"MAPY I LABIRYNTY. ZAKRĘCONA KSIĘGA ZABAW". Wydawnictwo HarperCollins Polska

Po "Muminkach" przyszedł czas na bohaterów Disneyowskich bajek. "Mapy i Labirynty. Zakręcona Księga Zabaw" to kolejna świetna propozycja kartonowych książek w większym formacie dla dzieci, przygotowanych przez Wydawnictwo HarperCollins Polska. W serii mamy do wyboru dwa tytuły: "Disney. Mapy i Labirynty. Zakręcona Księga Zabaw" oraz "Disney Pixar. Mapy i Labirynty. Zakręcona Księga Zabaw". Tutaj mamy do przejścia kręte drogi labiryntu. Tylko jedna z nich prowadzi do mety. Która z nich jest tą właściwą?

Obie wspaniale wydane, obie przepełnione scenkami z najpopularniejszych bajek mojej ulubionej wytwórni. Kto z Was nie zna przynajmniej jednej bajki Walta Disney'a? Ja znam ich mnóstwo, a największą sympatią darzę klasyczne animacje. Uwielbiam je, ale lubię też nowsze produkcje stworzone przez Pixar

 Dzięki tym dwóm książeczkom, nasze pociechy zamienią się w małych detektywów i poszukiwaczy. Odkryją wyjątkowe mapy krain znanych z ulubionych filmów Walta Disney'a. Przemierzając LABIRYNTY, bedą szukać ukrytych miejsc. Zabawa z tymi książkami będzie gwarantem doskonałej zabawy i świetnej przygody.

"Disney. Mapy i LABIRYNTY. Zakręcona Księga Zabaw"
 (Klik)

Pierwsza książka przedstawia mapy krain z klasycznych bajek Disney'a. Jedna mapa zajmuje całą rozkładówkę. Każdą z nich przecinają nici labiryntów. Tylko jedna droga prowadzi od Startu do Mety. W tej książce mamy 10 map klasycznych bajek Disneya: "Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków", "Pinokio", "Dumbo", "Alicja w Krainie Czarów", "Piotruś Pan ", "101 Dalmatyńczyków", "Księga Dżungla", "Mała Syrenka", "Aladyn", "Król Lew". Obejrzałam wszystkie wymienione bajki, a Wy? Znacie je? 😉 

Każda ilustracja jest przepięknie wykonana. Od razu przypomniały mi się kadry z bajek. Jedna mapka przedstawia scenkę z bohaterami każdej z bajek. Każda scenka w lewym górnym rogu zawiera tytuł filmu animowanego.  Tekstem w książeczce jest tylko treść polecenia, który mówi nam, jaką drogę musimy odnaleźć, do czego nas ona doprowadzi. Po prawej stronie cały bok od góry do domu jest wypełniony jest małymi lupami.

 W środku lup, mamy fragmenty "wyjęte" z całej ilustracji. Zadaniem dzieci jest odnaleźć ich na mapce. Jest to zadanie na spostrzegawczość,  koordynację oko-ręka oraz pamięć wzrokową. Na końcu mamy rozwiązania do labiryntów, także dziecko może sprawdzić, którędy poprowadzi go właściwa droga, jeśli ma ono problem z dotarciem do celu.
"Pixar. Mapy i LABIRYNTY. Zakręcona Księga Zabaw"
 (Klik)

 Druga książeczka zaprojektowana jest w dokładnie w ten sam sposób, dlatego nie będę powielać jej opisu. 😉

 Różnica jednak jest taka, że w tej propozycji mamy 10 map z bajek wytwórni Disney Pixar, czyli nowszych projekcji: "Toy Story", "Gdzie jest Nemo? ", " Iniemamocni", "Auta", " Ratatuj", "Odlot", " Uniwersytet Potworny", "W głowie się nie mieści", " Gdzie jest Dory? ", " Coco".
Ja jestem oczarowana tymi publikacjami. Obie są przepięknie ilustrowane i zaprojektowane z pomysłem. Tosiek chętnie szuka właściwych dróżek, które prowadzą do Mety. Bardzo się przy tym skupia, nie zniechęca się, kiedy wybierze zły kierunek. Próbuje, a czasami szukamy właściwej ścieżki  razem. To naprawdę fajna zabawa, a tym samym dobre ćwiczenie dla naszych szarych komórek. 🙂

Serdecznie polecamy zabawę z dwiema kartonowkami!

 
Za egzemplarze
dziękujemyKomentarze

 1. Piękne i trwałe książki. Dzieci nie tylko świetnie się bawią, ale jeszcze sporo uczą. Rodzice pragnący wypić ciepłą kawę mają wiele czasu dla siebie na tę czynność, bo gdy dzieciaki się już zatopią, to ich ,,nie ma".

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne książki! Dzieciom na pewno się spodobają. Moja córka jest nimi zachwycona:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzieciakom na pewno spodobają się takie książeczki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam obie i są naprawdę świetne. Z tej jednej książki to niektórych bajek nie znam, ale z drugiej wszystkie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Moje dzieci bardzo lubiły wszelkie labirynty, chętnie poddawały się tej zabawie, najpierw paluszkiem po liniach, a później ołówkiem. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Czyli nauka przez zabawę, świetny pomysł :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz