KSIĄŻKOŻERCY: "Inka ze Srebrnej Groty" oraz "Koko uczy się migać" Nowości serii Wydawnictwa Wilga


W bibliotece Tośka jest taka półka, na której ustawiam książki wspierające naukę samodzielnego czytania. Tośka dopiero czeka ta przygoda, aczkolwiek pierwsze literki poznajemy w domu w ramach wspólnej zabawy. Mamy kilka serii od różnych wydawnictw. Jedną z nich jest seria "Książkożercy" od Wydawnictwa Wilga.

Seria "Książkożercy" jest trzypoziomową serią skierowaną do dzieci rozpoczynających swoją czytelniczą przygodę.

Poziom A dla Książkogryzaków: to książki, których historyjki są idealne do samodzielnego czytania. Słowa w tekście są proste, a dwuznaków i liter ze znakami diakrytycznymi, jest niewiele. Przeważają zdania pojedyncze, od jednego do trzech zdań na stronie.

 Poziom B dla Książkosłuchów: to publikacje, w których wprowadzono ograniczoną liczbę wieki znaków i liter ze znakami diakrytycznymi. Mamy tu zdania pojedyncze i złożone, od 2 do 5 zdań na każdej stronie. W środku na małych czytelników czekają słów i czekam trudnych wyrazów.

Poziom C dla dla Książkożerców: w tym poziomie nauki czytania, pojawiają się wszystkie wiel oznaki i litery ze znakami diakrytycznymi, zdania są dłuższe i złożone. Wprowadzono tutaj też trudne ortograficzne wyrazy. Ich znaczenie wyjaśnia zawarty w książeczka chce słowniczek.


W naszej kolekcji pojawiły się dwa nowe tytuły:

- "Inka ze Srebrnej Groty" (Poziom A)
- "Koko uczy się migać" (Poziom C)

Każda historia jest ciekawie opisana i pięknie zilustrowana. Z każdego tytuły dziecko dowie się wielu interesujących rzeczy i wyniesie wiele ważnych wartości.

"Inka ze Srebrnej Groty" (Poziom A) 


Autor: Barbara Wicher
Ilustracje: Łukasz Silski
Seria: Książkożercy
Wydawnictwo: Wilga
Oprawa: miękka z zakładkami
Strony: 24
Dostępna: TUTAJ




To książeczka dla dzieci, które dopiero uczą się czytać. Ten poziom jest dla nich wprost idealny! Duża czcionka, proste zdania i niewiele tekstu na stronach, z pewnością nie znudzą dziecka. Ilustracje są bardzo kolorowe i przyjemne dla oka.

 




Inka to dziewczynka, która wraz z rodzinką żyje w czasach prehistorycznych. Bohaterka pewnego dnia spotyka mamuta, którego próbuje namalować w grocie. Niestety, pierwsze próby nie zadowalają dziewczynki, a drwiny młodszego brata tylko ją denerwują. Pomaga rozmowa z mamą. Dzięki niej Inka codziennie ćwiczy rysowanie. Czy w końcu uda jej się namalować prawdziwego mamuta?

Przyjemna opowieść dzięki której dziecko zrozumie, że wytrwałością i regularny mi ćwiczeniami, można osiągnąć swój cel.

"Koko uczy się migać" (Poziom C)


Autor: Anna Paszkiewicz
Ilustracje: Marta Kitka
Seria: Książkożercy
Wydawnictwo: Wilga
Oprawa: miękka z zakładkami
Strony: 48
Dostępna: TUTAJ




To opowieść inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Koko to gorylica, która przyszła na świat w amerykańskim Zoo. Zaopiekowała się nią doktor Patterson, która nauczyła ją języka migowego. 

To przepiękna, pełna ciepła i wrażliwości opowieść o najsłynniejsze gorylicy na świecie. Lektura ostatniej strony książki sprawiła, że uroniłam łzę. To niezwykle, jak mądre potrafią być zwierzęta oraz jak potrafią okazywać uczucia.




Ta książka szczególnie mi się spodobała. Jest bardzo wartościowa i niesie ze sobą istotny przekaz dla wszystkich ludzi zamieszkujących naszą planetę. Co nim jest? Z książki się tego dowiecie.

Cenię te serię za przemyślane teksty, przepiękne ilustracje oraz za to, że każda ma coś ważnego do przekazania swoim czytelnikom. To bardzo ważne aby u wrażliwość dzieci na różne problemy takie jak chociażby ochrona środowiska czy szacunek do życia każdego stworzenia. Książki to wspaniałe nauczycielki, dlatego pozwólmy, aby uczyły nasze dzieci istotnych rzeczy. Na końcu tych publikacji, na małych czytelników czekają piękne naklejki oraz pytania sprawdzające, ile dziecko zapamiętało z tekstu.

  Gorąco polecam powyższe tytuły, jak i zwrócenie uwagi na inne książki wchodzące w skład serii "Książkożercy".

Za egzemplarze dziękujemy Wydawnictwu Wilga.




Komentarze

  1. Właśnie uczymy się czytać z moją córką więc na pewno skorzystam. Co prawda zaczniemy już od drugiego stopnia ale podobne książki przerabialiśmy na pierwszym poziomie z serii czytam sobie od wydawnictwa Egmont ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo podobają mi się ilustracje ❤️

    OdpowiedzUsuń
  3. Ciekawa seria, podobają mi się ilustracje i duży tekst.

    OdpowiedzUsuń
  4. Historia Koko jest cudowna i w zasadzie powinna być inspiracją dla ludzi. 🙂 Same uczymy się Polskiego Języka Migowego i staramy się popularyzować to wśród innych. Bardzo się cieszymy, że wśród Twojej biblioteki dla dziecka, oprócz ważnego tematu ekologii, znalazło się również miejsce na odrobinę opowieści o świecie osób z niepełnosprawnościami, w tym osób głuchych 🙂

    OdpowiedzUsuń
  5. Mój syn już jest na etapie C, tak więc Koko byłby jak znalazł :)

    OdpowiedzUsuń
  6. Świetna seria, muszę zapisać tytuły i kiedyś na nie zapolować.

    OdpowiedzUsuń
  7. Jak była dzieckiem też były takie książki. Na różnym poziomie zaawansowania. Fajna seria.

    OdpowiedzUsuń
  8. Jestem ich bardzo ciekawa, czytałam inne książeczki z tej serii.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz