"AWANTURA W WIOSCE SMERFÓW", TOM 9. NAJNOWSZY KOMIKS JUŻ U NAS!


Smerfy to jedna z moich ulubionych bajek z czasów dzieciństwa. Mam ogromny sentyment do tej animacji, dlatego chętnie czytam komiksy z ich przygodami.
Komiksy także od zawsze lubiłam czytać, miałam swoje ulubione. Cieszę się, że powstała seria komiksów o Smerfach.
Dziś najnowszy komiks. Jak pewnie wiecie, pomysłodawcą tych niebieskich stworków był scenarzysta i grafik Pierre Culliford, znany bardziej pod pseudonimem Peyo. Autorami współczesnych komiksów z nowymi przygodami Smerfów, są następcy Peyo, a w tym  jego syn, Thierry.
Najnowszy komiks nosi tytuł "Awantura w wiosce Smerfów" i składa się z dwóch opowieści. Pierwsza zatytułowana jest tak samo, jak napis na okładce. Natomiast druga historyjka jest krótsza i są to Gry Smefolimpijskie".
W wiosce Smerfów rozgorzała wielka awantura, co bardzo martwi Papę Smerfa, który obwinia się o całą sytuację. Postanawia poprosić o pomoc największego wroga Smerfów, czyli Gargamela. Wyrusza więc do zamku złego czarodzieja, jednak go tam nie zastaje. Postanawia więc na niego zaczekać. Tym samym w wiosce awantura przybiera na sile. Każda rzecz w wiosce ma swoją nazwę. Jednak Smerfy nadają im własne.  Co Smerf, to inna nazwa. Stąd całe to zamieszanie! Do czego to doprowadzi? Jakie rozwiązanie okaże się najlepsze w tej sytuacji j czy w ogóle można temu zaradzić?
W drugiej historyjce czytelnik zapozna się z grami smerfolimpijskimi. Dbanie o kondycję jest bardzo ważne, zupełnie tak samo, jak dbanie o hart ducha. Smerfy postanawiają sprawdzić się w smerfich konkurencjach.  

Podnoszenie ciężarów, smerfna korrida Śpiocha, chodzenie po linie, spływ łódką, strzał z łuku.  Jak sprawdzą się nasi bohaterowie? Pomysłów na ćwiczenia jak zwykle im nie brakuje, przez co będzie naprawdę śmiesznie. 
 Uwielbiam Smerfy i ich niezwykle przygody. Każda z nich jest cudownie okraszona humorem. Jednak oprócz zabawnych tekstów, które przeczytamy w dymkach, Smerfy uczą nas ważnych rzeczy, jak chociażby szacunku do każdego zwierzęcia oraz tego, że każdemu zdarza się popełniać błędy. Ważne tylko, aby w porę je zauważyć i starać się je naprawić. Najnowszego komiksu "Awantura w wiosce Smerfów", który jest już dziewiatym tomem, szukajcie TUTAJ

Za egzemplarz
dziękujemy

Komentarze

 1. Jak byłam mała uwielbiałam smerfy :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Komiksy o Smerfach są piękne.
  Mamy kilka ulubionych.

  OdpowiedzUsuń
 3. Smerfy to czas mojego dzieciństwa. Cieszę się, że zdecydowałam się na lekturę tych komiksów.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz