"Dlaczego deszcz pada?" i "Dlaczego słońce świeci?" Dwie fantastyczne publikacje popularnonaukowe dla dzieci od Wydawnictwa Wilga

Wydawnictwo Wilga jest jednym z naszych ulubionych. Wiem, że każda kolejna publikacja będzie zawierała przemyślaną treść i piękne ilustracje. 


 
Tym razem nie mogło być inaczej. W bibliotece Tosia pojawiły się dwie nowe wyjątkowe książki o walorze edukacyjnym. Ich autorką jest pani Maria Krzemińska. Publikacje zamyka twarda oprawa, a zdobią je bajecznie kolorowe ilustracje Kamili Loskot. Dzięki tym publikacjom, mały czytelnik pozna zjawiska zachodzące w przyrodzie.

Jest to książka, która zawiera całą masę informacji i ciekawostek związanych z deszczem:  Co to jest deszcz? Jak wygląda obieg wody w przyrodzie? Jakie mogą być opady atmosferyczne? Do czego służy deszczomierz? Co to jest rosa? Z jakich chmur pada deszcz? Ile jest wody na ziemi? Jak powstaje chmura? Co to jest szron? A także wiele innych ciekawostek. 
 Tym razem, głównym bohaterem jest Słońce. Czym jest Słońce? Dlaczego świeci? Jak powstało? Jak działa zegar słoneczny? Co to jest promieniowanie UV? Co to jest Układ Słoneczny? Po co nam witamina D, itd."Dlaczego deszcz pada?" oraz "Dlaczego Słońce świeci"  to dwie wyjątkowe, bardzo ciekawe publikacje, które warto poznać. Pięknie ilustraowane, z przystępną treścią, będą wspaniałą pomocą dydaktyczną dla naszych pociech. Wzbudzą zainteresowanie otaczającym je światem przyrody. 
Na końcu każdej publikacji na małego czytelnika czeka treść podsumowująca do zapamiętania. Dzięki temu, łatwiej będzie uporządkować zdobytą wiedzę. Obie książki warto podsunąć dzieciom nie tylko w wieku szkolnym. Przedszkolaki także będą nią zainteresowane, tym bardziej, że mają one ciekawą formę (słońce, chmurki, planety mają buźki). Polecamy książki do samodzielnej lektury, jak również do czytania we wspólnym gronie.Za egzemplarze dziękujemy 
Wydawnictwu WilgaKomentarze

 1. Obie książexzki nas oczarowały! Są napisane tak ciekawue i fak przystępnym językiem,że nawet najbardziej skomplikowane zjawisko staje się dzięki nim zrozumiałe :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne! Mój synek ostatnio zadaje mnóstwo pytań, więc te książki byłyby idealne dla niego :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubimy tego takie książki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pamiętam, że jak moje dzieci były w fazie intensywnego zadawania pytan, niejednokrotnie takie właśnie tematyczne książeczki ratowały mi życie. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam takie książki. Często sięgam po książki dla dzieci, bo są mądre i pięknie wykonane.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ładnie wydane i bardzo ciekawe książki.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mój syn uwielbiał tego typu książki :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nas niezwykle zachwyciły te pozycje, bardzo wartościowe i jak pięknie wydane

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetny tekst, dzięki! :-) WATCHDEER to nowa dziennikarska kultura pracy w mediach. Stworzył ją. Redaktor Rafał Jeleń.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz