ZABAWY Z WYOBRAŹNIĄ. CZAPU CZIPU I NOWE KSIĄŻECZKI, KTÓRE WSPIERAJĄ WYOBRAŹNIĘ I MOWĘ DZIECI

Czy znacie takiego bohatera bajkowego, który nazywa się Czapu Czipu? My znamy, ponieważ mieliśmy okazję obejrzeć kilka króciutkich odcinków animacji na ekranie telewizora. Teraz o niezwykłych przygodach tego małego chłopca i jego niezwykłej czapeczce, możemy także poczytać w książeczkach. 
Czapeczka chłopca, jest wykonana z papieru i jest magiczna! Potrafi bowiem zmieniać kształty, naśladować różne dźwięki i szykować Czapu Czipu zagadki. Mali czytelnicy będą próbowali rozwiązać je razem z chłopcem.

Seria Książeczek Czapu Czipu powstała z myślą o dzieciach do trzeciego roku życia, które uczą się mówić, ponieważ niezwykle łatwo i przyjemnie, wspierają ich artykulację. Do tej pory Wydawnictwo Harper Collins Polska wydało cztery tytuły: "Czapu Czipu. Co tak człapie?", "Czapu Czipu. Co tak kapie?", "Czapu Czipu. Co tak skrobie?" oraz "Czapu Czipu. Co tak świszczy?". My posiadamy pierwsze dwie pozycje, o których dzisiaj troszeczkę Wam napiszę.



Tekst  i ilustracje: Bogna Sroka-Mucha
Oprawa: twarda
Strony: 10
Wiek: 0-3 lata

Nadchodzi wiosna. Czy wiecie, jakie niespodzianki przygotowała dla Czapu Czipu? Jakie skarby kryją się w jego czarodziejskiej czapce? Co z niej tak kapie? Deszcz, a może śnieg?


Tekst  i ilustracje: Bogna Sroka-Mucha
Oprawa: twarda
Strony: 10
Wiek: 0-3 lata

Pod czapką Czapu Czipu coś człapie i wydaje dziwne dźwięki. Czy to mały motylek? A może piłeczki, albo zajączek? Co to może być?


Seria Książeczek Czapu Czipu  to dla dzieci fajna zabawa, ale też nauka o otaczającym je świecie. Dla rodziców, pedagogów i logopedów to znakomita pomoc dydaktyczna w ćwiczeniu z dziećmi prawidłowego wymawiania głosek, naśladowania dźwięków, rozpoznawania kto oraz co je wydaje. Kontakt dziecka z książeczkami tej serii, pobudzają wyobraźnię, zachęcają do wspólnej zabawy rodziców z dzieckiem, spędzania czasu razem w ciekawy i przyjemny sposób. Wspólne dźwiękonaśladownictwo jest bardzo zabawne.
Pani Bogna Sroka-Mucha (autorka i ilustratorka w jednej osobie) miała fantastyczny pomysł na kreację głównego bohatera, jego przygód oraz przeniesienie tego wszystkiego na tekst oraz szatę graficzną. Ilustracje bardzo przypominają mi książeczki z czasów mojego dzieciństwa. Taki styl, kreska oraz kompozycja kolorystyczna, jest jak najbardziej w moim guście. A co najważniejsze, obrazki podobają się moim chłopcom. Tosiek, choć starszy niż grupa wiekowa, dla której seria jest przeznaczona, chętnie je ogląda. Lubi zgadywanki, dlatego ciekawiła go treść każdego tytułu, a tekstu jest niewiele. Myślę, że zabierzemy obie książeczki na wakacje. Na pewno podczas podróży na długi czas zajmie Nikosia.

  Uważam, że to naprawdę wartościowa seria, dlatego mogę ją polecić. 😀

Za egzemplarze
dziękujemy

Komentarze

  1. Genialne! Jak już będę miała dzieci, będę się za takimi książeczkami rozglądać ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nieznany tego bohatera. Tygrys co prawda za duży, ale zawsze znajdzie się jakiś maluch do obdarowania.

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie znam tego bohatera, ale książeczki wyglądają na fajne i ciekawe. Może nawet mojej najmłodszej kruszynce by się one spodobały.

    OdpowiedzUsuń
  4. Super te książeczki się prezentują :D Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  5. Czytałam Co tak kapie? i Co tak świszczy? Obie są super.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz