Kubuś i Przyjaciele - 3 fantastyczne książeczki dla dziecka. Wydawnictwo HarperCollins Polska

 Chyba nikomu nie trzeba przedstawiać tego misia? Znają go chyba wszyscy! Kubuś bawi i przekazuje dzieciom swoje mądrości już od pokoleń.


Mnie ten miś bardzo rozczula. Uwielbiam oglądać z chłopcami animacje Disneya, ale lubię też czytać im bajki z przygodami misia o małym rozumku.

W bibliotece moi synkowie mają kilka tytułów przygód Kubusia oraz jego przyjaciół że Stuwiekowego Lasu. Dziś pokażę 3 najnowsze tytuły wydane przez Harper Collins Polska. Jesteśmy już po lekturze każdej książeczki i dziś chciałabym podzielić się z Wami naszymi wrażeniami. 


"Kubuś i Przyjaciele. Nowa Kolekcja Bajek"

(Klik)


To jedna z naszych ulubionych serii, dlatego bardzo się cieszymy, że dołączył do niej Kubuś. To przepięknie wydana książka w twardej oprawie, ubarwiona wspaniałymi ilustracjami.

W środku znajdziemy trzy długie opowiadania, jednak tekst nie zajmuje całych strony. Tłem dla treści są piękna szata graficzna, która cieszy oczy i prowokuje maluchy do rozmowy. Bohaterowie Stuwiekowego Lasu są zawsze gotowi nieść pomoc swoim przyjaciołom. Kubuś udowodni  Prosiaczkowi, że strach ma wielkie oczy, potem wraz z innymi pomoże kkrolikowi w zbiorach.

Jednak następnego dnia pracy okaże się, część warzyw zniknęła z grządek. Kto je zabrał? Detektyw Tygrysek spróbuje rozwiązać tę zagadkę. W trzecim opowiadaniu Kłapouszek gubi swój ogonek. Krzyś ogłasza konkurs na nowy ogonek dla osiołka. Kto go wygra? A może jego stary ogonek się odnajdzie?


Moi chłopcy uwielbiają Kubusia, a ja czytałam im tę książeczkę z wielką radością. To pełne ciepła, humoru, ale i wielu mądrości opowiadania, które zaskarbią sobie serca niejednego dziecka (dorosłego również 😉).

"Kubuś i dobre maniery"

Opowiada Wanda Chotomska 

(KLIK)

Niewiele mniejsza od poprzedniej książeczka w twardej oprawie. Wraz z Kubusiem i jego przyjaciółmi, dzieci dowiedzą się, co to są dobre maniery i jak należy zachowywać się w określonych sytuacjach, np.podczas odwiedzin u przyjaciela, czy przy stole. Przystępny język, duża czcionka umożliwią czytanie dzieciom, które potrafią już robić to samodzielnie.


 Książeczka składa się z ośmiu pięknie ilustrowany chce rozdziałów. W każdym z nich oprócz treści, znajdziemy wesołą rymowankę, która bardzo szybko wpada w ucho.


Dzięki przygodom bohaterów, mały czytelnik dowie się, jak należy zachowywać się i postępować w danych sytuacjach. Książeczka ma więc walor edukacyjny i wychowawczy. 

 
W serii znalazły się jeszcze takie tytuły, jak: "Kubuś i jego gromadka" oraz " Kubuś i kaczątko".

Wspaniała, niewielka książeczka, która powinna zagościć w każdym domu, idealnie sprawdzi się jako pomysł na prezent.


Ostatnia książka to nie tylko czytanka, ale też układanka. Świetna propozycja dla malucha.


"Kubuś i Przyjaciele. Mini Książeczka Malucha" 

 Niewielka kartonową książeczka w twardej oprawie, z zaokrąglonymi rogami, powinna spodobać się każdemu małemu dziecku. Kartonówka zawiera trzy kolorowe układanki, składające się z 9 sztywnych elementów. Kiedy rodzic czyta treść, małych w tym czasie może układać puzzle. Bez problemu wyjmie je dzięki wycięciu. Tym samym ćwiczy swoje małe rączki, koordynację wzrokowo-ruchową, koncentrację oraz orientację przestrzenną.
 
 Pod każdą układanką kryje się kolorowa ilustracja z ciekawostką dotyczącą bohaterów książeczki. Doskonała propozycja dla dziecka w wieku 3+. Nasza pociecha spędzi z nią naprawdę fajnie czas. To zajęcie na długie minuty. 😉


Jeśli Wasze pociechy uwielbiają Kubusia oraz jego Przyjaciół ze Stuwiekowego Lasu, koniecznie zwróćcie uwagę na te tytuły. Myślę, że będziecie z nich zadowoleni. Koniecznie zajrzyjcie TUTAJ.


 Serdecznie polecam!


Za egzemplarze

dziękujemy

 

Komentarze

 1. Sentyment pozostał ;) A Mikołaj już tuż, tuż!

  OdpowiedzUsuń
 2. Widzę, że niektóre książki napisane przez Wandę Chotomską. To jest rekomendacja!

  OdpowiedzUsuń
 3. Najfajniejsze książeczki dla dzieci, klasyka zawsze najlepsza :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest coś uniwersalnego w tych klasycznych nutach dla młodych czytelników, przygody pięknie brzmią, wiele przy okazji ich czytania można dzieciom wytłumaczyć. :)

   Usuń
 4. Te książeczki są wręcz obowiązkowe w biblioteczce kilkulatka :) super!

  OdpowiedzUsuń
 5. Obowiązkowa pozycja w biblioteczce malucha.

  OdpowiedzUsuń
 6. Kubuś Puchatek jest zdecydowanie uniwersalny i ponadczasowy

  OdpowiedzUsuń
 7. Do książek o Kubusiu zawsze warto wracać. My mamy do nich ogromną słabość.

  OdpowiedzUsuń
 8. Cudowny bohater dla małych i dużych. Nie da się go nie lubić.

  OdpowiedzUsuń
 9. Moje dzieci nie znają Kubusia Puchatka. Aż wstyd! Chyba muszę to zmienić :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Jako dziecko bardzo lubiłam Kubusia, moje dzieci niestety już nie 😉

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz