Książki idealne dla przedszkolaka - "Basia" i październikowe nowości od HarperKids

 "Basię" bohaterkę książek dla dzieci, stworzoną przez panią Zofię Stanecką, kocham całym sercem. 💜


Seria porusza ważne tematy, idealne do rozmów z dziećmi. Wspiera rodziców i nauczycieli, a dzieci "Basię" uwielbiają. My również za nią przepadamy.


Dziś o dwóch nowych tytułach, które wydało HarperKids. Grubsza książeczka to idealna propozycja książki na dobranoc. Druga, jest świetna, w sam raz na obecne czasy i sezon przeziębienie i chorób...


Tytuł: "Basia i chorowanie"
Autor: Zofia Stanecka
Ilustracje: Marianna Oklejak
Wydawnictwo: HarperKids
Okres: twarda
Strony: 24
Wiek: 3+Cała rodzina Basi jest chora. Najpierw zachorował tata, potem Janek, mam i Basia. Dziewczynka pochorowała się najbardziej ze wszystkich, dlatego trafiła do szpitala. Tam towarzystwa dotrzymuje jej stryj Grześ, brat taty, ponieważ wszyscy członkowie rodziny są nadal chorzy.

 

 Wszystko na szczęście kończy się dobrze. Dzięki tej książeczce dziecko przekona się, że pobyt w szpitalu wcale nie jest taki zły. Basia "oswaja" dzieci z tematem pobytu w szpitalu, z kroplówką, opieką innej osoby, dzieleniem szpitalnej sali z innym dzieckiem.
Tytuł: "Basia. Opowieści Miśka Zdziśka"

Autor: Zofia Stanecka

Ilustracje: Marianna Oklejak

Wydawnictwo: HarperKids

Okres: miękka

Strony: 192

Wiek: 3+


Misiek Zdzisiek to ulubiona pluszowa maskotka Basi. Dziewczynka praktycznie z nim się nie rozstaje, wszak to jej najlepszy przyjaciel.
Misiek Zdzisiek nie jest tylko zabawką. To miś, który przeżywa wiele ciekawych przygód. I to właśnie o nich opowie sam Zdzisiek.


Książka składa się z czterech rozdziałów, a w każdym znajdziemy kilka fantastycznych opowiadań, które sprawdzą się świetnie, jako bajki przed snem. Każdy rozdział rozpoczyna wesoły wierszyk. Co spotkało Miśka Zdziśka? Jakie przygody przeżył z przyjaciółmi-zabawkami oraz z ukochaną Bawią? Koniecznie musicie przeczytać całą książkę ze swoimi pociechami. To będzie wspaniała wieczorna lektura lub propozycja czytanki przez snem.


Uwielbiam tę serię, dlatego w planach mam zakup innych części, których nam brakuje. Seria "Basia" to idealna lektura dla przedszkolaków, które codziennie mierzą się z nowymi wyzwaniami i sytuacjami. Basia pokazuje im drugą stronę medalu, pomaga przegonić strach i smuteczki. Jest zabawna, ma mnóstwo fantastycznych pomysłów. Nie da się jej nie lubić. Ilustracje idealnie komponują się z treścią i choć zawsze preferowałam inną kreskę, styl ilustratorki, pani Marianny Oklejak, świetnie tu pasuje.

Bardzo podoba mi się model rodziny dziewczynki oraz wartości, którymi się kieruje. Autorka operuje w książkach przystępnym dziecku językiem, przemyca do wiele tekstu wartościowe treści, których chcemy nauczyć nasze dzieci.


Jeśli szukacie książek, które wesprą Was w rozmowach z dziećmi, pomogą wytłumaczyć im wiele spraw w prosty i przystępny sposób, całym sercem polecam "Basię". 💜❤💜❤

 

 Za egzemplarz dziękujemy Wydawnictwu HarperKids


Komentarze

 1. Dużo osób poleca serię z Basią - my już jesteśmy na etapie lektur dla starszych dzieci, ale wiem, że Basię warto czytać.

  OdpowiedzUsuń
 2. My już po lekturze, kroplówka to temat nr 1 ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Basia jest super, lubię ją. To świetna lektura dla młodszych czytelników.

  OdpowiedzUsuń
 4. Obie bardzo przypadły mi do gustu.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz