Nauka. To lubię, Tomasz Rożek Wydawnictwo Wilga

Pana Tomasza Rożka znam z programu telewizyjnego "Sonda 2", który oglądałam z ogromnym zainteresowaniem. Pan Tomasz jest doktorem fizyki, dziennikarzem naukowym oraz popularyzatorem nauki. Wszelkie zagadnienia naukowe, które poruszał w swoim programie, wyjaśnia w prosty i zrozumiały sposób. Przede wszystkim potrafi zainteresować widza. 

"Nauka. To lubię" to fascynująca książka dla dzieci, dzięki której, młodzi czytelnicy przekonają się, że nauka może być wspaniała i ciekawa. Trzeba tylko  przekazać ją w odpowiedni sposób, a autor potrafi zaciekawić nauką jak nikt. Dla kogoś, kto jest głodny wiedzy, zadaje mnóstwo pytań, książka ta będzie strzałem w dziesiątkę! 

Publikacja ukazała się nakładem Wydawnictwa Wilga. Książki, które wychodzą spod jego skrzydeł, są zawsze dopracowane. Ciekawe i wartościowe pod względem tematycznym, atrakcyjne wizualnie. "Nauka. To lubię" to wspaniała lektura, która zaciekawi nie tylko dzieci, ale skupi też na sobie uwagę dorosłych. 


Książka składa się z  15 świetnie opracowanych rozdziałów. Każdy rozdział składa się z tekstu głównego,w którym to autor  stara się wyjaśnić jak najdokładniej opisane zagadnienie, a także z ciekawostek prowadzonych przez dwójkę dzieci, Janka i Zuzię z profesorem. Mali bohaterowie, to dzieci autora. 

W książce pan Tomasz Rożek porusza wiele fascynujących tematów.  Każdy rozdział dotyczy innej dziedziny: zagadnienia dotyczą takich pojęć, jak: postrzeganie kolorów, odbieranie dźwięków przez ludzi i zwierzęta, temperatura powietrza, jak powstają wydamy, czy brud to zdrowie. "Nauka. To lubię" to fenomenalna książka, która jest dowodem na to, że nauka wcale nie musi być nudna.
Będą też ciekawostki o kontynentach, pogodzie czy kosmosie. W publikacji nie brakuje humorystycznych ilustracji, czy realistycznych zdjęć.

Wszystko jest dokładnie rozplanowane, w rozdziałach zachowano porządek. Książkę czyta się lekko, przyjemnie, z ogromnym zainteresowaniem. 


Na końcu każdego rozdziału, znajdziemy propozycję prostego eksperymentu, który możemy wykonać z dzieckiem lub który może ono wykonać samodzielnie pod naszym czujnym okiem.

Dzięki czynnym udziałom dziecka w eksperymentach, jest mu  wiele łatwiej zrozumieć opisane na stronach książki zagadnienia.

Jak dla mnie, ta książka to prawdziwy hit. Serdecznie polecam!

Komentarze

 1. Bardzo ciekawa pozycja, chętnie widziałbym ja w naszej domowej biblioteczce

  OdpowiedzUsuń
 2. Sama z zainteresowaniem sięgnę po książkę, na zdobywanie wiedzy zawsze znajdę czas. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Widzę, że książka bardzo przydatna dla dzieci. Chętnie po nią sięgnę i podzielę się wiedzą z bratankiem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo lubimy tego typu książki i chętnie do niej sięgniemy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Książki nie czytałam, ale kanał Pana Tomasza na Youtube bardzo lubię.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja jeszcze tam nie zaglądałam, teraz z zainteresowaniem to zrobię. :)

   Usuń
 6. Nie słyszałam o niej wcześniej, ale będę miała ją na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 7. bardzo lubię takie książki i często sama po nie sięgam :-) na razie sama, bo dzieciaki za małe ;-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawila mnie ta książeczka, ale nie mam gkomu jej podarować, dlatego z niej zrezygnowałam :(

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz