Kosmiczne prasowanki - nie tylko dla dziewczynek. Super kreatywne zestawy od SES Creative

Jak pewnie większość rodziców, w zabawkach i zestawach, które wybieram dla dzieci, szukam takich, które oprócz rozrywki, wpłyną pozytywnie na rozwój moich pociech, pomogą wypracować pewne umiejętności. Od dłuższego czasu interesuje się integracją sensoryczną oraz wszelkimi działaniami (ćwiczeniami, zabawami) wspierającymi motorynkę małą. Szukam ciekawych zabaw i ćwiczeń, które usprawnią dłonie nie tylko moich dzieci, ale także tych z którymi pracuję na co dzień.
Z Tośkiem ćwiczymy chwyt, szczególnie pensetkowy. Wielokrotnie pokazywałam Wam pomysły na zabawy wspierające małą motorynkę, przedstawiałam też różnego rodzaju gry i zestawy kreatywne. Dziś przyszła pora na kolejny z nich, a będzie to zestaw prasowanek od SES Creative.
Na pierwszy rzut oka, są to zwyczajnie drobniutkie koraliki. I tu moja uwaga: jeśli macie w domu maluszki, które wszystko sprawdzają najpierw biorąc to coś do buzi, radzę mieć oczy dookoła głowy, lub nie bawić się tym zestawem przy tak małych dzieciaczkach. Z Tosiem bawiliśmy się zestawem kiedy Niki spał lub był z tatą na spacerze.
Staraliśmy się też dbać o porządek, aby żaden koralik nie spadł nam na podłogę. To tak słowem wstępu jeśli chodzi o bezpieczeństwo. 😉
Mogłoby się wydawać, że koralikowe prasowanki to idealne zestawy dla dziewczynek. Nic bardziej mylnego! Ja znalazłam takie, które z pewnością zainteresują chłopców, a szczególnie tych, którzy interesują się kosmosem.
Marka SES Creative pochodzi z Holandii. W swojej ofercie ma mnóstwo kolorowych zestawów kreatywnych dla dzieci, w tym prasowanek. Wszystkie posiadają certyfikat CE. Dla Tośka wybrałam Planety świecące w ciemności. Koralikowe prasowanki.

Co znajdziemy w tym zestawie?
 


W niewielkim pudełku dostaniemy woreczek wypełniony drobnymi koraliki, dwie podkładki (gwiazdę i koło) oraz papier przez który będziemy prasować koraliki.Na czym polega zabawa?

Na specjalnej podstawce należy umieszczać koraliki według wzoru. Kiedy wszystkie będą już na swoim miejscu, przykrywamy je pergaminem i dokładnie zaprasowujemy żelazkiem. Nie zdejmując papieru, kładziemy coś cięższego, np. książkę czy kubek aby ozdoba była płaska i się nie deformowała. Tosiek wymyślił własny wzór, który układał według swojego pomysłu.
Praca z koralikami wymaga skupienia, koncentracji,  cierpliwości, no i oczywiście precyzji. Koraliki są drobne, dlatego aby nie wypadły dziecku z dłoni, musi je dobrze chwycić i umieścić na podkładce. 
To dobre zajęcie wyciszające i relaksacyjnerelaksacyjne nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Zajmuje na długi czas.
Jak wspomniałam na początku,  to świecący zestaw. Jasne koraliki są fosforyzujące i świecą w ciemności, a oto dowód:
Zestaw prasowanek to bardzo ciekawa i kreatywna zabawa dla dzieci. Antosiowi taka forma zabawy bardzo się spodobała, co mnie zaskoczyło. Jednak jest to dowód, że takie prasowania mogą sprawdzić się zarówno u dziewczynek, jak i u chłopców. Wystarczy tylko dobrać odpowiedni zestaw. ☺

Polecamy! 


 Zestawow szukajcie na stronie marki


 Klik

Komentarze

 1. Ale super zabawka. Moj dzieci bardzo by się ucieszyły mogąc tworzyć.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wygląda bardzo obiecująco, moje córki uwielbiają takie zabawy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że mnie bardzo by się przydało, na uspokojenie nerwów, takie mini relaks. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajnie to się prezentuje :D Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. ale mega zabawa dla dzieci :D Sama bym się pobawiła :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Mamy podobny zestaw, ale nie tak ciekawy :) Córka kiedyś godzinami przy tych koralikach siedziała :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Takie prasowanki uczą nie tylko motoryki małej, ale i cierpliwości :) Fajna sprawa :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ha! Pamiętam takie zestawy jak sama byłam dzieckiem. Niedawno podobny widziałam w sklepie. Ale nie kupiłam, obawiam się że dziecko psa mi nimi nakarmi 🙊

  OdpowiedzUsuń
 9. mam 30ke na karku a sama lubię takie zabawy :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Świecące w ciemnościach są super. Mamy ich trochę i zawsze wzbudzają zachwyt.
  Fajnie Wam wyszło.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz