"PRZYMIOTNIKI" - Gra karciana dla dzieci i całej rodziny od FOXGAMES


Na rynku pojawia się coraz więcej pomocy dydaktycznych dla dzieci w postaci atrakcyjnych zabawek i ciekawych gier. To dobrze, bo dzięki nim, dzieci szybciej i łatwiej chłoną wiedzę. 


"Przymiotniki" to bardzo ciekawa gra karciana, przeznaczona dla dzieci w wieku powyżej 5 roku życia. Zagrać w nią może nawet 10 osób, ale i w parze rozgrywka będzie bardzo ciekawa. Czas gry to ok. 15 minut, jest więc wartka.


Gra "Przymiotniki" to gra karciana, która mieści się w niewielkim, ale jakże uroczym pudełku. Już ono zwróciło moją uwagę, ponieważ...jestem wielką miłośniczką lisów. Mam do nich słabość i bardzo lubię ten motyw. Opakowanie jest więc niewielkie, dlatego można zabrać grę w podróż autem, na wycieczkę lub piknik, aby dzięki niej trochę się pouczyć, rozruszać szare komórki, ale też dobrze się bawić. 


Co znajdziemy w pudełku?




Gra składa się z niewielkiej instrukcji oraz  podłużne karty (50 sztuk), dlatego z powodzeniem można pudełko zostawić w domu, a karty zapakować do strunowego woreczka i zabrać gdzieś ze sobą. Karty charakteryzują się bardzo ładną szatą graficzną. Na rewersie (zewnętrznej stronie), na żółtym tle, umieszczono uroczego liska, a po jego obu stronach, kilka takich samych kwiatków. Graczy natomiast interesuje awers. Na białym tle karty, ciekawym, zdobnym kształtem i kolorem zapisano jakiś przymiotnik.


 Oczywiście nie mogło na kartach zabraknąć liska oraz drobnych elementów, charakteryzujących dany przymiotnik. Taka forma prezentacji skupia na sobie uwagę dziecka, pozwala mu szybciej skojarzyć przymiotnik z daną rzeczą i zapamiętać go. Fenomenalna propozycja dla dzieci, które są wzrokowcami. W instrukcji przedstawiono 4 propozycje gier z wykorzystaniem kart. Są one zróżnicowane wiekowo (dla dzieci w wieku 5+ oraz powyżej 7 roku życia)



Przykładową propozycją gry jest Tryb Odkrywcy (5+), w którym nie ma elementu rywalizacji.

Na początku musimy potasować wszystkie karty i ułożyć je w stosie (rewersem do góry) pomiędzy graczami. Jeden gracz bierze kartę z góry stosu i czyta na głos. Tosiek nie umie jeszcze czytać, dlatego to ja odczytywałam wszystkie przymiotniki i tłumaczyłam znaczenie słów, kiedy ich nie rozumiał. Następnie gracze wymieniają przykłady przedmiotów, zwierząt, roślin, zjawisk naturalnych, które posiadają wymienioną cechę. Osoby mogą też wskazać takie rzeczy w swoim otoczeniu (np. pokoju, w którym grają).

 
Na przykład:

Ktoś wyciągnął kartę z napisem "słodki". Gracze mogą wymieniać coś, co takie jest: cukierek, pączek, szczeniaczek, który śpi na kanapie w pokoju). Gra kończy się, kiedy ze stosu znikną wszystkie karty.


Z Tosiem bawiliśmy się w gry dla dzieci młodszych, a więc 5+. Natomiast same gry są bazą do wielu innych ciekawych gier, których zasady możemy wymyśleć sobie sami. 


Gra karciana "Przymiotniki" jest okazją do wielu rozmów, ale też obserwacji siebie i otaczającego nas świata. Dzięki niej dziecko wzbogaca swoje słownictwo, uczy się nowych rzeczy, pobudza wyobraźnię, kreatywność, skupienie. Bardzo ciekawa i atrakcyjna gra, ale też pomoc dydaktyczna w domu, szkole, czy na świetlicy. Serdecznie polecam tę karcianą grę!




Za egzemplarz dziękujemy




Komentarze

  1. Świetna. Myślę, że Tygrysowi by się spodobała, bo bardzo lubi gry słowne.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jesień idzie to i gry karciane pojawiają się, ale ta jest jeszcze taka inna, ciekawsza :-)

    OdpowiedzUsuń
  3. Super propozycja i na pewno z niej skorzystam :)

    OdpowiedzUsuń
  4. Bardzo fajnie prezentują się rysunki na kartach, z pewnością pomogą dzieciom w zapamiętaniu przymiotników :)

    OdpowiedzUsuń
  5. Genialna gra, łącząca wiele aspektów wychowania i poznania świta przez najmłodszych

    OdpowiedzUsuń
  6. Bardzo ładna i przemyślana gra dla dzieci w przedszkolu. Dobrze przygotowują dziecko do edukacji w późniejszym czasie. Myślę że poleciłabym tą gre.

    OdpowiedzUsuń
  7. Jak najbardziej jestem za takimi grami, które łączą zabawę z nauką. Jeśli kiedyś się doczekam własnych, z pewnością znajdzie się w naszym domu.

    OdpowiedzUsuń
  8. Super pomysł, nauka połączona z zabawą. Będę miała tę grę na uwadze.

    OdpowiedzUsuń
  9. Zbieram pomysły na takie gry do pracy z moim rodzicem, z którym trzeba ćwiczyć uciekającą pamięć.

    OdpowiedzUsuń
  10. Mam na oku tę grę, wygląda bardzo ciekawie. Pięknie zrobiona i mądra.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz