MAGNESIAKI. W LESIE. UROCZE MAGNESY DO ZABAWY OD ALEXANDER TOYS

Kto z Was kolekcjonuje magnesy? My przywozimy z każdej naszej wycieczki przynajmniej po jednym.😉 Jednak magnesy mogą nie tylko służyć do ozdoby. Można się także nimi świetnie bawić.
Polski Prosucent gier dla dzieci Alexander Toyst, wypuścił na rynek fantastyczną serię magnesów tematycznych dla dzieci od 3 roku życia, o nazwie "Magnesiaki". W ofercie znalazło się kilka rodzajów magnesów: Litery, Wojsko, Policja, Straż Pożarna, Budowa, Maszyny rolnicze, Gospodarstwo, Warzywa i owoce, Afryka dzika oraz W lesie. Tych ostatnich jesteśmy posiadaczami. 😉 Magnesów tych, są też dwie wersje: mini oraz duże. My mamy duże Magnesiaki W Lesie.
Duże Magnesiaki W Lesie to aż 25 magnesów-obrazków związanymi z lasem. W pudełku znalazły się m.in.: drzewa, leśniczy, niedźwiedzie, grzyby, jagody, dzik, lis, dzieci, zając, sarna, sowa, jeż, dzięcioł, wilk, a nawet żubr.

 Wszystkie magnesy są solidnie wykonane. Piękne i kolorowe ilustracje, mają śliski połysk i zostały naniesione na sztywną tekturową bazę. Dzięki temu magnesy posłużą na długi czas i z pewnością nie zniszczą się tak szybko. Wszystkich 25 elementów doskonale trzyma się na lodówce, choć można się nimi bawić bezpośrednio w dłoniach, na blacie stołu, czy tablicy magnetycznej. 
Magnesiaki tworzą wspaniałe pole do dziecięcej wyobraźni. Mogą posłużyć dziecku do wielu zabaw, a rodzice i nauczyciele mogą wykorzystać je jako pomoc dydaktyczna.


Magnesiaki  to nie tylko ładnie przyozdobiona lodówka, ale też okazja do wielu zabaw oraz codziennego wsparcia rozwoju dziecka. W jaki sposób można wykorzystać magnesy? Oto nasze propozycje:


1. Leśne historie: opowiadanie bajek, magnesowy teatrzyk

Które dziecko nie lubi słuchać opowieści i bajek? Ja takiego nie znam, dlatego świetnym pomysłem jest opowiedzenie dziecku bajki, której bohaterami będą zwierzęta i postacie przedstawione na magnesach. Możemy też zachęcić dziecko do tworzenia własnych opowiadań. Co daje taka zabawa? Na pewno pobudzanie dziecięcej wyobraźni i kreatywności, rozwój mowy i wzbogacenie słownictwa dziecka o nowe słowa, usprawnienie motoryki małej oraz koordynacji oko-ręka. Wspólna zabawa w opowiadanie historii oraz zabawa w teatrzyk, zacieśnia więzi między rodzicem a dzieckiem, a z nauczycielem buduje poczucie bezpieczeństwa i zaufania.

2. Czego brakuje?

To dobra zabawa na ćwiczenie pamięci i spostrzegawczości. W rzędzie układamy kilka magnesów, wypowiadając głośno ich nazwy. Dziecko może je po nas powtarzać. Dla młodszych dzieci może być ich 3-4, nie więcej. Prosimy dziecko, aby dokłądnie przyjrzało się obrazkom. Po chwili prosimy aby zasłoniło oczy lub się odwróciło. W tym momencie zabieramy jeden magnes. Którego obrazka brakuje? Czy dziecko potrafi go nazwać?
3. Co się zmieniło?

Zabawa podobna do poprzedniej. W rzędzie układamy obrazki, głośno je nazywając. Prosimy dziecko, aby przyjrzało się, gdzie jest każdy magnes. Następnie prosimy aby zamknęło oczy lub się odwróciło, a wtedy my zamieniamy miejsca dwóch magnesów ze sobą. Dziecko musi odgadnąć, które z nich zamieniliśmy. Dziecko musi się skupić i przypomnieć sobie, gdzie były magnesy.


4. Co do czego?

Grupowanie przedmiotów rośliny, zwierzęta, ludzie, grzyby, ptaki itp.

5. Góra, dół, w lewo, w prawo

To zabawa do nauki stron. Każdy wybiera po 5 magnesów (albo i więcej, ale każdy musi mieć po tyle samo). Osoba dorosła zaczyna przyklejać magnes w konkretnym miejscu, głośno mówiąc, gdzie go umieści. Dziecko ze swoim magnesem robi to samo. Wersja trudniejsza jest taka, że rodzin (opiekun, nauczyciel) mówi dziecku, gdzie ma przyczepić magnes, np. przyczep grzybki na dole, umieść jeża po lewej stronie itp. Nasza pociecha także może nam wydawać tego typu polecenia. 

6. Policz, ile...

Zabawa matematyczna, w której dziecko liczy magnesy. Tutaj możemy ćwiczyć dodawanie, odejmowanie lub tworzenie zbiorów (rośliny, zwierzęta, grzyby, ludzie), liczyć je, porównywać, czego jest więcej, itp.

Bawić można się na różne sposoby, a przy okazji można nauczyć dziecko wielu ciekawych rzeczy i poćwiczyć z nim pewne umiejętności.


Jak widzicie Magnesiaki W Lesie to wartościowy zestaw do zabawy i nauki. Magnesiakami można bawiś się w domu, na podwórku, przedszkolu. U nas zrobiły furorę i z pewnością wymyślimy dla nich jeszcze niejedno zastosowanie. Ja planuję zabrać je do pracy, kiedy będziemy omawiać tematy związane z lasem. To będzie wspaniała pomoc edukacyjna!


Za egzemplarz
dziękujemy



Komentarze

  1. Bardzo lubimy podróżnicze magnesy, ale te leśne też wyglądają super.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ładna kolekcja. Magnesy z podróży przywożę rzadko...

    OdpowiedzUsuń
  3. My też przywozimy z wycieczek magnesy. Fajne propozycje propozycje zabaw.

    OdpowiedzUsuń
  4. Rewelacyjny sposób na naukę przez zabawę!

    OdpowiedzUsuń
  5. Jako dziecko wolałam naklejki, magnesy nigdy mnie nie przekonywały.

    OdpowiedzUsuń
  6. Może wykorzystam te magnesy na lekcjach z moimi uczniami.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz