KSIĄŻKI DLA DZIECKA NA WAKACJE: #4 PROPOZYCJE OD HARPER COLLINS POLSKA + NIESPODZIANKA DLA NASZYCH CZYTELNIKÓW

Rozpoczęły się wakacje! To wielka radość dla dzieci, ale z pewnością także dla rodziców, którzy w tym trudnym czasie musieli pogodzić pracę zawodową, domowe obowiązki oraz pomoc swoim pociechom w nauce zdalnej. 

Teraz będziemy mogli odpocząć.😊 Tosiek również miał zdalne zajęcia przedszkolne. Co prawda nie były one obowiązkowe, ale staraliśmy się przerobić każdy temat, uzupełniać karty pracy i wykonywać pracę plastyczne. Jesteśmy bardzo wdzięczni naszym paniom za wszystko. Tak więc Tosiek miał dziś zakończenie roku przedszkolnego. 


 Teraz dzieci częściej będą mogły zaglądać do książek, których lektura umili im ten letni czas.  Dziś chciałabym Wam zaproponować 4 tytuły książek dla dzieci od Wydawnictwa HarperCollins Polska. Będzie coś do poduszki, będą dwie książki, z którymi dziecko poćwiczy umiejętność samodzielnego czytania oraz propozycja, po którą mały czytelnik może sięgnąć w każdej chwili. Od niej właśnie zacznę swój wpis. 🙂 Na koniec mam dla Was małą niespodziankę. 😊  

"Basia i biwak" 

Autor: Zofia Stanecka
Ilustracje: Marianna Oklejak 
Oprawa: twarda
Strony: 24

Basia  to jedna z moich ulubionych bohaterek literatury dziecięcej. Tym razem dziewczynka wybiera się z rodziną na wakacyjny biwak. Rozbiją namiot,  rozpalą ognisko i będą kąpać się w jeziorze. Trzeba tylko dobrze pilnować najmłodszego członka rodziny, małego Franka.😉

 Lektuta będzie fantastyczną formą spędzania wspólnego czasu, ale nie tylko. Dzięki tej części, mały czytelnik dowie się wielu ciekawych informacji dotyczących tego, jak dobrze przygotować się do biwaku, co zapakować do plecaka, jak rozpalić ognisko, kiedy drzewo jest mokre itp. Sympatyczni bohaterowie znów mile nas zaskoczą, a ilustracja wywołają uśmiech na twarzy.

 "Tomek i Przyjaciele. Bajki 5 minut przed snem"  
Tekst: Britt Allcroft na podstawie opowiadań autorstwa Wilberta Awdry'ego
Ilustracje: Richard Courtney
Oprawa:  miekka
Strony: 174

Ta książka to doskonała propozycja do czytania na dobranoc, o czym utwierdza nas sam tytuł. Po bajki z tej pozycji możemy jednak sięgać nie tylko wieczorową porą. Bohaterowie popularnej bajki "Tomek i Przyjaciele" doświadczają wyjątkowych przygód, którymi dzielą się z młodymi czytelnikami. Piękne ilustracje idealnie komponują się z tekstem, który czyta się lekko i przyjemnie. W środku na dzieci czeka 7 fantastycznych opowiadań z bohaterami znanej i lubianej animacji. Ponadto, książeczkę można spersonalizowac lub podarować w prezencie. Na początku mamy bowiem stronę z miejscem do wpisania imienia dziecka, do którego po wędruje ten tytuł.


"Czytam sobie. Figle w fokarium"
 Poziom 1
Autor: Marcin Sendecki
Ilustracje: Ewa Poklewska-Koziełło
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Strony: 32

"Figle w fokarium" to jeden z tytułów serii "Czytam sobie", która wspiera naukę samodzielnego czytania dzieci. Poziom 1 (Składam słowa) powstał z myślą o tych, które dopiero rozpoczynają naukę czytania. Ciekawie skomponowane historie, z niewielką ilości tekstu, zbudowanego z prostych zdań oraz dominacja ilustracji, na pewno zachęca dzieci do lektury. 

W tej części bohaterami książeczki są foki. Dwójka dzieci, Zuzanna i Wiktor, wybrali się do helskiego fokarium (sama byłam tam dwa razy 😉). Tam obserwują foki, mogą także przyjrzeć się pracy ludzi, którzy opiekują się tymi wyjątkowymi zwierzętami. 

Z lektury  czytelnicy dowiedzą się wiele ciekawostek o fokarium, fokach oraz tych, którzy o nie dbają. Wartościowa lekrura i piękne ilustracje.

 "Czytam sobie. Wakacje w Waszyngtonie"
 Poziom 3

Autor: Marcin Sendecki
Ilustracje: Zosia Dzierżawska
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Strony:  56

 Tym razem Marcin Sendecki napisał ciekawą opowieść dla dzieci, które płynnie czytają długie, rozbudowane teksty (Poziom 3 Połykam strony). Książka przedstawia historię jednego z prezydentów Stanów Zjednoczonych, a mianowicie Abrahama Lincolna...
Siedmioletni Bartek jedzie z mamą do Waszyngtonu. Na miejscu zwiedza bardzo ciekawe miejsca, tj. Kapitol, Biały Dom i Mauzoleum Lincolna. Wlasnie w tym miejscu poznaje niezwykle ciekawą, ale jakże trudną historię Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Poznaje historię prezydenta, który pragnął uczynić wszystko, aby zniesiono niewolnictwo w kraju. To właśnie dzięki tej postaci i jego wyjątkowej historii, Bartek zrozumie czym jest wolność i dlaczego jest tak cenna. Wspaniała opowieść, którą warto przeczytać.
W każdej książce z tej serii, na dziecko czekają naklejki oraz Dyplom sukcesu. Dodatkowo w tym tytule znajdziemy słownik trudnych wyrazów oraz miejsca na własne notatki. 

Wszystkie prezentowane przeze mnie tytuły są warte uwagi. Każda historia z pewnością czegoś nauczy młodego czytelnika, dostarczy mu też niesamowitych wrażeń, ale też poprawi humor. 🙂  A teraz obiecana niespodzianka! 

 Wydawnictwo HarperCollins Polska przygotowało rabat na wszystkie książki zamieszczone na stronie Egmont.   Wystarczy, że przy zakupach podacie hasło: WAKACJE2020. Od razu wartość Waszego koszyka obniży się o 35%. 

Spieszcie się!

 Kod jest ważny od dziś do 05.07.2020 roku. 

 Klikajcie w LINK strony Egmont i cieszcie się z tańszych zakupów! 😉


Komentarze

 1. Basię kupiłabym bez mrugnięcia okiem - uwielbiamy jej przygody!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też bardzo lubię, czytałam już sporo jej przygód.

   Usuń
 2. No to chyba trzeba wirtualnie biec do księgarni na zakupy dla wnuczek!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe propozycje na wakacyjne czytanie dla młodych pasjonatów literatury, nic tylko chwytać za książki i wkraczać w świat przygód. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. ja mam trochę inne typy na wakacje, ale przy żadnej lekturze w wakacje nie można się nudzić ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam wszystkie książeczki z wpisu, są naprawdę ciekawe. Moja ulubiona to ta o fokach.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo lubimy serię do nauki czytania :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz