PIERWSZE ORIGAMI, AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA, WYDAWNICTWO EGMONTAkademia Mądrego Dziecka to jedna z najpopularniejszych serii ksiażek Wydawnictwa Egmont. Chłopcy mają już naprawdę imponującą kolekcję, która wzbogaca się regularnie o nowe tytuły.
W kwietniu ukazała się nowa gałąź serii Akademii, którą jest Pierwsze origami. Wydano cztery tytuły książeczek w miękkiej oprawie. Cztery tytuły są zapowiedzią tego, co jest tematem danej książeczki.
W środku każdej publikacji, na małego czytelnika czeka pogodny wiersz, którego autorem jest Zbigniew Dmitroc

W zestawieniu znalazły się następujące tytuły:

- "Samolot" → TUTAJ
- "Statek"    TUTAJ
- "Żaba"      TUTAJ

- "Kaczka"  TUTAJ

Wierszyki obrazują kolorowe ilustracje. To pierwsza część książeczki. Drugą część, stanowi czytelna instrukcja złożenia danej rzeczy z papieru w wersji tekstowej oraz graficznej. 
Stworzenie własnej figurki, nie przysporzy nam więc problemów. Na końcu każdej publikacji, znajdziemy 4 arkusze, które możemy użyć do składania origami (kolorowy papier).

Origami to bardzo stara technika składania papieru, z którego dzięki zaginaniu w odpowiedniej kolejności, otrzymujemy piękne modele i figurki. Sama przez dłuższy czas zajmowałam się takim hobby i teraz miło było do tego zajęcia wrócić.😊
Origami to nie tylko doskonała zabawa, ale także trening ważnych dla rozwoju dziecka umiejętności. Pracując z papierem, dziecko usprawnia motorykę małą, doskonali swoje umiejętności manualne. Ćwiczy precyzję, koordynację wzrokowo-ruchową, skupienie, pamięć oraz cierpliwość. 
Origami to naprawdę fajne zajęcie. Kto wie, może powyższe tytuły zachęcą Wasze pociechy (a może i Was samych) do zgłębiania technik składania papieru? Osobiście zgradzę Wam, że kiedyś, kiedy miałam na rękodzieło więcej czasu, składanie papieru bardzo relaksowało. 😊 Polecam sprobować i się przekonać.

Książeczki znajdziecie na stronie Wydawnictwa Egmont.


Komentarze

 1. Uwielbiam origami, kilka lat temu składałam z dawną przyjaciółką własnie origami. Ale nie mam do tego cierpliwości.

  OdpowiedzUsuń
 2. uwielbiam origami :D ale fajna zabawa :D a tu do ddzieczka idealnie :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne są te książeczki, można porobić sobie origami i przeczytać ciekawe historyjki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny pomysł, czytanie i ćwiczenie paluszków :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Takie książki są naprawdę bardzo przydatne i rozwijające. Jest czytanie i motoryka mała ilogiczne myślenie, a do tego percepcja wzrokowa.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dla mnie origami zawsze było rewelacyjną obcją na uspokojenie się. Książeczki pomocą mi zapoznać moją małą z tą piękną sztuką.

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytam o tych książeczkach w blogosferze i przyznaję, że sama mam chęć na taką zabawę z papierem. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Moja córka kocha origami, więc pewnie kupi mojej wnuczce.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz