"Akademia Mądrego Dziecka. Kolorowy Świat"" - Książeczki dla maluchów z ruchomymi elementami od HarperKids


"Akademia Mądrego Dziecka" jest jedną z wartościowszych serii książeczek dla dzieci, jakie mogę polecić. Są one nie tylko pięknie ilustrowane, ale także przemyślane pod względem treści. Książeczki wchodzące w jej skład, posiadają też walor edukacyjny.

"Akademia Mądrego Dziecka" od HarperKids ma kilka podserii. We wrześniu ukazały się cztery tytuły  książek "Kolorowy świat". To nie tylko pięknie i bajecznie kolorowe kartonówki. To książeczki dla dzieci z okienkami i ruchomymi elementami. W serii ukazały się następujące tytuły:


- "W gospodarstwie"
- "Pojazdy"
- "Małe zwierzęta"
- "W przedszkolu"


Posiadamy dwie ostatnie książeczki i dziś chciałabym je Wam zaprezentować.

Każdy tytuł został dokładnie przemyślany, a każda książeczka ma zaokrąglone rogi,dzięki czemu dziecko nie zrobi sobie nią krzywdy.


"Małe zwierzęta"


To książeczka, która w prosty i przyjemny sposób przedstawia świat małych stworzeń (owadów, żab, myszek itp.). Jedna rozkładówka przedstawia jedną scenkę. Obrazki są bardzo kolorowe, przyjemne dla oka, zwracają uwagę dziecka.


Elementy ruchome zostały ciekawie zaprojektowane, a to, co kryje się za okienkami, wzbudza w dziecku ciekawść, chęć odkrywania i wyzwala w nim ekscytację. Każdemu obrazkowi zwierzątka, towarzyszy napis z jego nazwą oraz krótki komentarz lub łatwe zadanie, np. policz kropki biedronek.

Wspaniałym pomysłem jest przedstawienie cyklu rozwoju motyla i żaby. Poruszając kółkiem, kolejno w okienku prezentuje nam się etap rozwojowy tych stworzeń.

Taka forma książeczki sprawia, że dziecko bardzo szybko i łatwo przyswaja wiedzę o otaczającym je świecie. Dodatkowo ćwiczy skupienie, koordynację oko-ręka oraz manipulowanie dłońmi. Zadaje pytania, odpowiada na nie (wzbogaca słownictwo, ćwiczy mowę).

"W przedszkolu"


To wspaniała publikacja dla maluchów, szczególnie dla tych, które niebawem mają rozpocząć swoją przygodę w przedszkolu.

Książeczka prezentuje przedszkole oraz to, co dzieci mogą w nim robić, jak wygląda ich dzień w przedszkolu. Taka forma oswaja dziecko z nowym środowiskiem, przygotowuje je na nowe doświadczenia.


Ilustracje są urocze, kolorowe, a ruchome elementy zachwycają swoją pomysłowością. Ich odkrywanie, wywołuje uśmiech na twarzy malucha.

Tutaj również na każdej rozkładówce mamy zaprezentowaną jedną scenkę. Ilustracjom towarzyszą krótkie teksty oraz podpisy przedmiotów.


Osobiście jestem zachwycona obiema publikacjami i skłaniam się do kupna dwóch pozostałych tytułów z tej serii. Nikoś oglądał je bardzo chętnie. Ogromną radość sprawiało mu odkrywanie okienek i poruszanie elementami. Pojawiające się obrazki, wywoływała w nim niemały elemwnt zaskoczenia, a i Tosiek przejrzał je z zainteresowaniem, opowiadając przy tym, jak wyglądał jego dzień w przedszkolu. 😊
Seria "Akademia Mądrego Dziecka. Kolorowy świat" to wspaniały zbiór książeczek dla dzieci ciekawych otaczającego świata. Warto zaopatrzyć dzieciach biblioteczkę w tytuły, które wchodzą w jej skład. Serdecznie polecam!

Komentarze

 1. Powiem szczerze, że sama szaleję za takimi książkami, w których coś można przesunąć czy otworzyć.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne są te książeczki. Ostatnio sprezentował je mojej chrześnicy, była zachwycona :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Książeczki prezentują się fantastycznie! Bardzo takie lubimy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam tą serię książek, są mądre, pięknie wydane i bardzo ciekawe dla dzieci. Szkoda że moi chłopcy już trochę z nich wyrośli :-(

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiamy kartonówki- maja ogromny potencjał i zawsze wytrzymują najdłużej:)Te wyglądają świetnie- muszę dla bratanicy kupić;0

  OdpowiedzUsuń
 6. Mój syn uwielbiał tego typu książeczki :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiam tę serię. Ostatnio nawet kupiłam po raz kolejny na prezent

  OdpowiedzUsuń
 8. Obie są naprawdę cudowne i warte przeczytania.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz