"Herosi. 20 historii o polskich olimpijczykach", Adam Szczepański, Wydawnictwo Znak Emotikon

 Dzisiaj chcę Wam pokazać wyjątkową książkę, która powinna zdobyć szczególne uznanie tych czytelników, którzy interesują się sportem. 

"Herosi. 20 opowiadań o polskich olimpijczykach" to niezwykła książka autorstwa Adama Szczepańskiego, Wydana przez Znak Emotikon. To zbiór prawdziwych opowieści słynnych sportowcach - rodakach, którzy swoją wytrwałością, ciężką pracą i cierpliwością, zdobywali szczyty sportowej sławy, ale też o tych, którzy na podium z pewnych nie stanęli. 

 Autor porywa czytelnika w niesamowitą podróż, dzięki której pozna on historie polskich olimpijczyków. Igrzyska olimpijskie to największe i najpopularniejsze wydarzenie sportowe na świecie. Mogą odbywać się latem, jak i zimą, a zawodnicy startują w konkurencjach dyscyplin, które uprawia się w wielu krajach po to, aby każdy miał szansę na zwycięstwo.Publikacja przybliży nam sylwetki, osiągnięcia, a także ciekawe, czasem zabawne lub smutne anegdoty 22 wielkich sportowców, którym poświęcono odrębne rozdziały. W niektórych rozdziałach połączono kilka opisów sławnych sportowych osobistości, takich jak: Robert Sycz, Tomasz Kucharski, Anita Włodarczyk, czy Kamila Skolimowska.Wśród bohaterów znaleźli się także: Halina Konopacka (zdobywczyni podium i pierwszego złotego medalu Polski na igrzyskach olimpijskich w 1928 roku), Janusz Kusociński  (który w za ciasnych butach i poranionych stopach, biegł po złoto), Elżbieta Krzemińska, której to długi warkocz, przekreślił szansę na zwycięstwo. W jaki sposób? Warto się tego dowiedzieć czytając tę książkę.


Dalej poznamy historię "polskiego kangura", którym okrzyknięty został Józef Szmidt. Przeczytamy też o Iranie Szewińskiej, wspaniałej lekkoatletyce, zdobywczyni siedmiu medali olimpijskich. No i dowiemy się, jak to było ze słynnym gestem Władysława Kozakiewicza. 😄 Oprócz nich znajdziemy tu tacy sportowcy, jak: Izabela Dylewska, Robert Korzeniowski, Renata Mauer, Natalia Partyka (której brak prawego przed ramienia nie przeszkodził w zdobyciu zwycięstwa igrzysk paraolimpijskich w tenisie stołowym), czy Otylia Jędrzejczak. To oczywiście nie wszystkie nazwiska, jakie tu znajdziemy. 


Wstępem do rozdziału jest krótki komentarz sportowego komentatora, a obok, na kolejnej stronie, widnieje zdjęcie sportowca, imię, nazwisko oraz to, czym zasłynął, napisane w kilku słowach. Na końcu każdego rozdziału, w ramce zamieszczone metryczkę.


 

Książka pt. "Herosi. 20 historii o polskich olimpijczykach", była wspaniałą przygodą czytelniczą. Nie znałam wszystkich sportowców, dlatego tym bardziej cieszyłam się, że dzięki tej lekturze mogłam ich poznać. Ich życiorysy, droga do kariery, zwycięstwa czy poniesione porażki, wszystko zostało tu zapisane. Tekstu jest bardzo dużo, jednak spora czcionka i lekki język, a także humorystyczne ilustracje sprawiają, że pozycję tę czyta się jednym tchem. Książka ma twardą oprawę i liczy 192 strony 

To książka dla wszystkich miłośników sportu, ale powinni ją przeczytać także ci, którzy walczą ze swoimi słabościami, ograniczeniami i przeciwnościami losu. Ci, którym brak wiary w swoje możliwości. Ta publikacja udowodni, że każdy może być mistrzem i spełniać swoje marzenia, jeśli pracuje nad sobą i wierzy w siebie całym sercem. Postać Natalii Partyki jest na to najlepszym dowodem. 

 

Koniecznie zaopatrzcie się w te książkę. Znajdziecie ją na stronie Wydawnictwa Znak  👉 TUTAJ


Tytuł: "Herosi. 20 historii o polskich olimpijczykach"

Autor: Adam Szczepański

Wydawnictwo: Znak Emotikon

Oprawa: twarda

Liczba stron:  192

Rok wydania: 2020 

 

Za egzemplarz dziękujemy

 Wydawnictwu Znak Emotikon :)

Komentarze

 1. Kilka osób kojarzyłam, ale większości nie znałam. Bardzo wartościowa lektura, z którą zapoznałam się z przyjemnością.

  OdpowiedzUsuń
 2. super jeśli lektura tej ksiązki podnosi na duchu i pokrzepia czytelnika.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo chętnie przeczytałabym tę książkę, jest bardzo wartościowa, a Twoja recenzja wręcz zachęca by po nią sięgnąć. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie jestem typem sportowca i nie znam się zwyczajnie na sporcie, ale wiem, że warto właśnie sportowców dawać za przykład ciężkiej pracy czy systematyczności, by pokazać dzieciom, że można dzięki nim więcej niż samym talentem.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak najbardziej uważam, że należy dzieciom wpajać wagę systematyczności w życiu i konieczności pracy nad sobą, aby osiągać pożądane efekty. Natomiast wmawianie, że każdy może być mistrzem jest według mnie szkodliwe społecznie. Nie każdy może być. Systematyczna, mrówcza praca czasem zwyczajnie nie wystarczy.

  OdpowiedzUsuń
 6. Postaram się zachęcić moje dzieci do zainteresowania się zawartością tej książki, warto poczytać o ludziach z pasją, ich sukcesach. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawy pomysł wykonania tej książeczki. Sama jestem jej bardzo ciekawa i muszę powiedzieć, że chętnie ją przejrzę jak wpadnie mi w ręce ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Czytałam. Jest to bardzo ciekawa i wartościowa książka :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz