Każdy z nas może być tym, kim chce. "Być jak Bernard", Simon Philip, Wyd. Zielona Sowa

Dzisiaj będzie książeczka, której bohaterem jest króliczek Bernard. Króliczek, który z pozoru wyglądał i zachowywał się tak, jak inne króliki, choć wcale taki nie był. To opowieść o tym, jak stał się szczęśliwy, ponieważ stał się sobą. Zapraszam na recenzję książki dla dzieci (4+) Simon Philip pt. "Być jak Bernard", która ukazała się nakładem Wydawnictwa Zielona Sowa.
Bernard zawsze wierzył, że skoro jest królikiem, to musi zachowywać się tak, jak pozostałe króliki, lubić to samo, co one, jeść te same potrawy, a nawet śnić takie same sny. Bernard natomiast był inny. On miał swoje upodobania kulinarne, śnił swoje sny, miał swoje pasje, choć umiejętnie ją przed wszystkimi ukrywał. Aby nie uznali go za dziwaka-kłamał. Kiedy pytali go, czy lubi to samo, co one, przytakiwała, a wcale tak nie było. Nie czyli się dobrze z takim ciągłym udawaniem. W końcu powiedział "Dość!". Stopniowo zaczął oswajać się z tym, jaki jest, co lubi, a czego nie. Poczuł się szczęśliwszy. Jak jednak króliki zareagują na  "nowego" Bernarda? Czy go zaakceptują? Wszystko ma się wyjaśnić na "Króliczym balu u Filipa i Izy".
Z Tośkiem staram się rozmawiać na różne tematy. Próbuje mu wyjaśnić wiele rzeczy, ponieważ jest akurat w takim wieku, kiedy zadaje nam różne pytania. Czasami nie do końca wiem jak "ugryźć" temat, od czego zacząć, ile mogę mu powiedzieć (z racji wieku wolę stopniowac treści) i w jaki sposób to zrobić, aby zrozumiał, nie przestraszył się itp. Wielokrotnie już, wsparcia w tego typu rozmowach szukałam w książkach dla dzieci. Z pomocą bohaterów o wiele łatwiej zrozumieć im problem, oswoić się z nim, czy po jakimś czasie przyznać, że tak może być, to normalne, nie ma się czego bać itd. 

Książka "Być jak Bernard" jest pięknie zaprojektowana, zamknięta w twardej oprawie, okraszona kolorowymi, pełnymi humoru ilistracjami Kate Hindley. Szata graficzna doskonale komponuje się z tekstem, którego-choć na stronach nie ma zbyt wiele-to jego treść zawiera odpowiedni, zrozumiały dla każdego przekaz.

 "Być jak Bernard" to naprawdę ciekawa książka, po którą powinny sięgnąć nie tylko dzieci, ale także dorośli. Szczególnie ci, którym brakuje pewności siebie. Nie chcą być sobą w obawie przed reakcją innych, wykluczeniem społecznym. To książka o tym, aby nie oceniać innych po pozorach. To opowieść o akceptacji, tolerancji i szacunku tego, co inne niż nasze. Warto się z nią zapoznać, dlatego polecam jej lekturę. 👍📘 

Pozycji ksiazkowej szukajcie na stronie Wydawnictwa Zielona Sowa KLIK


Za egzemplarz
 dziękujemy Wydawnictwu
Zielona Sowa

Komentarze

 1. to prawda, naprawdę ciekawa książka miłego popołudnia i wieczora
  zapraszam do mnie

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawie się zapowiada,U nas takie książeczki są zawsze hitem

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetnie się zapowiada ta książeczka. Z chęcią się z nią zapoznam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię książki, które wciągają w swój świat nie tylko swoją grupę docelową - dzieci, ale również sprawiają przyjemność dorosłym. Wówczas wieczorny rytuał czytania zyskuje dodatkowy bonus. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka idealna, bo taka która uczy i bawi swoją treścią, a do tego cieszy oko.

  OdpowiedzUsuń
 6. Lubię takie książki dla dzieci, wyjaśniające, uzmysławiające, a zarazem interesujące i pięknie ilustrowane.

  OdpowiedzUsuń
 7. niesamowita propozycja dla dzieci! aż dziwne, ze o niej nie słyszałam, przepiękne ilustracje, must have!

  OdpowiedzUsuń
 8. Książeczka fajna dla dzieciaków, ilustracje super, myślę, że spodoba się nie jednemu dziecku. Muszę zapisać sobie tą pozycję na listę i poszukać książeczki

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz