"Klub przyjaciół nie do pary", Catherine Wilkins, Wydawnictwo Wilga - RECENZJA

 "Klub przyjaciół nie do pary" od Wydawnictwa Wilga, to idealna propozycja książkowa dla dorastających dziewczynek. Publikacja niewielka, ale jakże ciekawa i wciągająca. Już od pierwszych stron potrafi zainteresować swoją treścią.Tytuł: "Klub przyjaciół nie do pary"

Autor: Catherine Wilkins

Tłumaczenie: Marta Mortka

Wydawnictwo: Wilga

Oprawa: miękka

Strony:

Premiera: 30.09.2020Publikacja idealnie wpisuje się we współczesne młodzieżowe trendy: internet, instagram, hashtagi.  Cała opowieść poprowadzona z punktu widzenia dwóch głównych postaci żeńskich: Erin oraz Grace. Dziewczyny różnią się od siebie niczym ogień i woda. Erin pochodzi z rozbitej rodziny. Jej rodzice są rozwiedzeni. Bohaterka nie ma najlepszego kontaktu z tatą. Dziewczyna mieszka z młodszą siostrą i mamą w małym mieszkanku. Erin nie szuka towarzystwa, nie dba o modowe trendy, w przeciwieństwie do Grace. Druga bohaterka to bardzo pewna siebie czternastolatka, która ma bzika na punkcie swojego wyglądu. Jest jedynaczką. Jej sytuacja rodzinna też nie wygląda najlepiej, bowiem jej mama zginęła w wypadku na nartach, kiedy Grace była małą dziewczynką.


Erin i Grace nie przepadają za sobą. Jednak łączy je ulubiony przedmiot (język angielski) oraz pasja do pisania, a także Charlotte Bronte, wielka pisarka, którą uwielbiają i cenią. 

Obie nastolatki dostały się do grupy zaawansowanej języka angielskiego pani Wilson. Nauczycielka zaproponowała uczennicom pisanie pamiętnika, co pozwoli im podszkolić się w umiejętności pisania. Grace pragnie wziąć udział w konkursie na opowiadanie. Nagrodą za wygraną jest wyjazd do Muzeum Sióstr Bronte w Yorkshire, tydzień kursu pisarskiego oraz spacery po wrzosowiskach. Grace nie może przepuścić takiej okazji. Zrobi wszystko, aby zdobyć nagrody. Czy jednak możliwe jest, aby dziewczynki, które dzieli niemal wszystko, połączyła przyjaźń?


W książce pt. "Klub przyjaciół nie do pary" nie brakuje problemów, które nurtują młodych ludzi: rozwód rodziców, utrata mamy, skomplikowane relacje i nieporozumienia między rówieśnikami, problemy w szkole, rywalizacja, dojrzewanie, poznawanie siebie i budowanie poczucia własnej wartości, pierwsze zauroczenia...


Interesująca książka, którą czyta się bardzo szybko. Autorka oddaje głos młodym dziewczynom, z którymi wielu czytelników w ich wieku może się utożsamiać. W książce nie brakuje także humoru. Lektura bardzo mi się podobała i chętnie poznałam historie bohaterek. Jeśli macie w domu młode nastolatki, polecam tę książkę!


Za egzemplarz

dziękuję 

Wydawnictwu Wilga

Komentarze

 1. Szkoda, że moja córka nie lubi czytać. Z chęcią podarowała bym jej taką książkę

  OdpowiedzUsuń
 2. o jaka fajna :D Szkoda, że moja siostrzenica jeszcze jest za mała

  OdpowiedzUsuń
 3. Sama chętnie bym tę książkę przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Książeczka wydaje się być bardzo ciekawa! Polecę siostrzenicy męża :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czasem ksiazki dla mlodzierzy potrafia byc ciekawe,moze z ta rowniez tak będzie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dobrze, że szybko się czyta. Lubię takie.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz