"Miś Pracuś w pociągu" i "Miś Pracuś w samolocie" - Najnowsze tytuły jednej z ulubionej serii kartonowych książeczek naszego najmłodszego synka"Miś Pracuś" to seria kartonowych książeczek, która powstała z myślą o maluszkach ciekawych otaczającego je świata. Nikoś, nasza najmłodsza pociecha, ma już imponujący zbiór książek. Większą część z nich stanowią kartonówki, czyli książeczki,  z tekturowymi stronami. 

 

Ostatnio na rynku czytelniczym zauważam wysyp książeczek aktywizujących, z ruchomymi elementami. Są to bardzo ciekawe propozycje, szczególnie dla malucha, którego wszystko ciekawi i zaskakuje. A takie elementy na stronach (okienka, wysuwane fragmenty obrazków, obracające się części), potrafią zainteresować dziecko na dłużej.

 

 Mamy kilka serii tego typu książek, a jedną z nich jest właśnie "Miś Pracuś". Tytułową miś o imieniu Pracuś, miewa przeróżne, bardzo ciekawe przygody. Każdy tytuł, to inna, krótka rymowanka opowieść. Na jednej stronie występuje po jednym zdaniu. Zostały one wydrukowane w sporą, pogrubioną czcionką.

 

Całość stron zajmują przepiękne, kolorowe ilustracje, z sympatycznymi postaciami i rysunkami, które można pokazać dziecku i porozmawiać o nich z maluchem: co widzi na danym obrazku, lub poprosić, aby pokazał paluszkiem, gdzie jest dany przedmiot. Dzieci bardzo lubią takie zabawy i nasz Nikodem nie jest w tym wyjątkiem. 😊

 

 Do książeczek, które stoją na półeczce najmłodszego synka, dołączyły dwa najnowsze tytuły autorstwa Benji Davies: "Miś Pracuś w pociągu" oraz "Miś Pracuś w samolocie". Na język polski tekst przełożyła Anna Paszkiewicz.


"Miś Pracuś w pociągu"


Miś Pracuś, Pracuś Miś, ma nowe zadanie. Tym razem nasz bohater zostaje maszynistą pociągu. Swoich pasażerów zabiera w ciekawe miejsca. Gdzie będzie finał tej wyprawy? Dzięki czytanym przez opiekuna tekstom i odkrywaniu ruchomych elementów, dziecko pozna zawód maszynisty, ale też poćwiczy motorykę małą, wyrazy dźwiękonaśladowcze, a to przecież najfajniejsza zabawa maluchów. 😊

 


Uwagę malucha zwrócą też kolorowe ilustracje przedstawiające bohaterów, czyli zwierzątka, które wzbudzają sympatię. "Miś Pracuś w samolocie"Miś Pracuś pokaże maluchom kolejny środek transportu, jakim jest samolot. 

 


Zasiądzie za jego sterem i zabierze małych czytelników w kolejną, niezwykle ciekawą podróż. Jak wygląda lotnisko i odprawa?Książeczki z serii mają twardą oprawę składają się z 8 sztywnych kartonowych stron. W najnowszych tytułach maluchy poznają dwa zawody: maszynisty oraz pilota samolotu. Dopełnieniem krótkich tekstów są przepiękne, mocno nasycone kolorami ilustracje. Ruchome elementy wzbudzają dziecięcą ciekawość i chęć odkrywania. Strzałki pokazują, w którą stronę należy przesunąć dany element.  Książeczki z serii "Miś Pracuś", są gwarantem doskonałej zabawy i z pewnością zajmą maluszka na dłużej. Ja polecam zabierać takie kartonówki na scapecy, czy w dłuższe podróże. Polecamy serdecznie! 😄

 

Całą serię książeczek z przygodami Misia Pracusia, znajdziecie pod tym linkiem 👉 https://www.gwfoksal.pl/


Za egzemplarze dziękujemy 

Wydawnictwu Wilga

 

 

Komentarze

 1. Mamy "Misia Pracusia w podróży" i jest to bardzo lubiana książeczka (mimo że wydawać by się mogło, że 3,5-letnia Mała jest już za duża na takie książki).

  OdpowiedzUsuń
 2. o jakie fajne książeczki polece mojej siostrze

  OdpowiedzUsuń
 3. Coś przeuroczego dla małych dzieciaczków ! Świetna koncepcja z takim Misiem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Podoba mi się wydanie! Rewelacyjna seria :) Dawniej, gdy mój syn był mały, takich nie mogliśmy kupić. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Moje dzieciaki tez uwielbiały takie książeczki.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wspaniałe, kolorowe książeczki. Przypominają mi moje dzieciństwo i misia Paddingtona :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękna książeczka z m,nóstwem możliwości i atrakcji dla dziecka- takie sa zawsze mile widziane :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwielbiam czytać o misiach, więc jestem za.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz