dziękujemy Wydawnictwu Nasza Księgarnia.
 Komentarze

 1. 25 minut to szybka rozgrywka, gra zapowiada się ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię gry od Naszej Księgarni. Ale ten post sprawił, że mam ochotę na tłustą pizze :) Nie wiem czy to normalne :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Może uda mi się namówić rodzinkę na wspólne spędzenie czas przy tej grze, na luzie i z uśmiechem, choć pewnie z pizzerii trzeba będzie później zamówić prawdziwą pizzę. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo, ale to bardzo podoba mi się wydanie tej gry :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawa gra :) Mogłoby być zabawnie :D

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz